סיקור מקיף

הולכי החלל סייעו היום לחבר את רכיב S6 לתחנת החלל

שני אסטרונאוטים של דיסקברי יצאו להליכת החלל הראשונה במשימה STS-119 כדי להתקין את רכיב המסדרון האחרון של התחנה ולשחרר את התיבה שבה כלואים קולטי השמש

רכיב S6 בצד שמאל למטה, עושה דרכו למקומו באמצעות הזרוע הרובוטית של תחנת החלל עם תחילת הליכת החלל היום
רכיב S6 בצד שמאל למטה, עושה דרכו למקומו באמצעות הזרוע הרובוטית של תחנת החלל עם תחילת הליכת החלל היום

האסטרונאוטים סטיב סוונסון וריצ'ארד ארנולד החלו בהליכת החלל ביום חמישי בשעה 19:16 שעון ישראל כאשר ניתקו מהתחנה ועברו להפעלת חליפת החלל באמצעות סוללה חשמלית. לאחר יציאתם מפתח תא מינעל האוויר הם החלו בסדרת משימות שנועדו לסייע בהתקנת רכיב שדרת התחנה S6 לצידו הימני המרוחק של מסדרון התחנה. זוהי הליכת החלל השלישית של סוונסון והראשונה של ארנולד. הליכת החלל צפויה להמשך כ-6.5 שעות, כלומר עד השעה 02:00 שעוננו.

מסייעים להם קואיצ'י וואקטה וג'ון פילפס המפעילים את הזרוע הרובוטית של התחנה שהעבירו את S6 את המרחק החסר של כמטר וחצי בקציה הימני של יחידה S5. ביום רביעי, אגב השתמשו האסטרונאוטים בזרוע הרובוטית כדי לשלוף את S6 מסיפון המטען.

שני הולכי החלל רכבו על הזרוע הרובוטית של התחנה כדי להנחות את –S6 למקומה הסופי סמוך לשעה 14:17 שעון החוף המזרחי (20:17 שעון ישראל). ההתחברות התרחשה כאשר התחנה ריחפה מעל האוקיאנוס האטלנטי, ליד איי קייפ ורדה. בהמשך חיזקו השניים את הרכיב למקומו והבריגו את כל הברגים הנדרשים וכן את חוטי החשמל הנדרשים כדי להפעיל את הרכיב.

מאוחר יותר הם הסירו את רתמות השיגור מרדיאטור המקרר את רכיב S6 ומקופסאות המכילות את קולטי השמש החדשים. היום, שישי, ינסו האסטרונאוטים לפרוש את קולטי השמש בשליטה מרחוק, ואם יהיה צורך האסטרונאוטים יסייעו גם בכך, בהליכת החלל הבאה הצפויה לשבת. דיסקברי חייבת לעזוב את התחנה ביום רביעי, אז תגיע חללית סויוז עם צוות חדש.

תגובה אחת

  1. זה שהם מסתובבים במהירות מאוד גבוהה זה לא מפריע להם לחיים התקינים?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן