סיקור מקיף

ישראל תשתתף בהקמת מערך מידע על כדור-הארץ

בכינוס שנערך בוושינגטון בהשתתפות נציגים ושרי המדע של כ-30 מדינות הוחלט על הקמת מערך בינלאומי לאיסוף והפצה של מידע על תופעות המתרחשות על פני כדור-הארץ

 משרד החוץ האמריקני הודיע על הקמת אירגון בינלאומי לתכנון ובניית מערך תצפית על כדור-הארץ מלוויינים ומטוסים.
בכינוס שנערך בשבוע שעבר בוושינגטון, הסביר מזכיר המדינה האמריקני, קולין פאוול, את חשיבות התצפית על כדור-הארץ, מבחינה מדעית וגיאוגרפית. בכינוס השתתפו שרי מדע מכ-30 מדינות, ובהן אוסטרליה, איטליה, צרפת, האיחוד האירופי, ניו-זילנד, מרוקו, שוודיה, שוויץ, תאילנד – וגם ישראל. חלק מהמדינות המשתתפות הן "מדינות ה-G8" – מדינות מתפתחות המשגרות לוויינים לחלל.

במהלך הכנס הוחלט כי המדינות המשתתפות יגבשו תוכנית עבודה בינלאומית לצורך הקמת מערך המיפוי והתצפית. ישראל שותפה בארבע מבין חמש קבוצות העבודה – ארכיטקטורת הרשת, שת"פ בינלאומי, זיהוי צורכי תקשורת והפצת מידע ואיתור דרישות עתידיות.
אחת ההצעות שנבחנו בכנס, היא ההצעה הישראלית להקמת רשת תקשוב עולמית שתאפשר את הפצת המידע שנאסף ממערך התצפית העתידי בכל העולם דרך ממשקים פתוחים באינטרנט. ההצעה, המיועדת לסייע לחוקרים ממדינות שונות בעולם, התקבלה על-ידי הכנס.
שר המדע, מודי זנדברג, השתתף בכנס מטעם ישראל. זנדברג אמר כי "מעורבותה של ישראל בתוכנית חשובה לחיזוק מעמדנו בתחום החלל, בהגדלת נגישותם של מדענים ישראלים ותעשיית החלל – באופן כזה שייצור מקומות עבודה נוספים לישראלים".
 
 

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן