סיקור מקיף

כלת פרס ישראל בחקר הרפואה, פרופ' רינה זייצוב, הלכה לעולמה

פרופ' רנה זייצוב נפטרה אתמול הלוויתה תערך מחר בשעה 15:00 פרופ' זייצוב החלה את התמחותה באונקולוגיית ילדים ב-1959 בארה"ב והחל מאותו זמן הקדישה את כל חייה להקמת מערך האונקולוגיה הפדיאטרית בארץ

פרופ' רנה זייצוב הלכה לעולמה אתמול (ג', 31.5.05). לפני כחודשיים ערכו הנהלות 'שירותי בריאות כללית' ומרכז 'שניידר' לרפואת ילדים טקס הוקרה לכבוד פרופ' זייצוב – זוכת פרס ישראל בחקר הרפואה.

הלוויתה תערך מחר (יום ה', 2.6.05) בשעה 15:00 מבית ראשונים בנס ציונה, רחוב תל אביב 11 לבית העלמין המקומי.

פרופ' זייצוב החלה את התמחותה באונקולוגיית ילדים בשנת 1959 בארה"ב. החל מאותו זמן הקדישה את כל חייה להקמת מערך האונקולוגיה הפדיאטרית בארץ.

החל מפרישתה לגמלאות ועד למותה שימשה כיועצת-על לבתי החולים של 'ירותי בריאות כללית'בתחום האונקולוגיה-המטולוגיה. בנוסף, היא המשיכה לעבוד במסגרת הקתדרה שניהלה באוניברסיטת תל אביב וכן ניהלה צוות מחקר ברפואה מולקולרית בתחום האונקולוגיה.

פרופ' מרק מימוני, מנהל מרכז שניידר לרפואת ילדים, מסר: "הצטערנו מאוד לשמוע על מותה של חברתנו, פרופ' רנה זייצוב, שהיתה המנהלת הראשונה של המחלקה ההמטו-אונקולוגית בשניידר. פרופ' זייצוב היתה חוקרת בעלת שם עולמי בתחום והיוותה דוגמה ומופת לרבים אחריה. פרופ' זייצוב הובילה בישראל מגמה חדשה בריפוי מחלות הסרטן בילדים והגיעה להישגים כבירים בהצלת חיים. היא היתה אהובה ונערצת על-ידי מאות ילדים אשר בהם טיפלה והצילה את חייהם ועל ידי אלפי בני משפחותיהם".

משפחות מטופלים לדורותיהם עלו וחלקו את תחושת ההוקרה על חייהם אותה הם חבים לה, רבים ציינו את הפן האנושי החם ומשרה הביטחון של פרופ' זייצוב ואת מסירותה לעבודתה ולכל בעיה רפואית, נפשית וסוציאלית של מטופליה, במשך כל שעות היממה.

שר הבריאות, דני נוה, הביע את צערו על מותה, על תרומתה למחקר מחלת הסרטן. "לכל העוסקים במלחמה בסרטן מותה הוא יום עכור למערכת הבריאות בכלל ולעוסקים בחקר הסרטן בפרט. אולי תהא לנו נחמה בכך שמורשתה לא תלך לאיבוד. אנו נלך בדרכה במאבק, עד שתגיע להשגים במיגור מחלה נוראה זו", אמר.

גילה אלמגור, כלת פרס ישראל בשנה שעברה: "פרופ' רנה זייצוב היא אלוהים בלבן, אשר עומדת בראש צוות של מלאכים בלבן".
 

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן