סיקור מקיף

לטייל בקולוסיאום ובגנים התלויים של בבל

תוכנית "Living Heritage" של דאסו סיסטמס משחזרת שישה אתרים היסטוריים בעולם הווירטואלי עבור הדורות הבאים * קבוצות של סטודנטים מגרמניה, הודו, יפן, מקסיקו, הולנד וארה"ב השתמשו בפלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס כדי ליצור תאום וירטואלי עבור כל אחד מהאתרים

דאסו סיסטמס מציגה את השלב הבא בקמפיין "The Only Progress is Human" המתמקד בנושאי מורשת ועתיד. "Living Heritage" היא תוכנית סטודנטים המאפשרת לדורות ההווה והעתיד לחוות שישה אתרי מורשת עולמית של אונסק"ו כפי שאולי היו בעבר, תוך טיפוח מיומנויות חדשנות לקידום עולם בר-קיימא.

שיחזור וירטואלי של הגנים התלויים של בבל. צילום מסך מתוך פרויקט התלת ממד של דאסו סיסטמס
שיחזור וירטואלי של הגנים התלויים של בבל. צילום מסך מתוך פרויקט התלת ממד של דאסו סיסטמס

על מנת לבצע את מיזם "Living Heritage", עשו שימוש 32 תלמידים שחולקו לששה צוותים מגרמניה, הודו, יפן, מקסיקו, הולנד וארה"ב בפלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס כדי לשחזר וירטואלית את הקולוסיאום, הגנים התלויים של בבל, מקדש השמש בקונארק, פומפיי, פורטה ניגרה וטירת שורי. בהנחיית מנטורים מטעם דאסו סיסטמס ותמיכת מערכת 3DEXPERIENCE Edu של החברה – שיישומיה מסייעים לשבעה מיליון תלמידים בכל שנה לפתח מיומנויות תעשייתיות מבוקשות באמצעות פתרונות דאסו סיסטמס – אימצו הצוותים במהירות את אותם יישומי מודלים משולבים, סימולציה, בינה מבוססת נתונים ושיתוף פעולה בהם נעשה שימוש על ידי התעשייה ברחבי העולם ויצרו תאומים וירטואליים מועשרים בנתונים מדויקים ומגובים מדעית של האתרים, באופן המאפשר הבנה מחודשת של מבניהם.

התאומים הווירטואליים מציגים את הגלוי והנסתר כאחד וחושפים תובנות אודות עיצוב כל מבנה, מה אבד חלקית, אבד לחלוטין או ניזוק לאורך זמן, כיצד ההישג העיצובי הזה השפיע על ההיסטוריה וכיצד הוא יכול להשפיע על עיצובים עתידיים. התלמידים, שרכשו ידע טכני חדש וידע שנצבר במהלך התוכנית, יכולים כעת ליישם את כישוריהם ברגע בו ייכנסו למעגל העבודה. התאומים הווירטואליים ימשיכו לשמש אחרים כדי ללמוד וללמד.

"דאסו סיסטמס היא חברה מבוססת מדע ומונעת מטרה. במשך 40 שנה, היינו זרז לקדמה האנושית. התשוקה והיצירתיות שלנו אפשרו לעולם הווירטואלי לשפר ולהרחיב את העולם האמיתי ועוררו שיח הבונה גשר בין הדורות, שאחראים להישגי העבר לבין אלה שמדמיינים את הישגי העתיד" אמרה ויקטואר דה מרג'רי, סמנכ"ל, הון, שיווק ותקשורת, דאסו סיסטמס. "Living Heritage" היא חגיגה של המורשת המשותפת הזו. המיזם מזמין אותנו לגלות כיצד הפתרונות של היום יכולים להעניק לנו הבנה טובה יותר אודות העבר בעזרת פתיחת הזדמנויות ללמידה וסיוע לדור הבא ליצור עתיד טוב יותר. אנו מנהלים שותפויות משמעותיות עם העולם האקדמי כבר ארבעה עשורים ותמיד נדהמים מהיצירתיות של הסטודנטים, שמשתמשים בפלטפורמת 3DEXPERIENCE שלנו".

הסטודנטים הציגו את מיזמי "Living Heritage" עליהם עבדו בכנס Cité de la Réussite שהתקיים בפריז בסוף יוני. ניתן לצפות בפרויקטים גם באתר האינטרנט של דאסו סיסטמס.

קמפיין "The Only Progress is Human", שהושק ב-2020, מורכב מסדרת "מערכות" שמטרתן להגביר את המודעות לאתגרים חברתיים וסביבתיים ולעורר השראה לשימוש בעולמות וירטואליים להנעת חידושים מקיימים. בנוסף ל"Living Heritage", כללו מערכות אלו גם את "Virtual Harmony", חוויה מוזיקלית וויזואלית ייחודית המדגימה כיצד עולמות וירטואליים יכולים לשנות את הדרך בה אנו חווים רגשות, ו-"Water for Life", סדרת יוזמות שנועדו לסייע לתעשייה ליישם דפוסי צריכה חכמה ולהגן ביעילות על המשאב היקר ביותר בעולם.

באותו נושא באתר הידען:

2 תגובות

  1. הלינקים שולחים אותך לאתר של דאסו שמכריח אותך להסכים לקוקיז ואז לא באמת נותן לך סיור תלת מימד באתרים, אלא רק תמונה או שתיים דו מימדיות שלא באמת מעניינות. לְמָה כל זה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן