סיקור מקיף

תערוכות ייחודיות בפסח במוזיאון המדע ע”ש בלומפילד ירושלים

התערוכות תיפתחנה ב – 22 במרץ יום המים הבינלאומי

מתוך תערוכת המים במוזיאון המדע בירושלים
מתוך תערוכת המים במוזיאון המדע בירושלים
מים בירושלים – תערוכה חדשה על מים כמנוף לצמיחה עירונית. בתערוכה סקירה היסטורית על מקורות המים ועל טכנולוגיות שונות ששמשו להובלתם לירושלים מתקופת המלכים ועד ימינו. תערוכה גראפית שכוללת מזכרות, אביזרים וסיפורים ירושלמיים. כחלק מהתערוכה פיתחו במוזיאון משחק מחשב – שבו המבקרים ייצרו “כוס מים ירושלמית”: עליהם להתחשב באיכות המים, בעלויות ההפקה וההובלה של המים לירושלים ממעיינות רחוקים וקרובים ומים מותפלים.

לגעת במים – פתיחה מחודשת של התערוכה ביום המים הבינלאומי. בתערוכה מוצגי ענק פעילים בתוך בריכות מים בחצר המוזיאון והורים וילדים מוזמנים להפעילם, להבין את תכונות המים ולהתנסות במכונות שבנה האדם כדי לנצל את המים לתועלתו. בין המוצגים: סיבוב גלגלי ענק ושאיבה של מים בדומה לאופן בו שאבו מים להשקיית פרדסי הארץ בסוף המאה ה-19; שאיבת מים באמצעות בורג ענק שהמצאתו מיוחסת לארכימדס; בניה של סכרים ותעלות והעברת כלי שיט שונים בין בריכות בדומה לתעלת פנמה ועוד.

כמו חלום: מופע קסום של האמנית טלי אלוהב. מיצג של אור, ציור נוזלי בתנועה, המוקרן על מסך בהופעה חיה. הציור נוצר לעיני הקהל ומוקרן כסרט אנימציה חי בליווי מוסיקה. חוויה חזותית זורמת, דינאמית וצבעונית שנוצרת בטכניקת ה- Liquid Lightshw (מופע אור נוזלי). (בתשלום נוסף).

בנוסף יתקיימו במוזיאון ללא תשלום נוסף:

– הדגמות והדרכות בנושא המים

– פינת בנייה של “עט מזרקה” שהילדים ייבנו וייקחו איתם הביתה למזכרת.

תערוכות המים במוזיאון בתמיכה ובחסות חברת מקורות והחברות: ארד, ברמד ועמיעד.

אירוע פסח יתקיים החל מיום שני 22 במרץ ועד יום שלישי 6 במרץ: ימי חול וחול המועד בין השעות 10:00 – 18:00, שישי: וערבי חג 10:00 – 14:00, בשבתות ובחגים בין השעות 10:00 – 16:00 .

בימים: 28.3 ו-29.3 ( ליל הסדר) – המוזיאון יהיה סגור לקהל .

תערוכות רצות: סיבוב בלונה פארק, מדע זה כל הסיפור, איינשטיין, אשליות, המוח במחקר, עצבים חשופים, לאור החשמל, מנוף לגילוי, מה הקשר? שם הmeשחק, פנס חושך.

פרטים נוספים בטלפון: 02-6544888 ובאתר האינטרנט של המוזיאון: www.mada.rg.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן