חתן פרס נובל לביולוגיה: "הטיפשות היא מחלה גנטית"

ג'יימס ווטסון, שגילה את מבנה הדי.אן.איי לפני 50 שנה בדיוק, הודיע: יש לשים קץ לטמטום; על המדענים מוטל לאתר התקלה ולמצוא לה מרפא; הטענה כי האשמה היא בעוני ונחשלות – שגויה

"טיפשות וטמטום היא מחלה גנטית ועל המדענים יהיה למצוא לה מרפא" – כך אמרו חתן פרס נובל, ג'יימס ווטסון, והביולוג הבריטי פרנסיס קריק, בראיון לערוץ 4 של הטלוויזיה הבריטית. ב"מעריב" דווח כי ווטסון, ביוכימאי אמריקאי, היה אחד משני המדענים שגילו לפני 50 שנה בדיוק, את מבנה הדי.אן.איי – ה"סליל הכפול" המפורסם.

את הדברים אמר בראיון מיוחד לרגל סדרת האירועים החגיגיים שייערכו בעולם לציון 50 שנה לגילוי מבנה הדי.אן.איי, מה שמכונה "הצופן הכימי", או "סוד החיים".

במהלך הראיון, אמר ווטסון כי "אינטליגנציה נמוכה היא הפרעה גנטית, בעיה שעוברת בתורשה. תפקידם של מדעני הביולוגיה המולקולרית הוא לפתח מבדקי סריקה יעילים כדי לאתר את התקלה, ולמצוא טיפול רפואי גנטי מתאים כדי לרפא אותה. אם מישהו באמת טיפש – אני הייתי קורא לזה מחלה".

ווטסון, העומד כיום בראש מעבדת מחקר רבת מוניטין בניו יורק, הוסיף כי "ל-10 אחוז מהאנשים בערך יש קשיים, אפילו בבית הספר היסודי. הם טפשים. צריך לברר מהי הסיבה לכך… רבים אומרים שהאשמה היא במצבם הכלכלי, בעוני, בנחשלות. זה לבטח לא נכון, וצריך לנסות לשים קץ לטפשות".

עוד אמר כי לדעתו "ניתן 'להנדס' יופי. יש אנשים הסבורים שזה יהיה איום ונורא אם נדע כיצד להפוך את כל הילדות ליפות. לדעתי זה דווקא יהיה דבר גדול".

המדען האמריק ני העניק ראיון מיוחד לרגל סידרת האירועים החגיגיים שייערכו בעולם לציון שנת ה-50 לגילוי מיבנה הדי.אנ.אי, מה שגם מכונה "הצופן הכימי, או סוד החיים". הדי.אנ.אי נושא את כל המידע הגנטי של האדם ומועבר מדור לדור.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן