סיקור מקיף

שיתוף פעולה של טליט הישראלית וחברה בריטית מאפשר להציל אלפי תינוקות באפריקה מאיידס

הפרויקט, הממומן ע”י קרן קלינטון, כבר הציל כ-20,000 תינוקות במוזמביק

מדפסת ה-SMS של טליט מסייעת לטפל בתינוקות חולי איידס באפריקה
מדפסת ה-SMS של טליט מסייעת לטפל בתינוקות חולי איידס באפריקה

שיתוף פעולה בין טליט לבין חברת Sequoia Technology הבריטית הביא לפיתוח פתרון המאפשר למרפאות כפריות באפריקה, לקבל במהירות, באופן אלחוטי, תוצאות של בדיקות איידס של נשים הרות. הדבר מאפשר לנשים לקבל טיפול תרופתי בשלב מוקדם מאד לעומת המצב עד כה, דבר המפחית את הסיכון של העובר להידבק באיידס מ-40% לפחות מ-1%.

הפרויקט, הממומן ע”י קרן קלינטון, כבר הציל כ-20,000 תינוקות במוזמביק. עד כה קרוב למחצית מהתינוקות שנולדו במוזמביק עם איידס מתו בשנתיים הראשונות לחייהם. התכנית, שיושמה עד כה ב-400 מרפאות במוזמביק, מורחבת עתה לתשע מדינות אפריקניות נוספות ובהן קניה, בוטסואנה, זימבאבווה, טנזניה, אוגנדה ומדינות נוספות.

Sequoia Technology פיתחה מדפסת קטנה וזולה הכוללת תאימות לתקשורת SMS. מודול סלולרי שפיתחה טליט מאפשר למדפסות ה-SMS לשגר את תוצאות המעבדה באופן מאובטח, באמצעות רשת סלולרית, למדפסות המותקנות במרפאות כפריות.

“מרבית המרפאות האלה אינן ניתנות לגישה באמצעות רכב, אין להן שירותי דואר ולא טלפונים קוויים” אמר ניק לידינגטון, מנכ”ל Sequoia Technology. “האתגר היה להשתמש בשיטת התקשורת האמינה היחידה שרווחת באפריקה – הרשת הסלולרית. המדפסת והתוכנה שפיתחנו זוכות להתענייינות בקרב משרדי בריאות באפריקה. ניתן ליישם אותן לקבלת תוצאות מעבדה הקשורות גם למחלות אחרות, כגון מלריה ושחפת, כך שאפשר להתחיל בטיפול מציל חיים בשלב הרבה יותר מוקדם”.

לידינגטון הוסיף כי התוכנה הכלולה במערכת יכולה לאפשר למשרדי בריאות לאתר איזורים בהם מתפרצת מחלה, ולהקצות בהתאם את המשאבים הרפואיים.

“הפרויקט הינו דוגמא ליכולת של תקשורת בין מכונות לסייע בתחום הרפואי ואף להציל חיים” אמר גדעון רוגובסקי, מנכ”ל טליט ישראל. “התרומה הרבה של מודולים סלולריים אינה מוגבלת רק למדינות העולם השלישי, בהן התשתית דלה, אלא יכולה לסייע גם במדינות מתקדמות, כגון משלוח התרעות ותזכורות למטופלים, העברת תוצאות של מכשירי בדיקה ביתיים למרפאות ובתי חולים ועוד”.

“טליט היתה השותף הטבעי בפרויקט זה הודות למודולים האיכותיים ולמומחיות שלה בתחום התקשורת בין מכונות (M2M)” אמר טים קלייטון, מנהל עסקי התקשורת האלחוטית של Sequoia. “במהלך הפיילוט היינו צריכים להוכיח לקרן קלינטון שאנו יכולים לבצע 100,000 בדיקות מבלי לאבד אפילו ביט אחד של נתונים. עשינו זאת בהצטיינות”.

אודות Sequoia Technology

Sequoia Technology, שהנהלתה שוכנת בבריטניה, מספקת פתרונות טכנולוגיים בתחומי הטלמטריה והמודולים הסלולריים לתקשורת בין מכונות, מסופים ואנטנות. Sequoia Technology מספקת טכנולוגיה מתקדמת, תוך תמיכה לוגיסטית וטכנית, למיגוון רחב של לקוחות. החברה כוללת גם חטיבות בתחומי הסיליקון, וידאו HD וחיישנים. פרטים נוספים ניתן למצוא באתר החברה www.sequoia.co.uk

אודות טליט

Telit Wireless Solutions, חברה בת של Telit Communications PLC (AIM: TCM) היא חברה בינלאומית מובילה המתמחה בטכנולוגיית תקשורת אלחוטית בין מכונות (M2M). טליט היא החברה היחידה בעולם המציעה מודולי תקשורת לכל הטכנולוגיות האלחוטיות. החברה מפתחת, מייצרת ומשווקת מודולים לאפליקציות סלולריות GSM/GPRS, EDGE, UMTS/WEDGE/HSPA, CDMA ואפליקציות RF המשמשות בתקשורת קצרת טווח (Short Range). ישומי M2M מייעלים תהליכים עסקיים ע”י כך שהם מאפשרים למכונות, ציוד וכלי רכב לתקשר זה עם זה באמצעות רשתות ניידות.

פתרונותיה של טליט מותקנים ב-56 מדינות ברחבי העולם ומשווקים דרך המשרדים של טליט בברזיל, סין, דנמרק, צרפת, גרמניה, הודו, ישראל, איטליה, קוריאה, פולין, ספרד, דרום אפריקה, טייוואן, טורקיה, בריטניה וארה”ב. רשת המפיצים הגלובלית של טליט כוללת מומחים בטכנולוגיות אלחוטיות..

מייסד ומנכ”ל טליט הוא עוזי כץ. מרכז הפיתוח של החברה בישראל מונה כ-90 עובדים.

נ

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן