סיקור מקיף

שני פרוייקטים של "רמות" ברשימת 100 החידושים האקדמיים שמוסחרו בהצלחה בעולם ב- 2007

דו"ח "עולם טוב יותר" של הארגון הבינלאומי למיסחור טכנולוגיה אוניברסיטאית (AUTM) מדרג בין מאה הטכנולוגיות שפותחו באקמיה ועברו מסחור מערכות בתחום המלחמה במחלות זיהומיות ובתחום האלצהיימר שפיתחו מדענים באוני ת"א ומסחרה רמות

ד
ד
שתי טכנולוגיות ישראליות שפותחו באוניברסיטת תל אביב ומוסחרו על ידי חברת רמות ליד אוניברסיטת תל אביב בע"מ, זרוע המסחור של האוניברסיטה, נבחרו לרשימת 100 החידושים החמים בעולם, שעברו בהצלחה במהלך 2007 מהאקדמיה ליישום מסחרי.

דו"ח "עולם טוב יותר" של הארגון הבינלאומי למסחור טכנולוגיה אוניברסיטאית (AUTM) שפורסם השבוע, חושף את 100 הטכנולוגיות המצליחות ש'נולדו' במסדרונות האקדמיה והפכו למוצרים ויישומים מסחריים, כשביניהן נמצאות שתי טכנולוגיות ישראליות: בתחום המלחמה במחלת האלצהיימר ובתחום המלחמה במחלות זיהומיות. לשם השוואה, מדינות דוגמת שבדיה, הולנד וטיוואן, מופיעות ברשימה המכובדת עם אוניברסיטה אחת בלבד ועם פיתוח טכנולוגי אחד. AUTM הוא ארגון גג עולמי, בו חברים כיום מנהלי טכנולוגיה, מנכ"לים וראשי מוסדות מ-45 מדינות, האחראים על מסחור טכנולוגיות אוניברסיטאיות ברחבי העולם.

הטכנולוגיה החדשנית לטיפול במחלת האלצהיימר פותחה על ידי צוות חוקרים בראשותו של פרופ' אהוד גזית מהפקולטה למדעי החיים ע"ש ג'ורג' ס. וייז באוניברסיטת תל אביב וניתנה ברישיון לחברת מרז פרמצאוטיקלס הגרמנית על ידי רמות. הסכם הרישיון הבלעדי והכלל-עולמי כלל תשלום דמי רישיון, תשלומי אבני דרך ותשלום תמלוגים על מכירות עתידיות.

הטכנולוגיה בתחום הנגיפים פותחה על ידי פרופ' מיכאל עובדיה מהפקולטה למדעי החיים ע"ש ג'ורג' ס. וייז באוניברסיטת תל אביב וניתנה על ידי רמות ברישיון לחברת פרוטרום תעשיות בע"מ. הטכנולוגיה כוללת ידע ייחודי, המוגן בבקשה לרישום פטנט, להפקת תמצית קינמון חדשנית בעלת פעילות אנטי-ויראלית. במחקר מקיף שבוצע במעבדתו של פרופ' עובדיה הודגמה יכולתה של התמצית לנטרל במהירות פעילות של מגוון רחב של נגיפים הגורמים למחלות זיהומיות, באדם ובעלי חיים, כגון: שפעת של אדם ועופות (Influenza), נגיף ההרפס (HSV-1) ונגיף האיידס (נגיף הכשל החיסוני הנרכש, HIV-1).

לדברי ד"ר יהודה ניב, מנכ"ל רמות, "אנו מברכים על ההכרה העולמית שקיבלנו בדו"ח הנוכחי, ושמחים שחוקרי אוניברסיטת תל אביב מפתחים טכנולוגיות מגוונות לטובת 'עולם טוב יותר'. רמות פועלת להידוק הקשר שבין קהילת החוקרים לתעשייה, על מנת לאפשר את המשך הפיתוח של ממצאים אקדמיים והפיכתם למוצרים לטובת הכלל."

להורדת הדו"ח המלא (Part Two): אוניברסיטת תל אביב מופיעה בדו"ח בעמודים 17 ו-52

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן