סיקור מקיף

טיסות פרטיות ימריאו בקרוב לחלל

שני צוותים אמריקאים קרובים לבניית חללית במימון פרטי שתעזוב את האטמוספירה. לפי ההערכות, עד סוף השנה הם יצליחו לטוס לחלל. ראש אחד הצוותים: מעצב המשחק DOOM

שני צוותים אמריקאים עשויים לבנות חללית פרטית שתגיע לחלל עד סוף השנה, כך נמסר מארגון "פרס X”, המבטיח 10 מיליון דולר למי שיצליח לטוס לחלל במימון פרטי.

דוברת הארגון, דיאן מרפי, מסרה כי שני צוותים אמריקאים התקדמו בפיתוח עד כדי כך, שכבר פנו בבקשה לרשיון מרשות התעופה הפדרלית של ארה"ב. למעלה מ-20 צוותים מרחבי העולם מתמודדים על הפרס, במטרה לבנות את כלי התעופה הפרטי הראשון שיטיס אנשים לחלל. המארגנים מאמינים כי יהיה שוק ל"תיירי חלל" שישלמו עבור טיסות קצרות לחלל, אשר יאפשרו להם לחוות חוסר-משקל.
העיתון האמריקאי "יו.אס.איי טודיי" פירסם כי התנאים לזכייה בתחרות דורשים מהצוות לבנות כלי תעופה שיגיע לגובה של כ-99 ק"מ – ויצליח לבצע טיסה שניה לחלל בתוך שבועיים. "השנה אנו בהחלט מצפים לזוכה", אמרה הדוברת. חבר המנהלים של הארגון כולל את דניס טיטו, האמריקאי ששילם 20 מיליון דולר בעבור טיסה בחללית רוסית, ואת אריק לינדברג, נכדו של הטייס המפורסם צ'רלס לינדברג.

המתמודד המוביל בתחרות הוא ברט רוטאן, שעיצב את המטוס "וויאג'ר", שהקיף את כדור הארץ מבלי לתדלק. פול אלן, ממייסדי מיקרוסופט, מממן את רוטאן. בטיסתו האחרונה הגיע כלי התעופה שבנה רוטאן לגובה של יותר מ-20 ק"מ, פי שניים מהגובה בו טסים מטוסים מסחריים. הקבוצה השניה הקרובה לזכייה פועלת מטקסס, ומוביל אותה ג'ון קורמק, שעיצב את משחקי המחשב Doom ו-Quake.

על המשתפים הישראליים בפרויקט תוכלו לקרוא במאמר

ששה ישראלים מתכננים לצאת לחלל בעזרת בלון הליום וחמצן נוזלי שפורסם באתר הידען ב-14/2/2003, כלומר לפני כשנה.

ידען האדם והחלל
לידיעה באתר החדשות של יאהו

לאתר תחרות XPRIZE

https://www.hayadan.org.il/BuildaGate4/general2/data_card.php?Cat=~~~764389227~~~169&SiteName=hayadan

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן