סיקור מקיף

ועידת ‘הרפואה המותאמת אישית’ מגיעה לישראל בעוד כחודש

שוק הרפואה המותאמת אישית מוערך כיום בהיקף של 232 מליארד דולר וגדל בקצב שנתי של 11%. בסיום הוועידה יוכרז על החברה המבטיחה ביותר בתחום הרפואה האישית בישראל

ד"ר שי ירקוני, מנכ"ל ביו-נגב
ד"ר שי ירקוני, מנכ"ל ביו-נגב
בעקבות ההצלחה לה זכתה ועידת הרפואה המותאמת אישית (PMWC) שנערכה בינואר 2010 בעמק הסיליקון, החליטו מארגניה, “סיליקום ונצ’רס”, מועדון משקיעים מארה”ב, בשיתוף עם “אדבנטסט-אונקוטסט-טבע” המתמחה בתחום הרפואה מותאמת אישית, לקיים חלק ב’ של המפגש ולערוך אותו בישראל. המפגש, המיועד לחוקרים, מנהלי IT, יזמי מדעי חיים, אנשי תעשיית הבריאות ומשקיעים פרטיים, יעסוק באבחון מולקולרי, אונקולוגיה מותאמת אישית, אתיקה ותחיקה וביו-אינפורמטיקה. הוועידה תיערך ב-21 ביוני 2010 במלון דניאל בהרצליה.

“רפואה אישית סוללת את הדרך למערכת בריאות יעילה יותר, בכך שהיא מתאימה את הטיפול לפרופיל הגנטי הייחודי של החולה”, אומר ד”ר שי ירקוני, מנכ”ל ביו-נגב, המארח את הוועידה יחד עם מכון היצוא. “זהו תחום בצמיחה שמונע אובדן חיים וחוסך הרבה בעלויות מערכת הבריאות”. לדברי ד”ר ירקוני, הסיבה שהמשך הוועידה הועבר לישראל, מעיד על מקומה החזק וההיכרות הגלובלית בה כחממה לפריצות דרך טכנולוגיות, ליזמות ולמחקר מוביל בתחום הביומד, כמו גם מערכת בריאות חזקה ומשאבים רפואיים. “מעבר לכך, יש כאן ריכוז של רופאים הפתוחים לחידושים טכנולוגיים שיכולים לסייע לחולים שלהם”.

ד”ר עמוס ברזילי, יו”ר כנס PMWC Israel: “שוק הרפואה המותאמת אישית צובר תאוצה גלובלית, הוא מוערך כיום בהיקף של 232 מליארד דולר וגדל בקצב שנתי של 11%. אנו רואים בישראל קרקע פורייה לחדשנות פורצת דרך ברפואה המותאמת אישית. מטרת הכנס, לחבר בין חוקרים, מפתחים ומשקיעים בארץ ובעולם ולסייע להם לממש את הפוטנציאל הטמון בתחום באופן שיקדם משמעותית את עולם הרפואה”.

בסיום הוועידה יוכרז על החברה המבטיחה ביותר בתחום הרפואה האישית בישראל. ד”ר ירקוני, שישמש גם כיו”ר ועדת השיפוט, אומר כי הבחירה, שתשתף גם את הקהל, תסתמך על ייחודיות והפוטנציאל של החברה, על היכולת להוציא לפועל את ההמצאה ועל התוצאות הפיננסיות וההחזר הצפוי על ההשקעה.

בין הדוברים בכנס: גרג לוסייר יו”ר ומנכ”ל Life Technologies, קנת’ ברלין נשיא ומנכ”ל Rosetta Genomics, דיוויד סידרנסקי יו”ר Champions Biotechnology, , ריצ’ארד דין הוקט המנהל הרפואי של Affymetrix .

למידע נוסף:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן