שנת הלימודים תשס"ז נפתחת בטכניון עם 12,499 סטודנטים

גידול מרשים במספר הסטודנטים בפקולטות להנדסת תעשיה וניהול, הנדסת חשמל ומדעי המחשב

הידען

שנת הלימודים תשס"ז נפתחת בטכניון ביום ראשון, 5 בנובמבר, עם 12,499 סטודנטים, מהם 9,065 לתואר ראשון (1826 חדשים), 2,551 לתואר שני ו-883 דוקטורנטים. שנת הלימודים נפתחת באיחור של שבועיים וחצי, כדי להקל על הסטודנטים אשר נפגעו מהמלחמה האחרונה.

נשיא הטכניון, פרופסור יצחק אפלויג, ציין כי כדי להקל על הסטודנטים קבע הטכניון גם מועד בחינות מיוחד נוסף ונותן הקלות מיוחדות וסיוע אקדמי וכלכלי מלשכת דיקן הסטודנטים ומהיחידה לקידום סטודנטים.

"לצערנו הרב, שני בוגרי הטכניון נהרגו בקרבות וסטודנטים שלנו נפצעו", אמר נשיא הטכניון. "אודי גולדוואסר, בוגר הפקולטה להנדסה אזרחית וסביבתית וסטודנט שלנו לתואר שני, הוא אחד החיילים החטופים. כולנו מייחלים לשובו ולשובם של חבריו, אלדד רגב וגלעד שליט, ומקווים שבקרוב מאוד יוכל אודי לחבק את קרנית אשתו, אף היא סטודנטית בטכניון, ואת כל בני משפחתו".

השנה נרשם גידול של כ-10% בהרשמה לטכניון, שנמשכה במרוצת המלחמה. עלייה נרשמה במספר הסטודנטים בפקולטות להנדסת תעשיה וניהול (37%), הנדסת חשמל (15%) ומדעי המחשב (20%). "גידול זה משקף את הדרישה הגוברת בתעשיה עתירת הידע לכוח אדם מיומן ולבוגרי הטכניון בפרט", אמר על כך המשנה הבכיר לנשיא הטכניון, פרופסור אביב רוזן.

על רקע הקיצוץ המתמשך בתקציבי הממשלה להשכלה הגבוהה, בולטת הירתמותם של ידידי הטכניון ברחבי העולם. בשלושת החודשים האחרונים גייס הטכניון תרומות בהיקף חסר תקדים של כמאתים מיליון דולר. הפילנתרופ והיזם האמריקני אלפרד מאן התחייב להקמת קרן של מאה מיליון דולר שתשמש למימון פעילותו של מכון לפיתוח ידע בתחומי הביו-רפואה; לורי לוקי מארה"ב תרם 30 מיליון דולר לתכנית אקדמית חדשה בטכניון אשר תשלב את מדעי החיים, ההנדסה והרפואה ושבראשה עומד חתן פרס נובל בכימיה, פרופסור אהרן צ'חנובר; סיימור שוליך מקנדה תרם 20 מיליון דולר לחידוש פניה של הפקולטה לכימיה, שתיקרא מעתה על שמו ופיטר מונק, אף הוא מקנדה, תרם 16 מיליון דולר להקמת מכון מחקר אינטרדיסציפלינרי. תרומה גדולה נוספת, שניתנה בצורה אנונימית, נועדה להקמת כפר מעונות חדש למשתלמים לתוארים גבוהים.

"זו תשובתנו הניצחת לאויבינו", אמר נשיא הטכניון. "הם יורים עלינו טילים ורקטות ללא אבחנה במטרה לפגוע באזרחים ולגרום להרס, ואנו משיבים בתנופת פיתוח, בנייה ועשייה חסרות תקדים".

השנה נפתחו בטכניון כמה מסלולי לימוד חדשים: בפקולטה להנדסה אזרחית וסביבתית נפתחו מסלולי לימוד חדשים במשאבי מים ובבטיחות בדרכים, כמו גם תכנית "אופק" בגיאו אינפורמציה. בפקולטה להנדסת מכונות נפתחה תכנית "רעמים" שמטרתה – טיפוח וקידום מהיר של סטודנטים מצטיינים בעלי פוטנציאל גבוה להשתלבות במחקר.

מעונות סטודנטים חדשים נפתחו במזרח הקמפוס, בצמוד לעיר נשר. כיום מציע הטכניון 4,155 מקומות במעונות, ובקרוב תחל בנייתו של כפר משתלמים חדש במרומי הקמפוס עם כמאתיים דירות למשפחות צעירות. הטכניון הוא הוותיק שבאוניברסיטאות בארץ. מאז היווסדו לפני 82 שנים, יצאו את שעריו 79,358 בוגרים, שתרמו ותורמים רבות לכלכלת מדינת ישראל, תשתיתה וביטחונה.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן