סיקור מקיף

ארגון World ORT קדימה מדע חשף אמש לראשונה בליל המדע בדימונה, מגוון פעילויות לקראת פתיחת מרכז מדע לנוער

ארגון World ORT קדימה מדע חשף אמש לראשונה בליל המדע בדימונה, מגוון פעילויות אשר יהוו טעימה ראשונה לפעילויות שיתקיימו במרכז ייחודי למדע ולטכנולוגיה לנוער שיפתח שנת הלימודים הקרובה בשיתוף עם המשרד לפיתוח הנגב והגליל

ליל המדע בדימונה, 22/5/2012. צילום: WORLD ORT
ליל המדע בדימונה, 22/5/2012. צילום: WORLD ORT

ארגון World ORT קדימה מדע חשף אמש לראשונה בליל המדע בדימונה, מגוון פעילויות אשר יהוו טעימה ראשונה לפעילויות שיתקיימו במרכז פלטינום – מרכז ייחודי למדע ולטכנולוגיה לנוער. המרכז עתיד לקום בתחילת שנת הלימודים הקרובה בשיתוף המשרד לפיתוח הנגב והגליל. היקף ההשקעה בשנתיים הקרובות במרכז למדע וטכנולוגיה בדימונה מוערך בכ-3 מיליון שקלים.

מרכז ייחודי זה הוא חלק מיוזמה משותפת לארגון World ORT קדימה מדע והמשרד לפיתוח הנגב והגליל, שתכליתה חשיפתם של בני נוער לתחומי מדע וטכנולוגיה שונים על מנת לשלבם בעתיד מדעי וטכנולוגי.

מכון ויצמן למדע, האוניברסיטה העברית בירושלים, מדרשת שדה בוקר, מכללת שנקר ואחרים, חוברו יחדיו לתוכנית ייחודית בתחומים מגוונים הלקוחים מחזית המחקר והפיתוח של מדינת ישראל. גורמי תעשיה מובילים מתחומי ההי-טק, אלקטרוניקה, תעשיית הביומד, תעשיית המזון ועוד משולבים בפרויקט ארצי זה על מנת להעניק למשתתפי הפרויקט חוויה ייחודית ואתגרית.

טובי המוחות מתחומי החינוך והמדעים בארץ שוקדים על הכנתה של תכנית לימוד חוויתית המבוססת על התנסות וחקירה אקטיבית בה ישולבו המשתתפים בחוגים השונים. חלל, פיסיקה שימושית, חקר תאונות וזיהוי פלילי, אדריכלות והנדסת מזון הם רק רשימה חלקית ממגוון הפעילויות אליהם יחשפו באי ובאות המרכז.

היעד של מובילי הפרויקט הוא להגיע לכל נער ונערה בעיר תוך ניסיון למצות את המיטב שבהם. המוטו מאחורי המיזם הוא שבכל אחד ואחת גלום יהלום של מצוינות בתחום כלשהוא, ואת היהלום הזה צריך ללטש ולשייף עד שיופיו יהיה ניכר לכל.

3 תגובות

  1. לגבי טשטוש הפנים, המצולם קטין ואין אפשרות להעלות תמונה של קטין לרשת הציבורית ללא אישור ההורים.

  2. אפשר לדעת למה טשטשו את הפנים של הנער?, הוא לא עבריין.
    לילה טוב
    סבדרמיש יהודה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן