חוקרים מהאוני' העברית והדסה: עולה הסיכון להתפרצות מחודשת של נגיף הקורונה בישראל

במסמך חדש של צוות חוקרי האוניברסיטה העברית צוין כי מגמת הירידה בנדבקים המאומתים שהחלה בסוף יולי וסימנה את בלימת הגל השני השתנתה לרעה בשבוע שעבר

מגיפת הקורונה בישראל. המחשה: shutterstock
מגיפת הקורונה בישראל. המחשה: shutterstock

במסמך חדש של צוות חוקרי האוניברסיטה העברית צוין כי מגמת הירידה בנדבקים המאומתים שהחלה בסוף יולי וסימנה את בלימת הגל השני השתנתה לרעה בשבוע שעבר. "נפסקה הירידה במקדם ההדבקה והתייצבות על ערך של 1. מגפה במצב של R=1 ומספר גבוה של נדבקים אינה יציבה, ועשויה לנבוע משילוב של דעיכת גל ותחילת עלייה מחודשת. התנהגות מעין זו מאפיינת שלבים ראשונים של התפרצות מחודשת. הגורם לשינוי אינו ברור, ייתכן שנובע מהתרופפות עמידה בהנחיות", טוענים החוקרים. "אופן השינוי במספר המאושפזים במצב בינוני וקשה דומה לחודש יוני, בהתחלת התפרצות 'הגל השני'. התצפית קדימה מעוררת חשש להתפרצות נוספת".

דוח קורונה עדכני ל-18 באוגוסט 2020, מטעם חוקרי האוניברסיטה העברית

עוד מבהירים החוקרים: "יש להיערך להחמרת ההגבלות הנוכחיות, זאת מכיוון שהתפרצות נוספת ברמת ההדבקה הנוכחית תהיה קשה משמעותית מהגל הקודם. נראה שפיזור התחלואה מחייב הקפדה על התקהלויות במקומות סגורים בארץ, בדומה להגבלות שבלמו את הגל השני".

החוקרים החתומים על המסמך, בדומה למסמכים הקודמים שפורסמו לאחרונה, הם פרופ' ינון אשכנזי, פרופ' רן נירפז (בית חולים הדסה), פרופ' דורון גזית, פרופ' רונית קלדרון-מרגלית, ד"ר מיכאל אסף ופרופ' נדב כץ – ממכון רקח לפיסיקה ומבית הספר לבריאות הציבור ורפואה קהילתית באוניברסיטה העברית בירושלים.

גרפים מדוח קורונה עדכני, 18.8.2020

כמו כן, החוקרים מדגישים כי תחזית התמותה "עולה בימים האחרונים", וכי "מעל ל-800 מתים בסה"כ (צפויים) לקראת סוף אוגוסט". כמו כן, על פי המדדים והגרפים שהוצגו במסמך, נראה כי חלה עלייה מחודשת במספר החולים במצב בינוני מזה חמישה ימים, "עליה שמעלה חשש לעלייה עתידית בכמות החולים במצב קשה ולפריצה של רמות התחלואה הנוכחיות.. העלייה קדימה בימים האחרונים – עלייה בכמות חולים במצב קשה".

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

15 תגובות

 1. מצער אבל במציאות של היום, מנהלי בתי חולים שרוצים תקציבים, חייבים להתיישר מול הקו של פקידי משרד הבריאות, שמצידם מתיישרים מול ביבי.

  המגמה של סוף אוגוסט אינה של עליה בכלל, לא במקרי ההידבקות ולא בכמות החולים הקשים; במס' המתים יש עליה, אבל היא לרוב בפער קבוע (ומוכר) של 3 שבועות אחרי הפיק במס' המקרים – זמן המחלה אצלם.

 2. הכל מבורא עולם נקודה .
  כמו שהיה בעבר כפי שמסופר בתורתנו הקדושה כשעם ישראל חטאו נחתה עלינו מגפה …ובזכות פנחס המגפה פסקה , כך היה לכל אורך ההיסטוריה, המשוואה פשוטה עם ישראל הולך בדרך הישר דרכה של תורה הוא עולה מעלה מעלה ומתברך ואילו דורכים חלילה על התורה מבזים אותה רומסים את השבת, התבוללות, פריצות ועוד כהנה וכהנה …חוטפים מכות ייסורים ומגפות והכל מאהבת השם כדי להחזיר אותנו למסלול הנכון, בדיוק כמו שאב צועק ומעניש את בנו רק על מנת לחנך אותו וליישר אותו הכל מאהבה .
  בשורות טובות .

 3. כל המגיבים פה שמדברים על התרופפות במשמעת:
  תגידו יא חבורה של קומוניסטים חשוכים, עד מתי תרעילו את האנושות בבורות שלכם? תתעוררו כבר אינעל אחותכם, אתם ממיטים חורבן על המין האנושי, יצורים פחדנים ונטולי ביקורת וחשיבה עצמאית שכמותכם.
  יאלה בזבזו לנו מהחיים כבר.. בגלל הזיות כמוכם אנחנו צריכים לחזור למאה ה18. טפי אזה נאחס עם המסכות המטופשות האלה והכללים וההגבלות ההזויים האלה. מאכילים אתכם פחדים ושקרים ואתם בולעים בשקיקה סעאמק איתכם תתעוררו כבר!!

 4. זאת בעקבות שלא שמעתם לברבש הוא צדק בכל מה שאמר תנו לו לנהל את הכל חייבים לשמוע אותו ולעשות מה שהוא יבקש ותאמינו שהשיטה שלו תצליח בסוף

 5. כל זמן שזה לא פוגע בך או בבני משפחתך, אז אין קורונה אני מכיר מקורבים שאיבדו את היקר שלהם, אל תזלזלו, קורונה פוגעת בכל אחד ואחד נשמרו לנפשתכם אל תזלזלו שלא נגיד היה מאוחר.

 6. אין משמעת עצמית. תרבות ה "יהיה בסדר".
  מנחים לשים מסיכה, אז שמים על הצוואר.
  כשכבר מניחים על הפנים, לא מכסים את האף.
  "לי זה לא יקרה"
  "אני לא אקבל קנס"
  הלו אנשים, תעשו מה שאומרים לכם!!!
  כשתחלו חלילה, תאכלו לעצמכם את הלב.
  למה לעזעזל לא הקפדיתי???
  זה כבר יהיה מאוחר מדיי!!!!!!!!!!

 7. הכל שקר . לא חקרתם את כדור הארץ עדיין ולא יודעים עליו כלום איך יודעים מה שיש בחוץ ירח אלק.

 8. שקרני המדע ממשיכים להמציא לנו גלים שלא היו ולא יהיו קיימים. חולי קורונה חיים טובים, חוגגים במלונות וכל המדענים אוכלים את הכובע בחיפוש אחר מגיפה שלא הייתה. מותר להגיד ״טעינו״ אבל כנראה אפילו למדען קשה להחזיר את הגלגל אחורנית…

 9. יתכן ואכן המצב משתנה לרעה בגלל התרופפות ההקפדה על כל הכללים שהציבור התבקש לשמור !! "ההתרופפות" אינה מתחילה מלמטה / מהציבור היא מתחילה "מלמעלה" !!! "כשהמקורבים לבכירים" מזלזלים בחוק הקטנים ברחוב מתייחסים בהתאם ! "ומנצלים" את "היחסים" שיש להם עם אוכפי החוק. כך לדוגמה ענה לי מישהו כשהערתי לו שהוא יקבל דוח בגלל עבירה על החוק שעבר באותו רגע, תגובתו: "עוד לא נולד בעיר הזאת… לא שוטר ולא פקח שירשום לי או לחברים שלי דוח…." . ככה לא בונים מדינה, ככה הורסים מדינה שנבנתה ע"י אנשים ישרים !!! בדם, יזע ודמעות !!! ולצערי, היום נשאר רק להסתכל על מה שקורה ולבכות !!! אני היום כבר לא בגיל ובריאות של מלחמות לשינוי או תיקון אני במצב לשרוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן