סיקור מקיף

שיא שיגורים צפוי מרוסיה בשנה הקרובה: 39

בין היתר תידרש רוסיה להגדיל את השיגורים הן של חלליות סויוז מאוישיות והן של חלליות פרורגס לתחנת החלל בשל הגדלת הצוות ל-6

פרוגרסס M-52
פרוגרסס M-52

לא פחות מ-39 שיגורים צפויים משני מרכזי החלל של רוסיה – בייקונור שבקזחסטן ופלסצק שבסיביר.

סוכנות החלל הרוסית, רוסקוסמוס מסרה כי בין היתר יבוצעו כחלק מתוכנית החלל הפדראלית של רוסיה (תוכנית Glonass), שיגורים של שותפים בינלאומיים, ומספר שיגורים של פרוייקטים מסחריים.

החל מהשנה הבאה, יגדל צוות תחנת החלל הבינלאומית משלושה אנשים לשישה. במסגרת השותפות בפרוייקט רוסיה תשגר במהלך 2009 ארבע חללית סויוז מאויישות וחמש חלליות מטען מסוג פרוגרס לתחנת החלל הבינלאומית. כחלק ממדיניות השיגורים של הרוסים, שיגורים אלה ישוגרו קוסמודרום בייקונור מאחר וקוסמודרום פלסצק לא משמש לשיגור מאוייש.

טיל פרוטון ישגר למסלול שני לווייני תקשורת מסדרת אקספרס (Express communication satellites), שני לווייני ניווט מסדרת Glonass, שבע-עשר לווייני תקשורת, שני לוויינים לניתור אוקיינוסים ומזג אוויר, לוויין אחד לניתור מצבי חירום (emergency situations monitoring satellite) ושישה לוויינים אסטרופיסיקליים לחקר כוכבי הלכת במערכת השמש.

ראשי תוכנית החלל הרוסית הכריזו בעבר כי מספר לווייני הניווט של רוסיה המשוגרים במסגרת בתוכנית Glonass יגיע ל-30 לוויינים עד שנת 2011. במסגרת התוכנית שוגרו ביום חמישי האחרון (25 בדצמבר) שלושה לווייני Glonass על טיל פרוטון-M, שיגור זה מצטרף לשיגור מוצלח קודם ששוגר בספטמבר השנה. בכוונת הרוסים ליצור מערכת ניווט עצמאית ממערכת GPS האמריקאית וממערכת גלילאו האירופאית.

בשנת 2008 ביצעה רוסיה 27 שיגורים לחלל ובכך עקפה את כמות השיגורים משנת 2007 שעמדה על 26. כאמור, ב-2009 מתוכנן מספר שיא של 39 שיגורים.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן