סיקור מקיף

הליכת החלל הופסקה. הקוסמונאוט נקרא לחזור לתחנת החלל

מפקד משלחת 67 אולג ארטמייב קיבל הוראה ממרכז הבקרה במוסקבה לחזור בהקדם לתחנה בשל תקלה בסוללה של חליפת החלל שלו

הקוסמונאוטים אולג ארטמייב ודניס מטבייב מצולמים במהלך הליכת חלל ב-28 באפריל 2022, מנטרים את הזרוע הרובוטית האירופית החדשה של התחנה, שעליה עבדו גם במהלך הליכת החלל ב-18/8 שנקטעה בשל תקלה בחליפת החלל של ארטמייב
הקוסמונאוטים אולג ארטמייב ודניס מטבייב מצולמים במהלך הליכת חלל ב-28 באפריל 2022, מנטרים את הזרוע הרובוטית האירופית החדשה של התחנה, שעליה עבדו גם במהלך הליכת החלל ב-17/8 שנקטעה בשל תקלה בחליפת החלל של ארטמייב. צילום: נאס”א

מפקד משלחת 67 של תחנת החלל הבינלאומית אולג ארטמייב ומהנדס הטיסה דניס מטבייב, שניהם קוסמונאוטים של סוכנות החלל הרוסית מרוסקוסמוס, סיימו את הליכת החלל שלהם אתמול בשעה 13:54 שעון החוף המזרחי (20:54 שעון ישראל) לאחר 4 שעות ודקה, זמן רב לפני המועד המתוכנן.

במהלך הליכת החלל השלימו שני הקוסמונאוטים את התקנתן של שתי מצלמות על הזרוע הרובוטית האירופית. חליפת החלל מדגם אורלן של ארטמייב הראתה קריאות סוללה חריגות כשעתיים ו-17 דקות לאחר תחילת הפעילות החוץ-רכבית.

בקרת המשימה במוסקבה הורתה לארטמייב לחזור למנעל האוויר פויסק כדי להתחבר לאספקת החשמל של תחנת החלל משום שמערכת החשמל בחליפת החלל חיונית לשהות ארוכה בחוץ. הקוסמונאוט סרגיי קורסקוב, בתוך התחנה, הציב את הזרוע הרובוטית האירופית בתצורה בטוחה, ומטבייב חזר בשלום למנעול האוויר של פויסק לאחר שהשלים כמה פעילויות ניקוי אחרונות מחוץ לתחנת החלל הבינלאומית. בנאס”א אומריםכי הצמד מעולם לא היה בסכנה כלשהי במהלך המבצעים.

כעת מתוכננות הליכות חלל נוספות כדי להמשיך ולצייד את הזרוע הרובוטית האירופית ולהפעיל את מנעל האוויר נאוקה להליכות חלל עתידיות. הזרוע הרובוטית האירופית תשמש לסיוע בהליכות חלל ובהנחת מטענים בצידה החיצוני של המודול הרוסי של תחנת החלל הבינלאומית.

היתה זו הליכת החלל השביעית בקריירה של ארטמייב, והשלישית של מטבייב. הייתה זו הליכת החלל השביעית בתחנה בשנת 2022 והליכת החלל ה-252 להרכבת תחנת חלל, תחזוקה ושדרוגים מאז כניסתה למסלול.

לידיעה באתר נאס”א

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן