סיקור מקיף

פרופסור יורם שיפטן זכה בפרס למחקר בתחום האנרגיה והסביבה

הצעת המחקר של פרופסור יורם שיפטן מהטכניון וד”ר משה גבעוני מאוקספורד מתייחסת למודלים מתמטיים וסטטיסטיים. מודלים אלה חיוניים להבנה של תהליכים בתחומי האנרגיה והסביבה, ולכן גם לגיבוש מדיניות בתחומים אלה

פרופ' יורם שיפטן
פרופ' יורם שיפטן

פרופסור יורם שיפטן מהפקולטה להנדסה אזרחית וסביבתית בטכניון הוא אחד הזוכים במענקים במסגרת תוכנית BIRMAX, למחקרים משותפים בתחומי חקר האנרגיה והסביבה. סכום המענק: כ-30,000 ליש”ט.

 

הצעת המחקר של פרופסור יורם שיפטן מהטכניון וד”ר משה גבעוני מאוקספורד מתייחסת למודלים מתמטיים וסטטיסטיים. מודלים אלה חיוניים להבנה של תהליכים בתחומי האנרגיה והסביבה, ולכן גם לגיבוש מדיניות בתחומים אלה. “המחקר הנוכחי נועד לבחון את תרומתו של ניתוח כמותי לגיבוש תוכניות שנועדו לפתור בעיות של אנרגיה וסביבה, תוך התמקדות בתחום התחבורה, ולחקור דרכים להגברת תרומתו של ניתוח זה,” מסביר פרופסור שיפטן. “התחבורה היא מרכיב חיוני בכל חברה ובכל כלכלה, אך היא נשענת על דלק פחמי (דלק ‘סטנדרטי’), ולכן השפעותיה הסביבתיות חמורות. אנחנו מפתחים סט של מודלים מתוחכמים הלוקחים בחשבון את שלל ההיבטים ומאפשרים לשמר את יתרונות מערכת התחבורה במחיר סביבתי נמוך יותר, תוך הפחתת התלות במקורות אנרגיה לא מתחדשים.”
תוכנית BIRAX הוקמה על ידי המועצה הבריטית, בשיתוף עם קרן פירס ועם מדענים מובילים מבריטניה ומישראל, במטרה לחזק את שיתוף הפעולה האקדמי בין שתי המדינות.
ההודעה על שמות הזוכים פורסמה על ידי מר וויליאם הייג, שר החוץ הבריטי. עשרת הפרויקטים הזוכים עוסקים במגוון רחב של נושאים בתחום הסביבה, ביניהם שימור ריף האלמוגים בים סוף.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן