סיקור מקיף

נאס"א פרסמה קול קורא להקמת תחנת כוח גרעינית על הירח

Battelle Energy Alliance ונאס"א מחפשות שותפים בתעשייה לתכנון מערכת חשמל גרעינית ליישומים על הירח

בסיס ירחי.  <a href="https://depositphotos.com. ">המחשה: depositphotos.com</a>
בסיס ירחי. המחשה: depositphotos.com

Battelle Energy Alliance, קבלנית של המעבדה הלאומית באיידהו (INL) של משרד האנרגיה של ארה"ב, ונאס"א מבקשות הצעות מחברות מובילות בתעשיות הגרעין והחלל לפיתוח טכנולוגיות חדשניות למערכת ייצור חשמל על ידי ביקוע (FSP) ליישומי ייצור חשמל על הירח. אפשר לראות את הבקשה להצעות כאן. המועד האחרון להגשת ההצעות הוא 19 בפברואר 2022.

פרויקט ה-FSP נתמך על ידי נאס"א בשיתוף פעולה עם משרד האנרגיה ו-INL כדי לפתח מקור חשמל עמיד, עם הספק גבוה ובלתי תלוי בשמש למשימות של נאס"א על הירח עד סוף העשור, וכן למשימות אפשריות לאחר מכן. מטרת הבקשה להצעות היא התכנון הראשוני של המערכת.

טיוטה של הבקשה להצעות זכתה לעניין רב בתעשייה. "המשוב וההתלהבות שאנו ממשיכים לראות לגבי מערכות חשמל גרעיניות בחלל מאוד מרגשים, וזה מובן. הספקת מערכת אמינה עם הספק גבוה על הירח היא הצעד הבא החיוני בחקר החלל של האנושות, והשגתה בהישג ידנו", אמר סבסטיאן קורביסיירו, מנהל פרויקט ה-FSP ב-INL.

"אנרגיה בשפע תהיה גורם חשוב בחקר החלל בעתיד", אמר ג'ים רויטר, סגן מנהל במינהל משימות טכנולוגיות החלל של נאס"א בוושינגטון, שמממן את פרויקט ייצור החשמל על ידי ביקוע של נאס"א. "אני צופה שמערכות ייצור חשמל על ידי ביקוע יועילו מאוד לתוכניות שלנו לארכיטקטורות חשמל על הירח ועל מאדים ואפילו יביאו ליישומים חדשניים כאן על הארץ".

להודעה של נאס"א ושותפיה

עוד בנושא באתר הידען:

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

תגובה אחת

  1. כשתהייה פוקושימה על הירח ולא יהיה אף אחד שם לתפעל את העניין…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן