סיקור מקיף

טיל רוסי גרם למבול דיווחי עב"מ

הדיווחים התקבלו בין היתר מארמניה, טורקיה, סוריה, לבנון ואף מישראל 

טיל בליסטי רוסי שנקלט במצלמות בירוואן בירת ארמניה, ב-7 ביוני 2012, שעה 21:04 (שעון ישראל). מתוך יוטיוב
טיל בליסטי רוסי שנקלט במצלמות בירוואן בירת ארמניה, ב-7 ביוני 2012, שעה 21:04 (שעון ישראל). מתוך יוטיוב

טיל בליסטי רוסי ששוגר ממרכז רוסיה מעט לאחר השעה תשע בערב ביום חמישי, גרם לשורת דיווחים על עצם מעופף בלתי מזוהה הטס במהירות ואחריו שובל אור ועשן.

עדי ראיה במדינות רבות במערב אסיה ובמזרח התיכון דיווחו על עצם בוהק שנראה בשמים וטס במהירות גבוהה. הדיווחים התקבלו בין היתר מירוואן בירת ארמניה, מסוריה, לבנון ואף מישראל.

הצופים טוענים כי מדובר בכדור אש שטס במהירות. הדיווחים הגיעו מכל חלקי הארץ ומסתבר שלא רק אזרחים מהשורה ראו זאת אלא גם כאלו שמבינים באסטרונומיה. ד"ר יגאל פת-אל, מנהל מצפה הכוכבים בגבעתיים  ויו"ר האגודה הישראלית לאסטרונומיה אמר כי את הטיל ראו  כמה מדריכים במצפה הכוכבים בגבעתיים, "בו בזמן גם קיבלנו דיווחים מאזרחים שראו את העצם מאשקלון ועד לראש הנקרה. אני מעריך שמדובר במשהו שהיה גבוה מאוד מעל האופק, שכנראה התפוצץ באוויר".

ברוסיה הודו כי אכן שיגרו בהצלחה טיל בליסטי בניסוי שערכו הלילה.

העצם כפי שנצפה בירוואן בירת ארמניה

תצפית בעצם בדיר-א-זור שבסוריה

29 תגובות

 1. מישהו יודע לומר מה היה המסלול של הטיל, האם יתכן שנפל במימי הים התיכון?

 2. רונן:

  אני באמת לא נגדך, ואני חושב שאני מבין איך אתה מרגיש כאשר לא מקבלים את דעתך למרות שאתה בטוח בצדקתך… אבל אתה צריך אולי לעצור לפעמים ולהסתכל סביב ועל עצמך, ולשאול למה זה קורה?
  אני קראתי את תגובתך וראיתי את הוידאו ביוטיוב, ואני באמת לא חושב שיש קשר בין הוידאו הזה לבין התופעה המדווחת במאמר. יכול להיות שראית בכתבה זאת הזדמנות לשתף אותנו בוידאו, אך לצערי גם הוידאו הזה לא מהווה שום הוכחה ובוודאי שלא חותכת…
  גם לא תורמות ההצהרות המוחלטות שלך: "…ברור שרוסיה תקפוץ ותגיד שזה שלהם.","…שברגע תאורית החוצנים תכנס לתוקף עולמי, כולם יכנסו לפניקה.","…מתנהגים בצורה תבונית למדי בשביל להראות כמו משהו שנעשה בידי מעשה אדם…"
  מה בכלל התכוונת לאמר באחרונה…שדברים מעשי ידי אדם לא מתנהגים בצורה תבונית?
  כמו שגם אמרת, האיכות של הסרט ביוטיוב לא משהו…אז להביא סרט כזה בתור הוכחה לנושא שכבר שנוי במחלוקת במקרה הטוב…ועוד לייחצן אותו כך, איך אתה מצפה לא ליצור אכזבה אצל הקוראים ואפילו זלזול?
  לתשומת לבך…

  יהודה: אתה גדול! הרגת אותי מצחוק, תמשיך לצעוק: המלך הוא עירום…

 3. רונן ראיתי את הסרטון שלך, ולא ראיתי בו שום עדות מיוחדת לכך שהאורות שצילמת נוצרו ע״י יצורים תבוניים מחוץ לכדור הארץ, זה נראה לי דומה הרבה יותר לפצצות תאורה שמדי פעם מוסתרות ע״י עננים מה שגורם להבהוב.

  תגיד לי משהו נגיד ובאמת מדובר בחייזרים שהגיעו לכאן עם חלליות מאד משוכללות, איזו סיבה יש להם להאיר את עצמם בצורה בולטת כל כך כמו עץ חג הקריסמס ? הרי אם הם היו רוצים להראות לנו שהם קיימים הם היו יכולים לנחות על מדשאות הבית הלבן ולהציג את עצמם לא ?

 4. יניב, מבחינתי כל ג'וק שאני רואה הוא חי זר. אין לי מושג מה זה.

 5. רונן
  בין הסרטון שהעלת לבין שאר הדברים שנכתבו על התופעה בסרטון, לדעתי, אין קשר.
  גם אני ראיתי בדיוק אותו דבר בשמיים לפני יותר מ10 שנים (אם אני זוכר נכון) ואני יודע שאני לא היחיד שראה באותו הזמן. במקרה אצלי התופעה בשמיים נמשכה כחצי שעה. אני זוכר גם שהאורות האלו היו בצבע אדום.
  לא יודע מה להגיד לך על זה, אבל חוצנים (חוץ מ2 שמבקרים כאן באתר מדי פעם) זה לא.
  חשבתי אולי זה סוג של מל'ט..

 6. רונן אני אתך ומאמין למה שראית, כמו שאתה שם לב מדובר באתר "מדעי", כל כך מדעי שגם אם האנשים המלומודים כאן יראו חייזר במו עיניים הם ישאלו את אותן שאלות (התקשרת למכבי האש? אתה בטוח שזה לא בלון לחיזוי מזג אויר? וכו')

 7. נקודה
  חוצנים יחגגו את יום החוצן???
  הרי הם לא רואים את עצמם כחוצנים אלא אותנו!, אנחנו החוצנים שלהם!
  אז הם יחגגו את החג של "הפרימיטיבים"??
  ממך לא הייתי מצפה לטעות גסה כל כך.
  הם יחגגו את יום הטרמפיסט של הגלקסיה!!
  בילוי נעים!
  סבדרמיש יהודה

 8. הבורסה תקרוס? אז זו הסיבה למה לא מספרים לנו על החוצנים? אז אולי שגם לא יגלו כשיוון תעזוב את היורו, גם אז הבורסה תקרוס, לא?

 9. יהודה אני חושב שאתה מדבר שטויות

  הרי כל מי שמבין קצת רואה בבירור שמדובר במשואות שמדליקים חוצנים ביום החוצן שלהם.

 10. רונן וגלעד
  אתם לא יכולים להגיד סתם דברים משוללי יסוד, אתם חייבים להיות גם קשורים למציאות, ולא להגיד רק דברים חסרי בסיס.לא לשכוח שכאן זה אתר מדעי!
  ולגבי התופעה שבה אתם דנים, העיניין פשוט!
  אני חושב שאלה חייזרים גאים שחוזרים מפסטיבל הגאווה ויורים פצצות תאורה כדי להאיר להם את הדרך הבייתה, לעב"מ.
  עובדה!
  לילה טוב
  סבדרמיש יהודה

 11. הבנתי. אין הסבר אפשרי אחר להבהובים האלה. ברור שאלה חוצנים שמהבהים לנו.
  יש משהו שאתה יודע לספר לנו "עליהם", חוץ מזה ש"הם" אחראים להבהובים הללו?
  כי בינתיים "חוצנים" היא מילה נרדפת ל"אין לי שמץ של מושג קלוש במה המדובר".

 12. דבר ראשון אף אחד לא ירה פצצות תאורה באמצע העיר.
  שנית שירתתי בתותחנים ואני יודע איך נראות פצצות תאורה בלילה וזה ממש לא דומה.
  שלשית אני מכיר אנשים מהעיר שלי שראו את זה במו ענייהם ללא שום מצלמה באותו היום.
  ועוד משהו אם תסתכלו טוב בסירטון (למרות שזה סירטון יוטוב והאיכות ירודה יחסית מהמקור) אתם תראו שעיגולים הזוהרים האלה מתנהגים בצורה תבונית למדי בשביל להראות כמו משהו שנעשה בידי מעשה אדם.

  כל השאר הגורמים: משטרה, מטאורלוגים, מכבי אש וכדומה. זה סתם שטויות הם תמיד יגידו לך את אותו הדבר(כמו נאסא) "זה מעשה הטבע…" "זה תרגיל צבאי…" "זה ליכלוך במצלמה" "זה זה.. זה זה וזה זה." יגידו לך הכל רק לא לקבל את תאורית החוצנים, אפילו אם הפעם זה היה באמת חוצנים הם עדיין יגידו לך שזה תופעות טבע ושאר השטויות… חבל על המאמץ.

  הקטע שהיה אתמול עם "השביט המסתובב" או איך שלא יקראו לזה. ברור שרוסיה תקפוץ ותגיד שזה שלהם. גם לא הייתי מופתע אם אירן גם הייתה קופצת ואומרת שזה שלה(בטח זה לא היה בטווח ראיה שלהם אז הם לא ידעו על זה) זה לא פעם ראשונה שהיו תופעות דומות לזה וישר כל מדינה קופצת ואומרת שזה שלהם. זה כמו ארגוני הטרור. מישהו עושה פיגוע וישר כל האירגונים קופצים ואומרים שזה הם עשו.
  העולם יודע שברגע תאורית החוצנים תכנס לתוקף עולמי, כולם יכנסו לפניקה. המניות יצנחו, הבורסה תקרוס. העולם יכנס לכאוס של ממש. וזה רק ההתחלה.

  אז תעשו לי טובה. נכון שזה אתר מדעי. אבל לצאת מדי פעם מהבועה זה לא יזיק, לפחות מהבודדים מאיתנו…

 13. רונן, כמה הערות ברשותך.

  "זה שקר אחד גדול ואני יכול להוכיח את זה" – כיצד באמצעות צילום מטושטש של משהו לא ברור, אתה יכול להסיק משהו, קל וחומר "להוכיח" משהו לגבי תופעה אחרת, נפרדת ושונה שהתרחשה במקום אחר וזמן אחר?

  "משהו שאי אפשר להסביר בשום דרך" – אנא דייק. "משהו שאני לא יכול להסביר בשום דרך".

  האם בדקת את הנושא? שאלת מומחים מתחום מטאורולוגיה? צבא? האם נערך תרגיל באזור? האם נורו פצצות תאורה למשל? ביררת במשטרה? משמר החופים? מכבי אש? (אין לי מושג באיזה אזור בארץ מדובר, כך שיתכן שחלק מהאופציות שהעליתי אינן רלוונטיות).

  ונסיים בשאלה המתבקשת, מה לדעתך רואים בסרטון?

 14. רונן, תעשה טובה, אם אין לך תשובה לשאלותיו המחכימות של נקודה אז שב בשקט. כאן זה אתר הידען, אתר מדעי!
  נקודה יקרה אני אענה לך:
  לא, נקודה יקרה, זה לא מצלמה מכוכב אחר כי כתוב עליה:- מייד אין צ'ינה.
  אני תמיד כאן כדי לענות לך.
  אם לא תשאל, איך תדע?
  ערב טוב
  סבדרמיש יהודה

 15. "משהו שאי אפשר להסביר בשום דרך"

  האם אתה יודע להסביר איך מצלמה עובדת בדיוק?

  אולי המצלמה עצמה היא מכוכב אחר?

 16. זה שקל אחד גדול ואני יכול להוכיח לכם את זה.

  יום לפני שזה קרה ביום רביעי 6/6/12 בדיוק הייתי בעבודה בלילה והמצלמת אבטחה הקליטה משהו שאי אפשר להסביר בשום דרך.

  הנה העלתי סרטון שלה.

  http://www.youtube.com/watch?v=QqBRPx5wXlE

  זה אני צילמתי ישירות מהמצלמת האבטחה. מי שרוצה שלא יאמין אבל זה עובדה.

 17. יהודה, תהיה אופטימי, אולי הם מנסים לבדוק איך לשגר תיירים לאילת יותר מהר או תיירים ישראליים לחצי האי קרים (אתר שראיתי שנפתח לאחרונה)

 18. אף אחד לא שואל את השאלה: מה פתאום שהרוסים יחליטו פתאום לשגר טיל בליסטי לאזור?, האם זאת אינה דרכם לרמוז למערב שיוציא מחשבות מראשו על תקיפת סוריה או אירן?, מתי מישהו זוכר טיל בליסטי שנורה לעבר המזרח התיכון?, אני לא זוכר!
  הייתי מעדיף שזאת תהיה תופעה שמימית ולא טיל בליסטי
  ערב טוב
  סבדרמיש יהודה

 19. היה מעניין לראות בתל אביב קבוצות של "חכמי השבט" כאשר כל אחד נותן את הפרשנות שלו לגבי ראות עיניו. טיל רוסי לא נאמר שם. כוכבי שביט, צלחות מעופפות, וכלי טיס סודיים – היו המובילים בדעת הקהל…

 20. מפתיע שאתם מופתעים…
  זה עושה כותרת? זה "מוכר טוב"? יש לזה ביקוש? אם כן, ברוך הבא לעיתוננו (המודפס או המקוון). לא שונה מכתבות ה"בריאות", "לייף סטייל" (מה זה בכלל? מילה נרדפת לצרכנות מהסוג הנבוב ביותר???) ושער מרעין בישין. לאמת אין שום חשיבות, לכסף יש.

 21. למרבה הצער, רוב האנשים בישראל אינם יודעים לזהות רקטות ו/או טילים, דבר תמוה בפני עצמו במדינה שבה השירות הצבאי הינו חובה ואשר ממילא מוכת טילים ורקטות גם כך. אנו כמובן הבהרנו מיידית כי מדובר בטיל מסוג כלשהו וחבל שהתקשורת מעודדת מהומות מיותרות וחסרות טעם.

 22. העמותה לחקר עב"מים טענה שמדובר בטיל. כלי התקשורת המקומיים, בחרו להתעלם מטיעון זה והחלו לפרסם מידע על ה"עב"ם" שנצפה…

  מפליא בעיני, שד"ר פתאל לא יכול היה לזהות טיל, שכן השובל נראה בבירור והיה זהה למקרים דומים שתועדו בעבר ומשטרת ישראל (טוב – כאן אני לא מתפלא כלל), טענו שמדובר בתופעת טבע (אולי טילים הם תופעת טבע בעיני שוטרי ישראל, אבל מילא…)…

  העיקר שזה לא נחת לנו באמצע איילון…

 23. ראיתי את זה במו עיני!!!

  חזרתי אתמול מהמרכז לחיפה, זה היה בערך בתשע בערב, פתאום הבחנתי באור מוזר בשמיים.
  זה נראה כמו… טוב, בדיוק כמו בסרטון המצורף. משהו כמו כוכה שביט רק עם זנב מאוד רחב וגדול. זה תפס משהו כמו 10 מעלות בשמיים.

  במשך כמה דקות נעצתי בזה מבטים, תוך כדי נסיעה זהירה.
  הסברות שעלו לי בראש היו:
  1) כוכב שביט – זה לא נשמע הגיוני, כי לא שמעתי על שום כוכב שביט מרשים כזה שעומד להגיע, וזה גם התפתח עם הזמן – גדל והתרחב, וכוכבי שביט נראים בשמיים במשך שבועות.
  2) מטאור – זה לא נראה כמו מטאור. הם זזים הרבה יותר מהר, אין להם שובל כזה רחב והראש שלהם הרבה יותר ברור וחזק. לפחות אלה שאני ראיתי בימי חיי. זה גם לא נראה כמו כדור אש, מסרטונים שראיתי בעבר – יש להם גיצים ופיצולים שמשתפרקים מהם.
  3) מטוס שטס בשמיים ומאיר את דרכו בפנסיו, תוך שהוא נע בשמיים מעורפלים. לא הייתי בטוח אם יש ערפילים בשמיים או לא, כי כבר היה חשוך (למרות שעד כמה שזכרתי כשיצאתי ראיתי שהשמיים בהירים לגמרי). חשבתי שאולי גוף המטוס עצמו מוסתר מאחורי עננים, ורק אלומות האור שלו מוחזרות מערפילים בשמיים. גם ההסבר הזה הלך והתפורר ככל שחלפו הדקות. המחזה היה אמור להשתנות מהר יותר – והמטוס אמור היה להתגלות מאחורי העננים.

  בעודי סורק את האפשרויות, חזיתי באותו סילסול והעלמות מדהימים שרואים בסרטונים.
  זה חיזק את הכיוון של משהו שנשרף באטמוספירה. אבל מה?!

  דרך אגב, הערכת המרחק שלי היתה שגויה לגמרי, כמו שקורה בד"כ בסיפורי העב"מים. ככל שהתקדמתי בנסיעה, התרשמתי שהאפקט הולך וגדל, וכן זז הצידה. הרושם היה כאילו מדובר במשהו בגובה של כמה קילומטרים שנמצא מעל מרכז הארץ, כאילו אני ממש "עוקף" אותו לאט לאט.
  לפי הדיווחים, אני מניח שהיה מדובר במשהו גבוה הרבה יותר. אשליית ההתקרבות נבעה מגדילתו של האזור המואר, ותזוזתו הצידה נבעה כנראה משינוי כיוון הכביש. (בכל זאת, צפיתי בארוע תוך כדי נהיגה בכביש מהיר)…

  נותרתי עם תחושה של משהו לא מובן. שמעתי כבר על כל מיני חלקי לווינים שנופלים חזרה מסיבה כזו או אחרת וגורמים לבהלת UFOs בקרב הציבור.

  אז הנה הגיעה התשובה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן