סיקור מקיף

סימולציה לניתוח יישומים חשמליים

חברת CST הגרמנית הציגה בכנס “Science in the age of experience שערכה דאסו סיסטימס בבוסטון בשבוע שעבר את CST STUDIO SUITE – סימולטור אלקטרומגנטי בתלת ממד

הדמיית השפעה חשמלית על מטוס. מתוך אתר חברת CST
הדמיית השפעה חשמלית על מטוס. מתוך אתר חברת CST

חברת CST הגרמנית הציגה בכנס “Science in the age of experience שערכה דאסו סיסטימס בבוסטון בשבוע שעבר את CST STUDIO SUITE – סימולטור אלקטרומגנטי בתלת ממד. לדברי רוי ארסנשלט, מנהל תיקי לקוחות בצפון מזרח ארה”ב ב-CST, הכלי משמש לניתוח יישומים חשמליים מאופטיקה ועד DC – תחום רחב (DC בתדרים של טרהרץ).

“הפתרון שלנו משלים למערכות סימוליה של דאסו סיסטמס, בכך שהם מספקים את ההדמיה השל המכאניקה ואנחנו של החשמל והאלקטרוניקה. יש לנו מגוון גדול של לקוחות בתעשיות הביטחוניות כגון רייטאון, ג’נרל דיינמיקס, בחברות מסחריות כגון אפל, כל יצרני הסלואלר – וואווי, מוטורולה (כיום חלק מלנובו), סוני אריקסון וכמובן אינטל.

אנחנו יכולים לסמלץ את תהליך ה-PROPOGATION – ההעברה של האות מהשבב, למשל של אינטל שהיא לקוח גדול שלנו ללוח המעגלים המודפסים. הם רוצים להכניס שבב חדש על מעגל מודפס, ורוצים להיות בטוחים שהשבב החדש מתקשר כמו שצריך עם סביבתו.”

“אנחנו יכולים לסמלץ את ההעברה החשמלית מהשבב דרך המעגל המודפס במקום שאליו השבב מתחבר. בכך יתאפשר למתכנן לדעת האם המעגל המודפס יכול לטפל בזרם הזה, לבדוק את שלמות ותקינות האות (integrity). בין היתר מכיל מונח זה בחינה של דברים כמו UNDERSHOOT או OVERSHOOT, CROSSTALK. בדיקות אללה מאפשרות לנו לקבוע את איכות השבב על הלוח.”

“אנחנו גם יכולים לבחון את פליטות החשמל ולבדוק האם יש תאימות בין השבב לשאר הלוח כדי שלא יהיו הפרעות בין השבב לרדיו הסמוך אליו. אם מגלים שיש חשש כזה, ניתן להרכיב מגן מעל השבב. למעשה המערכת שלנו מאפשרת לבדוק הכל מהצ’יפ ועד למערכת השלמה.” מסכם ארסנשלט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן