סיקור מקיף

הושלמה הליכת החלל השניה במשימת הדיסקברי בתחנת החלל * רצועה שהשתחררה גרמה לעיכובים ולדחיית חלק מהמשימות

המשימה הוארכה ביום כדי לאפשר בדיקה נוספת של מגן החום של המעבורת * אזעקת שווא בתחנה

ריק מאסטראצ'ו בהליכת החלל השניה של משימה STS-131, ב-11 באפריל 2010
ריק מאסטראצ'ו בהליכת החלל השניה של משימה STS-131, ב-11 באפריל 2010

האסטרונאוטים של משימה STS-131 ריק מאסראצ'ו וקליי אנדרסון השלימו אתמול (א') הליכת חלל ארוכה יחסית בת שבע שעות ו-26 דקות.

שילוב של הליכת חלל אנושית וסיוע מהזרוע הרובוטית התקינו אנשי צוות הדיסקברי תשלובת מכלי אמוניה חדשים Ammonia Tank Assembly (ATA) על הקורה התומכת הראשונה בצידה הימני של תחנת החלל. מרכז הבקרה וידא כי חיבורי החשמל עם ה-ATA פועלים.

בשל תקלה שהתגלתה באחת הרצועות המהדקות את המכל למעבורת והאסטרונאוטים לא הספיקו להשלים את כל המשימות המתוכננות עם תום הזמן המרבי המוקצב להליכת החלל. בין המשימות שנדחו מהליכת החלל של היום היו חיבור צינורות הנוזלים ל-ATA והחזרה של שני מתקני הגנה מפני שברי חלל ומיקרו מטאוריטים לדיסקברי לצורך השבתם לכדור הארץ.

מרכז הבקרה ביוסטון הודיע למפקד מעבורת החלל דיסקברי אלן פוינדקסטר כי מנהלי המשימה החליטו להאריכה ביום כדי לאפשר סריקה של מגן החום בזמן שהחללית עדיין עוגנת בתחנה. הנחיתה נקבעה כעת ליום שני, 19 באפריל, בשעה 08:54 שעון החוף המזרחי (15:54 שעון ישראל).

מכיוון שמערכת התקשורת ב- Ku-Band של המעבורת אינה מתפקדת, ישדרו אנשי הצוות את צילומי הוידאו וחישת הלייזר לקרקע לצורך ניתוחם באמצעות משדרי תחנת החלל.

אתמול (א') בשעה 01:24 לפנות בוקר שעון החוף המזרחי (08:24 שעון ישראל) נשמעה אזעקת עשן ברכיב השירות זווזדה בתחנ החלל. מפקד הצוות ה-23 של התחנה, אולג קטוב העריך במהירות כי מדובר באזעקת שווא שהופעלה בשעה שהוא ניקה את מסנני האוויר בזווזדה.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן