אוניברסיטת אוקספורד תחדש ניסויים בבע"ח

לאחר מעל שנה של הפסקה בניסויים, הודיעה האוניברסיטה שתחדש אותם במתחם המעבדות החדש. היא הוציאה צו המגביל את ההתנגדות למהלך

אוניברסיטת אוקספורד הודיעה כי תחדש את הניסויים בבעלי חיים, כך דווח ב-BBC. בימים אלו בונים באוניברסיטה קומפלקס חדש של מעבדות. כעת, החליטו לכלול בתחומו גם מכלאות לחיות מעבדה.

האוניברסיטה הפסיקה את הניסויים ביולי 2004, בעקבות קמפיין גדול שניהלו ארגוני זכויות בעלי החיים. אז גם הוחלט שלא יתבצעו במעבדות החדשות ניסויים בבעלי חיים, והתוכנית שלהן שונתה. עכשיו שכרה האוניברסיטה קבלן חדש, שאמור לסיים את בניית המעבדות לפי תוכניתן החדשה תוך זמן קצר.

רשם האוניברסיטה, דיוויד הולמס, אמר כי "המעבדות החדשות יספקו לסטודנטים אמצעים ברמה הטובה ביותר, כדי שהם יוכלו לסייע למחקר העולמי. הכל יתבצע תוך שמירה על מחויבות האוניברסיטה לרווחת החיות". הוא ביקר להדגיש כי האוניברסיטה לא תרחיב את המחקר בחיות מעבר למה שהיה נהוג.

כדי למנוע את חידוש הקמפיין נגד הניסויים, הצליחה להוציא האוניברסיטה צו משפטי המגביל את ההפגנות ליום בשבוע, ולמקסימום 50 משתתפים. בתגודה לכך אמר אדולפו סאנסוליני, מנהל האיגוד הבריטי לביטול ניסויים בבעלי חיים: "אנחנו מאוכזבים לראות שבאוניברסיטה מחדשים את בניית המעבדות לניסויים בבעלי חיים, תוך השתקת ההתנגדות".

לידיעה בבי.בי.סי

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן