סיקור מקיף

סוני פיתחה סוללה שמפיקה חשמל מסוכר

בניסויים ראשונים הניבו תאי הסוללה הספק של עד 50 מילי-וואט – די כדי להפעיל נגן מוזיקה דוגמת ווקמן של סונילטענתה מדובר בפיתרון ידידותי לסביבה – משום שהסוכר הוא מקור אנרגיה טבעי שמופק מצמחים בתהליך של פוטו-סינתזה

אנתוני גונזאלווס, InformationWeek

חברת סוני פיתחה סוללה ידידותית לסביבה, שמפיקה חשמל מסוכר, בדומה לעיקרון הפעולה של אורגניזמים חיים. בניסויים ראשונים הניבו תאי הסוללה הספק של עד 50 מילי-וואט – די כדי להפעיל נגן מוזיקה דוגמת ווקמן. על פי סוני, זהו ההספק הגבוה ביותר שנמדד עד כה בסוללות מסוג זה.

הסוללה מפיקה את החשמל בעזרת אנזימים שמפרקים חומרים סוכריים. סוני שיפרה את המבנה של הסוללה בשיטות שונות, ולטענתה מדובר בפיתרון ידידותי לסביבה – משום שהסוכר הוא מקור אנרגיה טבעי שמופק מצמחים בתהליך של פוטו-סינתזה. את הסוכר ניתן למצוא במרבית אזורי העולם, על פי סוני, וגם המארז של הסוללה מיוצר מפלסטיק שמקורו בצמחים.

הסוללות הידידותיות לסביבה עשויות לסייע בפתרון הבעיה של מיחזור הסוללות הקיימות. רבים מהחומרים שמשמשים כיום לייצור סוללות הם רעילים ופוגעים בסביבה. סוני מתכוונת להוסיף ולפתח את הסוללה על מנת להגביר את ההספק ואורך החיים שלה. בשבוע שעבר פרסמה סוני מאמר אקדמי בנושא בכנס של האגודה האמריקנית לכימיה שנערך בבוסטון.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

4 תגובות

  1. יש פטנט ישראלי על אותו עיקרון בדיוק .
    אני ראיתי אותו במו עיני.
    הוא נותן 5 ווט שעה מכפית סוכר אחת.
    חב' סוני תקבל בקרוב כתב תביעה על הפרת פטנט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן