טיל רוסי גרם למבול דיווחי עב"מ

הדיווחים התקבלו בין היתר מארמניה, טורקיה, סוריה, לבנון ואף מישראל 

טיל בליסטי רוסי שנקלט במצלמות בירוואן בירת ארמניה, ב-7 ביוני 2012, שעה 21:04 (שעון ישראל). מתוך יוטיוב
טיל בליסטי רוסי שנקלט במצלמות בירוואן בירת ארמניה, ב-7 ביוני 2012, שעה 21:04 (שעון ישראל). מתוך יוטיוב

טיל בליסטי רוסי ששוגר ממרכז רוסיה מעט לאחר השעה תשע בערב ביום חמישי, גרם לשורת דיווחים על עצם מעופף בלתי מזוהה הטס במהירות ואחריו שובל אור ועשן.

עדי ראיה במדינות רבות במערב אסיה ובמזרח התיכון דיווחו על עצם בוהק שנראה בשמים וטס במהירות גבוהה. הדיווחים התקבלו בין היתר מירוואן בירת ארמניה, מסוריה, לבנון ואף מישראל.

הצופים טוענים כי מדובר בכדור אש שטס במהירות. הדיווחים הגיעו מכל חלקי הארץ ומסתבר שלא רק אזרחים מהשורה ראו זאת אלא גם כאלו שמבינים באסטרונומיה. ד"ר יגאל פת-אל, מנהל מצפה הכוכבים בגבעתיים  ויו"ר האגודה הישראלית לאסטרונומיה אמר כי את הטיל ראו  כמה מדריכים במצפה הכוכבים בגבעתיים, "בו בזמן גם קיבלנו דיווחים מאזרחים שראו את העצם מאשקלון ועד לראש הנקרה. אני מעריך שמדובר במשהו שהיה גבוה מאוד מעל האופק, שכנראה התפוצץ באוויר".

ברוסיה הודו כי אכן שיגרו בהצלחה טיל בליסטי בניסוי שערכו הלילה.

העצם כפי שנצפה בירוואן בירת ארמניה

תצפית בעצם בדיר-א-זור שבסוריה

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

29 תגובות

 1. מישהו יודע לומר מה היה המסלול של הטיל, האם יתכן שנפל במימי הים התיכון?

 2. רונן:

  אני באמת לא נגדך, ואני חושב שאני מבין איך אתה מרגיש כאשר לא מקבלים את דעתך למרות שאתה בטוח בצדקתך… אבל אתה צריך אולי לעצור לפעמים ולהסתכל סביב ועל עצמך, ולשאול למה זה קורה?
  אני קראתי את תגובתך וראיתי את הוידאו ביוטיוב, ואני באמת לא חושב שיש קשר בין הוידאו הזה לבין התופעה המדווחת במאמר. יכול להיות שראית בכתבה זאת הזדמנות לשתף אותנו בוידאו, אך לצערי גם הוידאו הזה לא מהווה שום הוכחה ובוודאי שלא חותכת…
  גם לא תורמות ההצהרות המוחלטות שלך: "…ברור שרוסיה תקפוץ ותגיד שזה שלהם.","…שברגע תאורית החוצנים תכנס לתוקף עולמי, כולם יכנסו לפניקה.","…מתנהגים בצורה תבונית למדי בשביל להראות כמו משהו שנעשה בידי מעשה אדם…"
  מה בכלל התכוונת לאמר באחרונה…שדברים מעשי ידי אדם לא מתנהגים בצורה תבונית?
  כמו שגם אמרת, האיכות של הסרט ביוטיוב לא משהו…אז להביא סרט כזה בתור הוכחה לנושא שכבר שנוי במחלוקת במקרה הטוב…ועוד לייחצן אותו כך, איך אתה מצפה לא ליצור אכזבה אצל הקוראים ואפילו זלזול?
  לתשומת לבך…

  יהודה: אתה גדול! הרגת אותי מצחוק, תמשיך לצעוק: המלך הוא עירום…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן