סיקור מקיף

מערכת צילום רובוטית המחקה את פעולת העין האנושית

בין החידושים בתערוכת מיקרוטק המתקיימת השבוע בין ה16-18- באוקטובר בגני התערוכה בתל אביב.

אבי בליזובסקי

מערכת COGNEX IN-SIGHT 1000 הכוללת מצלמה ומחשב, מסוגלת "לחקות" את הדרך בה עין האדם קולטת דמות, והאופן בו המוח מזהה אותה ומעבד את המידע. באמצעות המערכת ניתן להנחות רובוטים לביצוע פעולות אוטומטיות כגון: מיון, בקרה ומדידה, אשר התבצעו עד היום על ידי עין האדם
מערכת חיישנים המסוגלת "לחקות" את הדרך בה עין האדם קולטת דמות והמוח מזהה אותה ומעבד את המידע, תוצג לראשונה במסגרת תערוכת מיקרוטק 2001, בין ה16-18- באוקטובר בגני התערוכה בתל אביב.

מערכת COGNEX IN-SIGHT 1000 (בתמונה), כוללת מחשב ומצלמה, מבוססת על טכנולוגיה מתקדמת לאיתור חלקים. המידע המצולם, מנותח בעזרת ספריית כלים לעבוד תמונה, ותוצאת הנתוח מועברת לפי הצורך, למסך, ליציאות פיקוד או למחשב מרכזי.

המערכת מתאימה למגוון רחב של יישומים כגון: הנחיית רובוטים לביצוע פעולות אוטומטיות של טעינת מכונות או מיון ובקרה, מדידת חלקי מתכת ואלקטרוניקה, קריאת ברקוד חד-מימדי ודו-ממדי, בחינת הרכבה נכונה של אביזרים בתעשיות האלקטרוניקה והפרמצבטיקה, בדיקת תוויות על מוצרים בתעשיית המזון וכד'.

לדברי מיכה פרידמן, מנכ"ל חברת KNT, נציגת COGNEX בישראל, יתרונה הגדול של המערכת הוא בכך שהיא מסוגלת לבצע כל פעולה מורכבת אשר הצריכה תפעול אנושי עד כה. "שלא כמו העיין האנושית או עובד אנושי, המערכת אינה מתעייפת ואינה מאבדת את הריכוז הדרוש לביצוע המשימה, חד-גונית ככל שתהיה". יתרה מזאת, המערכת יכולה לעבוד בקצבים מהירים של כ- 36000 מחזורים בשעה .

השימוש במערכת אינו מצריך כל ידע קודם בתכנות. שילוב המערכת מהיר ופשוט וההפעלה נעשית באמצעות גליון אלקטרוני (בדומה ל- excel) קל לתפעול. ניתן לבנות רשת של מערכות במפעל, המקושרות ביניהן או למחשב מרכזי.

תערוכת מיקרוטק 2001, תתקיים בין ה16-18- באוקטובר בגני התערוכה בתל אביב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן