סיקור מקיף

תהליכי הרכבת מקפת הירח הסינית והטיל שישגר אותה נכנסים להילוך גבוה

התכנון של סין לשגר חללית שתקיף את הירח מתקדם שלב נוסף כאשר המקפת הלא מאוישת והטיל שיכניס אותה למסלול נכנסים לשלב הייצור והבקרה

אבי בליזובסקי

התכנון של סין לשגר חללית שתקיף את הירח מתקדם שלב נוסף כאשר המקפת הלא מאוישת והטיל שיכניס אותה למסלול נכנסים לשלב הייצור והבקרה.

לואן אנג'י (Enjie), מפקד מבצע "הקפת הירח" בסוכנות החלל הסינית אומר לסוכנות הידיעות ה כי מקפת הירח צ'אנז'ה 1 (Chang'e 1) והמשגר נמצאים כעת בשלבי ההרכבה והניסוי. גם אתר השיגור ומערכות הבקרה נמצאות בשלב בניה מתקדם. לדבריו, השיגור מתוכן לשנת 2007.

המקפת הלא מאוישת היא חלק מהתוכנית הסינית להנחית אדם (טייקונאוט) על הירח לפני שנת 2020. טאיקונג הוא המונח המנדריני לביטוי "החלל החיצון."

סין שיגרה כידוע אסטרונאוט באוקטובר 2003 והוא הקיף את כדור הארץ במשך 21 שעות. שנתיים מאוחר יותר היא כבר שיגרה צוות של שני אסטרונאוטים שהקיפו את כדור הארץ במשך כחמישה ימים. השיגור המאויש הבא מתוכנן אף הוא לשנת 2007.

שתי מדינות נוספות שרוצות לחזור לירח הן ארה"ב שנשיאה ג'ורג' בוש הקצה לכך 104 מיליארד דולר, כדי לנחות על הירח ב-2018, ובכך לחזור על השגי אפולו מ-1969. יפן הודיעה אף היא על תוכנית להנחתת אדם על הירח בשנת 2025.


לידיעהת הסוכנויות באתר רד נובה

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן