סיקור מקיף

פרויקט Living Heart עולה מדרגה – מאפשר לסטארטאפים לחקור במהירות טיפולים חדשניים

פרויקט Living Heart הוא פרויקט גלובלי של סימולציית לב האדם בתלת מימד שמאפשר מחקר ופיתוח וירטואלי של טיפולים פורצי דרך.

תמונה: באדיבות דאסו סיסטמס.
תמונה: באדיבות דאסו סיסטמס.
  • הפרויקט התרחב ל- 95 שותפים ברחבי העולם
  • הסימולציה מאפשרת כעת לבחון השפעה של תרופות על פעילות הלב
  • הפרויקט תומך במאמץ של ה- FDA לקדם שימוש בסימולציה ומידול במסגרת יוזמת 21st Century Cures Act

דאסו סיסטמס הציגה בפורום 3DEXPERIENCE צפון אמריקה את נקודות הציון אליהם הגיע פרויקט

“The Living Heart”, סימולציית הלב האנושי בתלת מימד לצורכי טיפול, דיאגנוזה ומניעה של מחלות לב. הסימולציה מאפשרת לקהילה המדעית והרפואית לאתר טיפולים חדשניים לשיפור הטיפול בדרכים מהירות וממוקדות יותר. עם ההכרזה כי הסימולציה תהיה זמינה גם בענן, על בסיס פלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס, ובכך היא תהפוך נגישה יותר לחוקרים ואנשי רפואה. גם לחברות המכשור הרפואי הקטנות ביותר לעשות שימוש מהיר באפליקציה על פי דרישה, כדי לבצע מבחנים וירטואליים, תוך מזעור עלויות תשתית. המהלך גם יאפשר הפעלה של Living Heart בתוך חדרי טיפול.

“מכשור רפואי נדרש לעבור אלפי מבחנים כבר בשלבי הפיתוח”, אמר ג’ו פרומיקולה, נשיא ומהנדס בכיר, קלינקס. “עם המעבר של” “The Living Heart לענן, אנו יכולים לבצע מספר בלתי מוגבל של מבחנים באופן יעיל ובמקביל עבור עיצובים חדשים, במקום מבחן אחד בכל פעם. בכך אנו מסירים משמעותי בדרך לחדשנות, שלא לדבר על זמן ועלויות”.

עוד הכריזה דאסו סיסטמס, כי בפעם הראשונה, פרויקט Living Heart שימש כדי לדמות באופן מפורט אינטראקציה של תרופות המשפיעות על תפקוד הלב. חוקרים באוניברסיטת סטנפורד העובדים עם UberCloud עשו שימוש ב- Living Heart כדי ליצור למודל שיאפשר לחברות רפואיות לבחון את הסיכון של תרופות ליצירת הפרעות קצב לב – הגורם העיקרי לדחיית אישורים מה- FDA.

מאז החתימה ב- 2014 על הסכם ל- 5 שנים עם ה- FDA, המשיכה דאסו סיסטמס לפעול בשיתוף פעולה עם גוף הרגולציה לקידום שימוש בסימולציה ומודלים – כדרך להאיץ אישורים של מכשור רפואי ותרופות.

תמונה: באדיבות דאסו סיסטמס.
תמונה: באדיבות דאסו סיסטמס.

“למידול וסימולציה יש תפקיד חיוני בארגון של מערכי נתונים מגוונים ובמחקר של תוכניות חלופיות ומגוונות. הדבר מאפשר לטיפולים חדשים, יעילים ובטוחים, להתקדם במהירות גדולה יותר לאורך השלבים השונים של ניסויים קליניים”, אמר ביולי 2017 נציב ה- FDA, ד”ר סקוט גוטלייב, כאשר פרסם את התוכנית של ה- FDA לקידום הזמינות של חדשנות רפואית לצרכן.

The Living Heart מונה יותר מ- 95 שותפיות ברחבי העולם הכוללות שיתופי פעולה עם חוקרים, רופאים, יצרני מכשירים וגופי רגולציה, המתאחדים תחת המשימה לקדם חדשנות פתוחה ולהתמודד עם אתגרים בפיתוח טיפולים רפואיים. הפרויקט תומך ב- 15 מחקרים באמצעות מתן גישה למודל, לטכנולוגיות הקשורות אליו ולמומחיות שנצברה בפרויקט. עד היום התפרסמו 8 מאמרים במגזינים מדעיים העוסקים בשימוש חדשני במודל ובנושא בטיחות ויעילות בפיתוח מכשור רפואי.

“פרויקט The Living Heart הוא חלק אסטרטגי מהמאמץ הרחב של דאסו סיסטמס למנף את אפליקציות הסימולציה המתקדמות שלה כדי לפרוץ את גבולות המדע”, אמר ג’אן קולמבל, סגן נשיא מדעי חיים, דאסו סיסטמס. “באמצעות שילוב בין יצירת קהילה ופלטפורמה מהפכנית, אנו מתחילים לראות את התוצאות של פרויקט Living Heart מיושמות לשם הרחבת חקר הלב, וכן עבור חלקים נוספים בגוף האדם, כגון המוח, חוט השדרה, הרגל והעין, במטרה מנת להגיע לעולמות חדשים של טיפול רפואי”.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן