סיקור מקיף

הצלחה לחלל-תקשורת: ביקוש של מעל 600 מיליון שקל בשלב המוסדי בהנפקת 2 סדרות אגרות חוב

מכירות חלל-תקשורת בשנת 2009 מהפעלת הלוויינים עמוס- 2 ועמוס- 3, הסתכמו ב-70 מיליון דולר והפיקו רווח תזרימי תפעולי (EBITDA) של 50 מיליון דולר 

הלוויין עמוס 3. איור: חברת חלל תקשורת
הלוויין עמוס 3. איור: חברת חלל תקשורת
הצלחה לחברת חלל-תקשורת, מפעילת לווייני עמוס בהנפקת 2 סדרות אגרות חוב, עם ביקוש של מעל 600 מיליון שקל בשלב המוסדי. החברה תכננה במקור לגייס 200 מיליון שקל, אולם בשל הביקושים הגבוהים החליטה להגדיל את הגיוס. ההתחייבות המוקדמת לרכישות בהנפקה שקיבלה החברה מגופים מוסדיים הסתכמה לסכום של 309 מיליון שקל.

חלל תקשורת הציעה בגיוס הנוכחי שתי סדרות אגרות חוב בריבית צמודה למדד וקבועה וריבית משתנה: אגרות החוב (סדרה י) צמודות, קרן וריבית, למדד המחירים לצרכן, אשר במסגרת המכרז המקדים לגופים המוסדיים הוגשו הזמנות לרכישת אגרות חוב בהיקף של כ- 495 מיליון שקל. מתוכן קיבלה החברה התחייבויות מוקדמות של משקיעים מסווגים לרכישת כ- 250 מיליון שקל בשיעור ריבית שנתית מירבי בשיעור של 4.5%.

הסדרה השנייה של אגרות החוב (סדרה יא), הוצעה למשקיעים בדרך של מכרז על שיעור המרווח השנתי הקבוע מעל לריבית הבסיס, שהינה שיעור הריבית השנתית שנושאות אגרות חוב ממשלתיות מסוג ריבית משתנה. במסגרת המכרז המקדים הוגשו הזמנות לרכישת אגרות חוב (סדרה יא) בהיקף של כ- 118 מיליון, אשר מתוכן קיבלה החברה התחייבויות מוקדמות של משקיעים מוסדים לרכישת כ- 59 מיליון בשיעור מרווח שנתי מירבי של 3.5%.

היקף ושיעור הריבית הסופית לשתי הסדרות ייקבע במסגרת מכרז ההצעה לציבור שבכוונת החברה להשלים במהלך השבוע הקרוב.

דוד פולק מנכ"ל חברת חלל- תקשורת אמר היום כי: "הביקושים להנפקה היו גבוהים והחברה החליטה להגדיל את היקף הגיוס לשימוש בתכניות הצמיחה שלה. תוצאות ההנפקה מוכיחות את אמון ציבור המשקיעים בחברה".

מכירות חלל- תקשורת בשנת 2009 מהפעלת הלוויינים עמוס- 2 ועמוס- 3, הסתכמו ב-70 מיליון דולר והפיקו רווח תזרימי תפעולי (EBITDA) של 50 מיליון דולר.

בינואר השנה החלה החברה לפעול ביבשת באפריקה באמצעות הלוויין החדש עמוס 5i. לוויין זה יעניק שירות למדינות המתפתחות באפריקה, עד אשר עמוס-5 יהיה מוכן להפעלתו המסחרית במחצית השנייה של 2011. (עוד לפני שיגורו של עמוס-4 עליו עובדים בימים אלה בתעשייה האווירית ומתוכנן לשיגור במהלך 2012).

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן