השר אקוניס משיק את תוכנית סל המדע

משרד המדע ישיק מחר (יום ב', 30 במאי 2016) את "סל מדע": תכנית תמיכה ברשויות המקומיות לעידוד פעילויות ואירועים בתחומי המדע, הטכנולוגיה, הסייבר, רובוטיקה וחלל

 

שר המדע אופיר אקוניס בטקס פתיחת תערוכת 60 ההישגים המדעיים של ישראל שהשפיעו על העולם, 7/3/16. צילום: אבי בליזובסקי
שר המדע אופיר אקוניס בטקס פתיחת תערוכת 60 ההישגים המדעיים של ישראל שהשפיעו על העולם, 7/3/16. צילום: אבי בליזובסקי

משרד המדע ישיק מחר (יום ב', 30 במאי 2016) את "סל מדע": תכנית תמיכה ברשויות המקומיות לעידוד פעילויות ואירועים בתחומי המדע, הטכנולוגיה, הסייבר, רובוטיקה וחלל.
התכנית נועדה להרחבת והעמקת הפעילות בתחומים אלה לציבור הרחב ובקרב ילדים ובני נוער בפרט, ומשמשת בשורה לאוכלוסיות רבות וחדשות.
שר המדע, אופיר אקוניס, אמר: "העליתי לראש סדר העדיפויות את המשך הפעילות לעידוד וחיזוק פעילות המדעים, הטכנולוגיה והחדשנות. משרד המדע בראשותי רואה חשיבות רבה בטיפוח ילדים ובני נוער לחינוך מדעי וטכנולוגי. לראשונה בתולדות המשרד, הקמנו מנגנון לתמיכה בפעילות הרשויות המקומיות.
אני מאמין ששיתוף פעולה בין המשרד לרשויות המקומיות יאפשר לנו להשפיע ולקדם את הדור הצעיר, שהוא הבסיס לקיומה של ישראל כמדינה פורצת דרך ומובילת חדשנות גם בעתיד. הרשויות המקומיות הן שותפות טבעיות לביצוע פעילויות אלו. על בסיסו של "סל המדע" ניתן לפתח ולהרחיב את מגוון השירותים לקהלי יעד מגוונים."
במסגרת "סל מדע" יעודד משרד המדע פעילויות, אירועים, יוזמות ומצוינות בנושאי מדע, טכנולוגיה וחדשנות ברחבי הארץ ובפרט בקרב הפריפריה הגיאוגרפית והחברתית בישראל. הפעילויות תבוצענה במסגרת חוגים, קייטנות, פעילויות מיוחדות, תחרויות, משלחות וסיוע ברכישת ציוד נלווה לקיום הפעילויות.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

תגובה אחת

  1. השר רוצה להצליח,ויבורך על כך.מדוע לא ישתף פעולה עם משרד החינוך?אולי יצליח לקבל תקציבים גם ממפעל הפיס? אולי יצליח לבנות מסגרת של קרן לאומית להשקעה במחקרי ותכנולוגיות חלל(נגיד עד שיגיעו ל100 או 300 מליון שקל-על כל שקל תרומה המדינה תתן שקל,או הקלת מס למי שיתרום לקרן הלאומית למחקרי חלל).עם נעוף על קנפי החזון,אז אפילו ליסד בורסה ישראלית רק לתכנולוגיות חלל-לא רק מדד ,אלה בורסה של ממש.או מטבע דיגיטלי שיקדש למסחר בנושאי חלל(לימים של הישבות מחוץ לפלנטה הזו,אך זה עוד מדע בדיוני)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן