סיקור מקיף

פעילויות מדעיות וחינוכיות לתושבי הדרום

מדובר במספר רב של פעילויות ובהן ביקורים במרכז המבקרים של מכון ויצמן, בבית חיים ויצמן, בגן המדע על-שם קלור, וכן מגוון פעילויות נוספות * בנפרד – פעילות באתר חמד”ע

אחד המתקנים בגן המדע במכון ויצמן. מתוך אתר הגן
אחד המתקנים בגן המדע במכון ויצמן. מתוך אתר הגן

מכון ויצמן למדע ומכון דוידסון לחינוך מדעי מציעים מגוון פעילויות חינוכיות ומדעיות, ללא תשלום, לתושבי עוטף עזה ודרום הארץ. מדובר במספר רב של פעילויות ובהן ביקורים במרכז המבקרים של מכון ויצמן, בבית חיים ויצמן, בגן המדע על-שם קלור, וכן מגוון פעילויות נוספות, ובהן הרצאות, הדגמות, ניסויים מדעיים ופעילויות מקוונות. קבוצות ומשפחות מוזמנות לבחור בפעילויות בהן ישתתפו, מתוך המגוון המוצע. בנוסף, תינתן אפשרות ללון בכפר הנוער הממוקם בקמפוס המכון.

ההשתתפות בכל הפעילויות היא ללא תשלום, בהצגת תעודת זהות, ומיועדת לקבוצות, למשפחות וליחידים. יש לתאם את ההשתתפות והלינה מראש בטלפון 08-9378401.

בנוסף, ה”מדנוע”, המעבדה הניידת של מכון דוידסון לחינוך מדעי, עומדת גם היא לשירות תושבי הדרום – ללא תשלום אפשר – ומומלץ – להזמין את צוות ה”מדנוע” לפעילות מדעית חווייתית במרחבים ממוגנים בדרום הארץ.

גן המדע על-שם קלור הוא מוזיאון מדע יחיד מסוגו בעולם, הפועל תחת כיפת השמים. הגן כולל עשרות מוצגים, המדגימים עקרונות פיסיקליים ותופעות אקולוגיות באופן חווייתי ופעיל. המבקרים מוזמנים לגעת במוצגים, להזיז אותם, לטפס ולהתנדנד עליהם.

בית ויצמן, המעון הרשמי של נשיא המדינה, מאפשר להכיר מקרוב את חיי היום-יום של הנשיא הראשון ושל משפחתו. הבית על כל תכולתו שוחזר ונשמר כשהיו בימיו של ויצמן. מחוץ לבית ניתן לראות את מכונית השרד שקיבל בשנת 1950, ואת הגנים המרהיבים – בהם נמצאת אחוזת הקבר של חיים וורה ויצמן.

מרכז המבקרים על-שם ברברה ומוריס לוינסון מאפשר להציץ אל עולמם המרתק של מדעני מכון ויצמן למדע, חושף כמה מתגליותיהם החשובות, ומציג את הדרך שבה מדע בסיסי יכול לתרום להמצאות המשנות את עולמנו.

במכון דוידסון לחינוך מדעי, המאגד את הפעילויות החינוכיות של מכון ויצמן למדע יתקיימו מגוון מעבדות מודרכות, ניסויים מדעיים והדגמות. הפעילות תתקיים בין השעות 08:00 – 16:00.

אתר האינטרנט של היחידה לצעירים במדע (צמ”ד) יאפשר גלישה חינם וגישה למגוון החידות, הניסויים, ההרצאות, התחרויות והמידע המצוי באתר. האתר מציע גם מגוון חוגים מקוונים, הניתנים ללא תשלום. פרטים ניתן למצוא באתר צמ”ד.


ניסויים לבית, למקלט ולממ”ד באתר חמד”ע

בנפרד הודיע היום אתר חמד”ע הכין פינה מיוחדת ובה ניסויים שניתן לבצע בבית או במקלט. אתר זה מיועד להעסקת ילדי הדרום בעת החופשה. חמד”ע הוא המרכז לחינוך מדעי בתל אביב שבו לומדים תלמידים מכל בתי הספר בעיר, המצטיינים במדעים.

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן