סיקור מקיף

חברי צוות האנדוור החלו בבדיקת המעבורת

האסטרונאוטים יבצעו תהליך שהפך שגרתי מאז אסון קולומביה – צילום חלקה החיצוני של המעבורת ברזולוציה גבוהה באמצעות הזרוע הרובוטית של המעבורת ושידור התמונות לבדיקה במרכז הבקרה

שיגור אנדוור לפנות בוקר, 11 במארץ 2008
שיגור אנדוור לפנות בוקר, 11 במארץ 2008
"היה זה שיגור מוצלח שהושג בזכות שיתוף פעולה של הצוותים שהכינו את המעבורת לשיגור" אמר ביל גרסטנמאייר, עוזר מנהל נאס"א למבצעי חלל.

משימה STS-123 החלה בשיגור לילי נדיר. מנועי המעבורת האירו את שמי הלילה באור כחול וצהוב מעל מרכז החלל קנדי של נאס"א כאשר אנדוור פילסה דרכה אל השמים מכן השיגור בשעה 02:28 שעון מקומי.

מעבורת החלל אנדוור שהמריאה ביום ג' בבוקר לתחנת החלל הבינלאומית, נושאת אסטרואוט יפני ואת מעבדת החלל של ארצו. הרכיב הראשון של מעבדת קיבו אוחסן בתוך סיפון המטען של אנדוור ביחד עם הטלסקופ הרובוטי החדש של קנדה. התא המדוחס של מודול הלוקיסטיקה המיועד לתשלובת קיבו הוא למעשה החללית המאויישת הראשונה שנבנתה בידי יפן. "אנו מרגישים כעת שאנו נוטלים חלק אמיתי בפרויקט תחנת החלל הבינלאומית" אמר קייג'י טאצ'יקאווה, מנהל ג'אקסה – סוכנות החלל היפנית.

הרוע הרובוטית הקנדית המכונה דקסטר מהווה שכלול של שתי הזרועות הקודמות שבנתה המדינה הצפונית – זו שמעבורות והזרוע הותיקה של תחנת החלל. "היום אנו מסמנים נקודה נוספת בהסטורית החלל שלנו" אומר גיא בוג'ולד, מנהל סוכנות החלל הקנדית. "יידרשו לצוות STS-123 שבועיים בתחנת החלל וחמש הליכות חלל כדי להשלים את מטרות המשימה." אמר.

האסטרונאוט לאופולד איהרטס, מסוכנות החלל האירופית, ששהה בתחנה קצת יותר מחודש לאחר שהמריא בפברואר במעבורת אטלנטיס, ישוב לכדור הארץ באנדוור ויחליפו אותו גארט רייזמן.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

7 תגובות

 1. כן אבי, אני יודע למה מצלמים את המעבורת 🙂
  התכוונתי לכך ששגרת יומם של האסטרונאוטים מלאה ב"משימות" שלא תורמות כלום למדע אלה רק לשימור העצמי של המעבורת וציוותה.

 2. עדי כל הרעיון הוא לצלם כדי לראות אם לא נגרם נזק בעת השיגור. אם יחכו עד שיחזרו לכדור הארץ, לא יהיה בכך כבר טעם. כל הכוונה היא לוודא שהם יוכלו לחזור בשלום בעקבות אסון קולומביה.

 3. למיכאל ו מספר 3

  עדיף לחסוך כסף ולבטל את המשימות המאוישות לחלל.

  פרוייקט המעבורת הוא כישלון קולסאלי.
  בעלות האדירה שלו היה ניתן לעשות המון מדע בתחום החלל באופנים אחרים.

  אם המעבורת תתפוצץ – יהיה חיסכון אדיר במשאבים שכרגע מתבזבזים על לצלם את הבטן של המעבורת! (את ה"מדע" הזה אפשר לעשות גם על הקרקע (וברזולוציה הרבה יותר טובה))
  הנה עוד קישור

 4. עדי תחשוב לפני שאתה כותב אם לא יעשו את הבדיקה הזאת המעבורת עלולה להתפוצץ וחוץ מזה שכל הצוות יהרג זה יהיה אובדן של מיליארדי דולרים

 5. עדי:
  אני מבין שלדעתך עדיף לחסוך כסף ולשלם בחיי אדם בעוד אסונות כדוגמת קולומביה.
  אולי אתה רוצה להיות אסטרונאוט כשתהיה גדול?

 6. יופי, אם קודם המעבורת הייתה סתם לא כלכלית ויקרה בטירוף. אז עכשיו גם צריך לבזבז זמן על צילומים טיפשיים.

  אני בטוח שחברי הצוות מספיקים לעשות המון מדע בין הצילומים…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן