סיקור מקיף

הפרס למתחרים בתוכנית הטלוויזיה: שיגור לחלל

התוכנית שתשודר ברשת הגדולה ברוסיה תעקוב אחרי המתמודדים, שיעברו אימוני קוסמונאוטים

תוכנית טלוויזיה שתועלה בדצמבר הקרוב ברוסיה מבטיחה למנצח פרס שלא מהעולם הזה: שיגור לחלל.
התוכנית, שתשודר ברשת הגדולה ברוסיה, ,ORT תעקוב אחרי מתחרים שיתנדבו לעבור אימוני קוסמונאוטים, והמנצח יזכה בדבר האמיתי: שיגור לחלל ושהות של שבוע ימים בתחנת החלל הבינלאומית. השיגור הראשון מתוכנן לסתיו 2003.
דובר של רשות החלל הרוסית אישר את הידיעה. הוא מסר כי מספר המתחרים יוגבל ל-,20 וכולם יעברו בדיקות מקיפות כדי לוודא שיוכלו לעמוד במשימה.
סוכנות החלל הרוסית כבר שיגרה שני תיירים לחלל – מיליונרים מארה"ב ומדרום אפריקה, ששילמו כ-20 מיליון דולר כל אחד. גם כוכב הרוק לאנס באס ביקש לטוס לחלל, אך הרעיון ירד מהפרק לפני כחודש, אחרי שהתברר שבאס לא הצליח לגייס את הסכום הדרוש.

השעשועון הוא האחרון בשרשרת ניסיונותיה תוכנית החלל הרוסית, הנמצאת בקשיים כלכליים מאז התמוטטות ברית המועצות, לממן את עצמה. הסוכנות הרוסית היתה הראשונה בעולם ששלחה לתחנת החלל הבינלאומית תיירים בתשלום.

הערוץ הראשון דיווח, כי בהתאם להסכם שנחתם ביום שלישי, כל אחד יכול להציע את מועמדותו לתוכנית. 16 מהמועמדים יישלחו להתאמן במרכז הקוסמונאוטים הנמצא סמוך למוסקבה. מנכ"ל הערוץ הראשון, קונסטנטין ארנסט, אמר כי "הטוב מבין המועמדים ישהה במשך שבוע בחלק הרוסי של התחנה הבינלאומית וכי סדרות נוספות מתוכננות במהלך השנים הקרובות".

צופי הטלוויזיה יוכלו לראות את שיגור החללית בשידור חי. דובר סוכנות החלל הרוסית ציין כי "השיגור מיועד לאוקטובר 2003. מיון המועמדים יימשך כחצי שנה וכך יהיה זמן לארגן את כל הפרטים כהלכה". הזוכה המאושר יצטרף לשני אנשי הצוות של סוכנות החלל על גבי טיל סויוז.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן