סיקור מקיף

האם בוזון היגס התגלה? שמועות רצות ברשת לקראת סמינר שיתקיים היום ב-CERN

אתרים רציניים כגון ה-BBC וסיינטיפיק אמריקן החלו לפרסם שמועות המתרוצצות בעולם הפיזיקה, לקראת סמינר הצפוי מחר ב-CERN * דובר CERN מצנן את ההתלהבות ואומר כי ההודעה לא תדבר על גילוי אך תהיה מעניינת

תוצאות אחד הניסויים הראשון שנערך ב-LHC בשנת 2009. מתוך אתר CERN
תוצאות אחד הניסויים הראשון שנערך ב-LHC בשנת 2009. מתוך אתר CERN

עולם הפיזיקה רוחש בימים האחרונים לקראת הכרזה שתתקיים היום (ג') במאיץ ההדרונים הגדול (LHC) בז'נבה. לפי השמועות התגלו עדויות לקיומו של בוזון היגס, חלקיק יסוד היפותטי המהווה את המקור למסה של כל החומרים.

הפיזיקאי התאורטיקן גרודון קיין מאוניברסיטת מישיגן באן הרבור אומר לסיינטיפיק אמריקן כי הוא מתרגש מהאפשרות הזו.
לפי הודעת דוברי ניסויי אטלס ו-CMS המצוטטת בסיינטיפיק אמריקן, היום מתוכננים מחפשי ההיגס משני הניסויים להציג את ממצאיהם בסמינר. ג'יימס גיליס, דובר CERN מסר כי לא מדובר בהודעה על גילוי אך ההודעה צפויה להיות מעניינת.

הבי.בי.סי שיגר לז'נווה את עורך המדע של האתר. בראיון לרשת הבריטית את ר פרופ' סטיבן סולדנר-רמבולד מאוניברסיטת מנצ'סטר, כי מדובר בתוצאות יוצאות דופן והוסיף: בתוך שנה נדע קרוב לודאי האם חלקיק היגס קיים, אך לא סביר שהדבר יהיה מתנת חג המולד המתקרב."

לידיעה בבי.בי.סי
לידיעה של סיינטיפיק אמריקן

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

8 תגובות

  1. We need more study and more data. Given the outstanding performance of the LHC this year, we will not need to wait long for enough data and can look forward to resolving this puzzle in 2012."

  2. As stated in the CERN press release, the new ATLAS and CMS results are "sufficient to make significant progress in the search for the Higgs boson, but not enough to make any conclusive statement on the existence or non-existence of the elusive Higgs. Tantalising hints have been seen by both experiments in the same mass region, but these are not yet strong enough to claim a discovery."

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן