סיקור מקיף

נכשל שחזור טיסתם של האחים רייט

המארגנים הבטיחו כי לא ינסו לשבור את שיא המהירות של "הטיסה הראשונה", אך כלל לא הצליחו להמריא. המטוס, ששוחזר ממסמכים ותמונות, נתקע בבוץ

יובל דרור, הארץ, וואלה!

המשחזרים בפעולה

שחזור טיסתם ההיסטורית של האחים רייט, שתוכנן לאתמול בבוקר נכשל, לאחר שהמטוס לא הצליח להתרומם מהקרקע. קודם לכן, נדחה השחזור בשלוש שעות, בעקבות גשם שירד באתר השחזור בצפון קרולינה.

המטוס, ששוחזר מתמונות וממסמכים של האחים רייט, מצויד במנוע בעל 12 כוחות סוס וצריך להגיע למהירות 43 קמ"ש כדי שיוכל להמריא. אולם המנוע אינו מסוגל להגיע למהירות זו בכוחות עצמו ולגרום למטוס, שמשקלו 274 ק"ג (כולל הטייס), להתנתק מהקרקע ולהתרומם לאוויר. לכן התפללו המארגנים ל"רוח אף" (מטוסים ממריאים מול הרוח) שתסייע למטוס לצבור את המהירות המתאימה. אלא שהגשם, והרוחות הקלות שבאו בעקבותיו הביאו את המארגנים לדחות את ניסיון השחזור להמשך היום.

המארגנים קיוו שהרוחות יתחזקו, ואכן – כעבור שלוש שעות הוחלט לנסות ולהטיס את המטוס. הטייס, קווין קוצ'רסברגר, התיישב על כיסא הטייס והפעיל את המנוע, אך המטוס לא הצליח להתרומם והוא נעצר לאחר שנתקע בתלולית בוץ.

מכל מקום, לדברי המארגנים, אין בכוונתם לשבור את השיא של אורוויל רייט: "אנחנו לא מתכוונים לטוס יותר מאשר 393 מטר (מרחק הטיס של רייט), אנחנו מתכוונים לשמור על השיא של רייט".

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן