סיקור מקיף

טיל דרום קוריאני שנשא לווין אקלימי התפוצץ 137 שניות לאחר שיגורו

זו התקלה השניה בתוכנית החלל הקוריאנית בתוך פחות משנה. גם הנסיון הראשון לשיגור עצמי נכשל, וכעת זה הנסיון השני. קודם לכן שיגרה דרום קוריאה תשעה לווינים באמצעות משגרים זרים מחוץ לקוריאה

דגל דרום קוריאה. מתוך ויקיפדיה
דגל דרום קוריאה. מתוך ויקיפדיה

מאת ננסי אטקינסון

טיל דרום קוריאני שנשא לווין תצפית לתחום האקלים התפוצץ 137 דקות לאחר שיגורו ביום חמישי, 10 ביוני 2010. הטיל נארו, בן שני השלבים תפקד באופן נורמלי במהלך השיגור ממרכז החלל של המדינה, מסר. שר החינוך, המדע והטכנולוגיה אהן ביונג-מאן (Ahn Byong-man)  ואולם הקשר עם הטיל אבד.

זו התקלה השניה בתוכנית החלל הקוריאנית בתוך פחות משנה.  השיגור במרכז החלל בגואהונג, כ-460 ק"מ דרומית לסיאול התרחש בשעה 80:01 שעון גריניץ', והיה הנסיון השני של קוריאה לשגר לווין משטחה. הנסיון הראשון היה באוגוסט לפני שנה, כאשר הלווין נכשל בנסיון להגיע למסלולו משום שאחת ההצתות לא בוצעה למרות העובדה שהשיגור עצמו נחשב הצלחה.

בשיגור ביום חמישי, אבד הקשר עם הטיל שהגיע לגובה של כ-70 קילומטרים. הצילום של הטלוויזיה הדרום קוריאנית לא הראה את הפיצוץ אך נראה כי הוא עוקב אחר עשן לבן שנופל לתוך הים.

"אנו מאמינים כי הטיל התפוצץ" אמר השר. "אנו מצטערים על שנכשלנו במענה על ציפיות התושבים". לדבריו, מומחים מדרום קוריאה ומרוסיה מנסים למצוא את הסיבה לתקלה. השלב הראשון מהשתיים תוכנן וננבנה בידי רוסיה והשני בדרום קוריאה.

מאז 1992, שיגרה דרום קוריאה 11 לווינים מאתרים מחוץ למדינה, כולם על טילים מתוצרת זרה. המדינה מקווה לפתח משגר לווינים בטכנולוגיה עצמאית בשנת 2010.

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן