סיקור מקיף

עצומה לעצירת רצח פילים

העצומה הועלתה לרשת בעקבות הרג הפיל סטאו שהפך לסמל בקניה וכריתת ניביו

הפיל סטאו שנורה בידי סוחרי שנהב. מתוך ויקיפדיה
הפיל סטאו שנורה בידי סוחרי שנהב. מתוך ויקיפדיה

כתבתי רבות בעבר על נושא הרג הפילים באפריקה ואני נדרש לו שוב אחרי שפושעים רצחו את אחד הפילים הגדולים בעולם. הפיל הוא ידוע ומוכר לרבים ממבקרי שמורת טסאבו בקניה. הפיל קיבל את השם- סאטאו (Satao) והוא נחשב לאחד הדברים ש״מוכרחים לראות״ עבור כל מי שביקר בשמורה.  בתחילת יולי 2014 נרצח סאטאו ושני ניביו הענקיים נכרתו על־פי ארגוני שמירה על הטבע והסביבה, בקצב ההרג הנוכחי יכחדו הפילים האפריקנים תוך 15שנים! כל יום נרצחים כ-50 פילים בוגרים. כל יום נכרתים ניבים כדי לייצר חפצי נוי ולתמוך במסורת. השוק העיקרי הגדל ומתפתח למסחר המדמם הוא בתאילנד. מומחים טוענים כי מנהיגי תאילנד נמנעים מפעילות להפסקת המסחר המדמם ועסוקים בפרסומי שווא במקום לפעול.

כדי לעצור את הרצח יש צורך בהתערבות של האיחוד האירופי וארה"ב, על־ידי ארגוני השימור. התערבות זו צריכה לבוא מכנסים בנושאי שמירת הטבע והסביבה ופיקוח על הסחר במוצרים מהחי והצומח (CITES). לחץ על נציגי האיחוד האירופי וארה"ב יביא להתערבות שתעצור את הרצח.

ארגון אוואז (AVAAZ), / ארגון התנדבותי שמטפל בבעיות שונות וכבר הוכיח הצלחות במקרים רבים, מארגן עצומה שתוגש לנציגי האיחוד האירופי וארה"ב ותדרוש להטיל על תאילנד עיצומים שיגרמו להפסקת הסחר הרצחני. ,
אנחנו מזמינים את הקוראים להוסיף את קולם וצעקתם לקריאה ולחתום על העצומה להצלת הפילים. כמו כן ראוי להפיץ כדי לאפשר לאחרים לחתום.
שכן הגיע הזמן שבמקום שליטה בסביבה למען האוכלוסייה האנושית, תהיה שליטה באוכלוסייה האנושית למען הסביבה!

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

3 תגובות

  1. אכן כן בתאילנד יש חוקים ובכל זאת יש מסחר פורה בשנהב כמו גם בחלקי חיות מוגנות אחרות,
    כך גם בארצות המערב , העצומה קוראת להקשכת החוקים והאכיפה ,

  2. ככל הידוע לי בתאילנד יש חוקים ברורים לטובת ההגנה על הפילים, ואם צריך לחוקק עוד חוקים אפשר לפנות שם לרשויות. ובכל אופן לא נראה לי שהגשת עצומה במדינה מערבית תועיל במשהו. יש רוצחים בכל מקום – גם רוצחים של בני אדם, ומי שצריך לטפל בזה הם הרשויות המקומיות ולא חותמת על נייר בארצות שתושביהן אפילו לא יודעים מה עיר הבירה של המדינה מושא החתימה.

  3. ברגע שיכריזו SHOOT ON SIGHT לכל אחד שמעיז לגעת בשבב של אחד מבעלי החיים המדהימים הלאה נראה לי שזה ישנה די הרבה בנושא. אבל למה שהאו"מ יעשה את תפקידו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן