סיקור מקיף

עיריית רחובות ומכון ויצמן למדע מגישים: בירה, מדע ומצב-רוח 2 (21/7)

בנפרד, מציע מוזיאון גן המדע במכון פעילות קיץ לכל המשפחה תחת הכותרת "בעקבות השמש"

נשיא מכון ויצמן, פרופ' דניאל זייפמן מרצה בפאב על האפשרות לחיים מחוץ לכדור הארץ במסגרת אירועי בירה, מדע ומצב רוח בשנת 2010
נשיא מכון ויצמן, פרופ' דניאל זייפמן מרצה בפאב על האפשרות לחיים מחוץ לכדור הארץ במסגרת אירועי בירה, מדע ומצב רוח בשנת 2010

מדענים, תלמידי מחקר ונשיא מכון ויצמן למדע, פרופ' דניאל זייפמן, יביאו חדשות מחזית המדע העולמית לציבור הרחב, בשיחות שיתקיימו במקומות הבילוי בעיר

משתתפים אורחים: פרופ' אהרון פרידמן, דיקן הפקולטה לחקלאות ופרופ' יעקב יהב, מנכ"ל המרכז הרפואי קפלן
(3.7.2011)
עיריית רחובות ומכון ויצמן למדע מזמינים את בלייני העיר ואת אורחיהם, לבילוי של בירה, מדע ומצב-רוח שיתקיים זו השנה השנייה. אשתקד נפתחה לראשונה המסורת במסגרת חגיגות ה- 120 לעיר ולאור ההצלחה והביקוש, הוחלט להמשיך ולקיים את האירוע כמסורת. השנה הוא הורחב וכ-30 מדענים ותלמידי מחקר ממכון ויצמן למדע יצאו לברים, מסעדות ובתי-קפה ברחובות, שם יחלקו עם הבליינים את ההתרגשות המלווה את הפעילות המדעית בחזית הידע האנושי.

ראש העיר, רחמים מלול: "רחובות מתחזקת מאוד כעיר מדע ותרבות והדבר ניכר גם באירועים נרחבים וגם בפיתוח מוסדות קיימים וחדשים. האירוע משקף את החזון העירוני ואת המאמצים ליצירת שיתופי פעולה עם המומחים והמוסדות הייחודיים הפועלים בעיר, שמובילים את המדע וההשכלה העולמית. המדע וההשכלה הגבוהה הם עוגני הייחוד העיקריים של העיר, וכולנו שותפים לתפיסה שהחינוך, ובמיוחד החינוך המדעי, הוא ההשקעה הטובה ביותר לעתיד.

"אנו מודים לנשיא המכון על מעורבותו ותמיכתו הרחבה בעיר ולאורחים שלנו השנה- דיקן הפקולטה ומנכ"ל קפלן. אין ספק שתרומתם לעיר ולתושביה עצומה ואנו רואים בהם חלק בלתי נפרד לא רק מהרפואה, ההשכלה והמחקר אלא גם מקהילת העיר".

פרופ' דניאל זייפמן: "מכון ויצמן למדע רואה לעצמו חובה וזכות לחלוק את הידע המדעי, ואת תחושות ההתלהבות מההרפתקה הגדולה של הרחבת הידע האנושי". עוד נמסר מהמכון כי הפרויקט מבוצע זו השנה השנייה, בשיתוף עם עיריית רחובות, בהתאם לחזון המכון ולמדיניות ראש העיר, בתחום הגברת החינוך המדעי וההנגשה של המדע לציבור הרחב.

המדענים ותלמידי המחקר ישוחחו על נושאים המעסיקים אותם בחיי היום-יום במעבדות המחקר במכון ויצמן: על ננו-פיסיקה, על חומר אפל, על אנרגיה כמעט אין-סופית, מחשבי-על, תעלומת היווצרות החיים, אבולוציה עכשיו, חקר המוח, מסתרי האורגניזם; גבולות המיזעור, הנדסה גנטית, הדרך שבה גנים שונים מכוונים את התפתחות העובר, ועוד נושאים מחזית המדע העולמית.

נשיא המכון, פרופ' דניאל זייפמן ישוחח עם הבליינים על הדרך שבה כוכבים נולדים ביקום, ועל אפשרות הקיום של חיים מחוץ לכדור-הארץ (דאבלין); ד"ר יעקב יהב, מנכ"ל המרכז הרפואי קפלן, יסביר כיצד המדע והרפואה מגיבים לרעיונות חדשים, ומדוע מטפלים באולקוס באמצעות אנטיביוטיקה (וינונה). פרופ' אהרון פרידמן- דיקן הפקולטה לחקלאות, מזון וסביבה של האוניברסיטה העברית ישוחח על הנדסה גנטית ומשק המזון (המבורג).

בעקבות השמש – לכל המשפחה בגן המדע

מדוע השמש חמה כל כך, ואילו החלל קר? כיצד נוצרת קשת בענן? מדוע קרינת השמש מסוכנת? ואיך מכינים קרם הגנה נגדה? כל אלה – ועוד הרבה עובדות חמות על השמש – יתגלו למבקרים בפעילות הקיץ בגן המדע על-שם קלור שבמכון ויצמן למדע. בחודשים יולי-אוגוסט מציע גן המדע של מכון דוידסון לחינוך מדעי פעילות קיצית לכל המשפחה: סיורים מודרכים, הדגמות והצגות מדעיות, הפעלות ופעילויות משעשעות, ועוד.

במהלך חודש יולי, בימים שני וחמישי אחר-הצהריים, יתקיימו פעילויות מיוחדות בנושאים "מעבר לקשת בענן – צבעי הקשת" ו"מאור השמש לאש – ריכוז קרינה". בנוסף, במשך כל השבוע יתקיימו סיורים מודרכים בין מוצגי גן המדע ובאקו-ספירה – המתחם האקולוגי של גן המדע.

במהלך חודש אוגוסט תתקיים פעילות מיוחדת מדי יום, בשעות הבוקר ואחר-הצהריים, שתכלול סיורים מודרכים בגן ובאקו-ספירה, והדגמות מדעיות בנושאים כמו קור וחום, מוליכות על, ועוד. בנוסף, תתקיים פעילות מתחלפת מדי שבוע בשלל נושאים הקשורים לשמש ולקרינה (לגילאי 5 ומעלה). מדי יום רביעי, בשעה 16:30, תתקיים הצגה מדעית לילדים "ידע ושטות" (לגילאי 7-4, בתשלום נוסף של 10 ש"ח).

שעות פתיחת הגן ביולי ובאוגוסט:
בימים ראשון-שישי: 13:00-08:30, 16:00-20:00
ביום שישי: 13:00-08:30

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

תגובה אחת

  1. למה אין את זה בחיפה !?
    שאגודת הסטודנטים של הטכניון,אונ' חיפה ירימו את הכפפה…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן