סיקור מקיף

מדעני Seti מכחישים כאילו משמשי [email protected] גילו אות מחייזרים

שמועות בקרב משתמשי[email protected]על גילוי כביכול של אות מחייזרים באמצעות הפרויקט 

 


 
:[email protected] האסטרונומים מכחישים דיווחים על קליטת אותות מחייזרים
אסטרונומים פעלו בימים האחרונים בנמרצות כדי לדכא ספקולציות לפיהם התקבל לאחרונה בכדור הארץ אות רדיו מיצורים תבוניים חוץ ארציים. מדיווחים באינטרנט לפיהם זוהו בבירור אותות מיצורים תבוניים באמצעות פרויקט [email protected] המשתמש בזמן עיבוד בלתי מנוצל של מחשבים אישים ברחבי העולם כדי לנתח נתונים שהתקבלו מטלסקופי רדיו.
"זו מהומה רבה על לא מאומה" אומר המדען הראשי של הפרויקט, ד"ר דן ורטהיימר. "לא גילינו שום דבר חריג, והכל יצא מפרופורציה."
גם ד"ר פול הורוביץ מאוניברסיטת הארווארד המומחה בציד אותות חייזרים אפשריים הוסיף: "לא היה שום דבר מיוחד, אנחנו אפילו לא ממשיכים לחקור את האות הזה.
במשך שש שנים, פרויקט [email protected] השתמש בשומרי מסך על מיליוני מחשבים ברחבי העולם כדי לסרוק את מאגרי הנתונים ולמצוא משהו חריג. המידע נאסף בידי טלסקופי רדיו בכל העולם הסורקים את השמים למציאת אותות לא שגרתיים מן החלל. ההערכה היא שיצורים תבוניים יבקשו לשדר אותות רדיו ברחבי היקום כדי ליצור קשר עם ציווליזציות תבוניות נוספות.
במהלך השנים, נסרקו ב- [email protected] מאות אלפי סדרות אותות חשודים ונעשה שימוש בכלים סטטיסטיים רק כדי לזהות אותם כהפרעות. כ-150 אותות שרדו את התהליך והם הועברו לבחינה נוספת, אך אף אחד מהם לא שרד את הבחינה המדוקדקת שנועדה לזהות אם מוצאם מ-ET.

מספרים גדולים
האות שתפס את התרגשות כלי התקשורת ביום חמישי מכונה SHGb02+14a והוא התגלה לראשונה בידי מחשבים המפעילים את תוכנת [email protected] בגרמניה ובארה"ב. האות היה בתדירות של 1420 מגהרץ, אחד התדרים העיקריים של היסוד הנפוץ ביותר – מימן.

בשיחה מאתר טלסקופ הרדיו בארסיבו, לבי.בי.סי אמר ורטהיימר כי הצוות לא מצא בשדר שום דבר שצריך להתרגש ממנו. בשלב זה אין לנו מועמדים שאנחנו מתרגשים מהם ובדיקת השדר ה'חדש' אינה נמצאת בעדיפות. "אנחנו ב- [email protected] ניתחנו כ-50 טריליון רצועות תדרים. לא מפתיע שאות כזה מופיע ביד המקרה הטהור".
ד"ר הורוביץ, המחפש אותות מחייזרים תוך שימוש בטלסקופים אופטיים, אמר כי הוא האות אינו אות ואינו חדש.

  
לידיעה בבי.בי.סי
אתר [email protected]

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן