חברת הסטארט אפ VacciGuard תפתח באמצעות פלטפורמה טכנולוגית שפיתחה חיסון לנגיף ה-CMV

חתמה על הסכם השקעה עם חברת קמפוס ביו מקבוצת כלל ביוטכנולוגיה * החברה השלימה גיוס של 1.4 מיליון דולר ותפתח באמצעות פלטפורמה טכנולוגית שפיתחה חיסון לנגיף ה-CMV המהווה סיכון לנשים בהריון ופוגע באוכלוסיות בהן מערכת החיסון מוחלשת

חברת הסטארט אפ VacciGuard הודיעה היום כי חתמה על הסכם השקעה עם חברת קמפוס ביו המוחזקת בבעלות מלאה ע"י כלל ביוטכנולוגיה. במקביל הודיעה החברה כי השלימה גיוס נוסף באמצעות שני משקיעים פרטיים ובסך הכול גייסה בסבב הגיוס הנוכחי 1.4 מיליון דולר.
עפ"י ההסכם עם קמפוס ביו, תפתח החברה על בסיס הפלטפורמה הטכנולוגית שלה חיסון לנגיף ה-CMV (CYTOMEGALOVIRUS) הפוגע באוכלוסיות בעלות מערכת חיסונית ירודה. חיסון ל-CMV הינו בעל חשיבות גדולה במיוחד לאוכלוסיות רגישות כמו נשים בהיריון, זקנים וחולים שעברו השתלות.
כיום אין חיסון יעיל לנגיף ה- CMV ושוק הטיפול בו מוערך בכ-2 מיליארד דולר.
VacciGuard הוקמה בשנת 2007 בחממת משגב שבבעלות קבוצת טרנדליינס. המשקיעים בחברה הם קבוצת טרנדליינס, חממת משגב ומשקיעים פרטיים.

ענת איתן, מנכ"ל VacciGuard ציינה, "אנו שמחים על ההסכם עם קמפוס ביו וכלל ביוטכנולוגיה. העניין שחברת האחזקות הגדולה בתחום הביומד גילתה בפלטפורמה ובטכנולוגיה הייחודית שלנו הינה הבעת אמון גדולה".
הטכנולוגיה של VacciGuard מבוססת על הרכב מיוחד של פפטידים הנגזרים מחלבון ה- HSP60. חיבור פפטידים אלו לאנטיגן "חלש" (לא אימונוגני) ממקור חידקי או נגיפי יוצר אימונוגן "חזק" שהזרקתו מעודדת תגובה חיסונית יעילה והתפתחות נוגדנים לזמן ארוך. הטכנולוגיה פותחה במעבדתו של פרופ' ירון כהן ממכון ויצמן למדע בשיתוף פרופ' אנג'ל פרוגדור ופרופ' ברכה רגר מאוניברסיטת בן גוריון. הטכנולוגיה ניתנה לחברה בהסכם רישיון בלעדי ע"י ידע וב.ג נגב, חברות היישום של מכון ויצמן ואונ' בן-גוריון.

את החברה ייסדה ומנהלת ענת איתן ששימשה במשך שנים רבות בתפקידים שונים במחלקה למחקר ופיתוח בחברת טבע. בתפקידה האחרון שם, ניהלה את היחידה לפרויקטים חדשים. לאחר מכן הייתה מנכ"ל חברת מטבוגל (כיום פרוטליקס).

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן