סיקור מקיף

טכנולוגיית הקישוריות הלווינית של סטיקספיי הודגמה לראשונה עם סוכנויות החלל האירופית והבריטית וחברת ONEWEB

הפרויקט, המשלב לוויני מסלול נמוך של OneWeb, צפוי להאיץ קישוריות מתקדמת במטוסים וביישומים ממונעים ביבשה ובים

(רחובות, 6 ביולי 2022)  מפתחת ויצרנית שבבי התקשורת הלווינית סטיקספיי(SatixFy), הודיעה היום כי טכנולוגיית הקישוריות הלווינית לדור 5 שפיתחה הודגמה לראשונה במסגרת פרויקט סאנרייז של סוכנויות החלל האירופית והבריטית.  

סטיקספיי מפתחת ומייצרת שבבים המשולבים במודמים ואנטנות המיועדים למערכות תקשורת לווייניות מתקדמות. בין השאר, מפתחת סטיקספיי אנטנה מתקדמת המאפשרת כיוון אלקטרוני וניהול מספר אלומות שידור וקליטה במקביל. מוצרי החברה מיועדים בין השאר לשווקי החלל והתעופה ותקשורת קרקעית.

בהדגמה שהתקיימה ב-28 ביוני במתקני סוכנות החלל בהארוול שבאנגליה, האנטנה האלקטרונית שפיתחה סטיקספיי קושרה לאלומות מכמה לוויני LEO ו-GEO בו-זמנית – ומידע בטכנולוגיית דור 5 עבר בהצלחה. האנטנה הקומפקטית של סטיקספיי הותקנה על גבי רכב, ובמקביל קושרה ללווין GEO בגובה 36,000 ק”מ וללוויני LEO בגובה 1,200 ק”מ של OneWeb, מספקיות שירותי התקשורת הלווינית המובילות כיום, השותפה גם כן בפרויקט. האנטנה הוכיחה יכולות מעבר בין אלומות ותדרים, ואפשרה חיבור אודיו ו-וידאו בזמן אמת.   

לדברי מנכ״לית סטיקספיי בריטניה, סימונה גת, תוצאות הניסוי עד כה מחזקות את מעמדה של סטיקספיי בשוק הצומח של תקשורת דור 5 באמצעות לווין. להערכת חברת המחקר Northern Sky, צפוי שוק זה להגיע לכ-35 מיליארד דולר ב-2030.

מבחן ראשון לתקשורת לווינית מהירה במסלול נמוך

מנהלת חטיבת התקשורת בסוכנות החלל האירופית, אלודי וייאו, אמרה: ״שיתוף הפעולה בין צוותי סוכנויות החלל האירופית והבריטית, OneWeb וסטיקספיי אפשר את המבחן הראשון מסוגו בתחום התקשורת הלווינית המהירה. מרכזיית דור 5 ו-6 של סוכנות החלל האירופית, לוויני OneWeb והאנטנות השטוחות והמתקדמות של סטיקספיי יאפשרו לנו להבטיח קישוריות במהירות גבוהה בכל מקום״.

מנכ״ל סוכנות החלל הבריטית, ד״ר פול ברייט, אמר: ״מדובר בהדגמה הראשונה בעולם בה טכנולוגיות חלל ממלאות תפקיד חיוני בשיפור הקישוריות. טכנולוגיית האנטנה של סטיקספיי, שפותחה בתמיכת סוכנות החלל הבריטית, ושיתוף פעולה עם חברות כמו OneWeb – צפויות להאיץ שווקים חדשים כמו רכבים מקושרים לאינטרנט ומכוניות אוטונומיות״.

מנהל הטכנולוגיות הראשי של OneWeb, מאסימיליאנו לאדוואז, הוסיף: ״אנו שמחים לשתף פעולה עם סטיקספיי בפרויקט הממומן על-ידי סוכנויות החלל האירופית והבריטית. טכנולוגיית האנטנה האלקטרונית פורצת הדרך של סטיקספיי תאפשר קישוריות מהירה בחברות תעופה, רכבות וכלי תחבורה נוספים. שיתוף הפעולה בינינו ממנף את רשת לוויני המסלול הנמוך שלנו עם רשתות דור 5 ולוויני GEO מסורתיים, ומאפשר פתרון היברידי המבטיח קישוריות בכל מקום – באוויר, בים ובכל פינה מרוחקת בעולם״.     

מעבר לנאסד״ק

לפני כארבעה חודשים הודיעה סטיקספיי על כוונתה להפוך לציבורית באמצעות מיזוג עם SPAC הנסחר בנאסד״ק תחת הסימול EDNC. עם סגירת העסקה, מניות סטיקספיי צפויות להיסחר בנאסד״ק תחת הסימול SATX.

עוד בנושא באתר הידען:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן