סיקור מקיף

אורסנס זוכה בפרס החדשנות הטכנולוגית לשנת 2006 עבור מערכת לניטור לא פולשני רציף של רמת הסוכר בדם

פרס החידוש הטכנולוגי של Frost & Sullivan מוענק לחברות העוסקות במחקר חדשני המוביל לפיתוחים הצפויים לתרום לתעשייה באופן משמעותי

אורסנס זכתה היום בפרס החדשנות הטכנולוגית לשנת 2006 המוענק ע"י חברת Frost & Sullivan עבור פיתוח מערכת לא פולשנית לניטור רציף של רמת הסוכר בדם. המערכת מבוססת על טכנולוגיה חדשנית של חברת אורסנס המאפשרת מדידה בלתי פולשנית ורגישה ביותר של ריכוזי מרכיבים שונים בדם כמו סוכר, המוגלובין, כדוריות דם אדומות ורוויון חמצן, כמו גם מדידה של קצב הלב.

ניטור רמת הסוכר בדם ממלא תפקיד מרכזי בטיפול בסוכרת, משום שמדידות תכופות חיוניות לצורך טיפול יעיל במחלה. בשנים האחרונות יש עליה דרמטית בשכיחות המחלה, ועקב כך מספר גדול של חולים הזקוקים לשיטה נוחה ויעילה לניטור עצמי של רמת הסוכר בדם, ניטור המאפשר לנהל חיים בריאים למרות המחלה. השיטה הזמינה כיום הנה פולשנית וכרוכה בדקירה תכופה של האצבע. שיטה זו אינה נוחה ואינה מאפשרת מדידות רציפות. משום כך קיים צורך לפתח שיטה חלופית שאינה פולשנית. הטכנולוגיה הבלתי פולשנית של אורסנס למדידת רמת הסוכר בדם צפויה, אם כן, לשפר באופן משמעותי את איכות הטיפול בחולי סוכרת ואת איכות החיים שלהם.

"אנו גאים לקבל את הפרס החדשנות הטכנולוגית של Frost & Sullivan לשנת 2006. המערכת הבלתי פולשנית שלנו למדידת רציפה של רמת הסוכר בדם נבדקה עד עתה על יותר מ-350 אנשים, והתגלתה כמדויקת בדומה לשיטות הפולשניות הקיימות כיום ובה בעת נוחה יותר ובטוחה יותר לשימוש. בכוונתנו להגיש את המכשיר לאישור גופי התקינה במהלך 2007 ולשווקו כשנה לאחר מכן," אמר ליאור מעין, מנכ"ל אורסנס. "אנו מפתחים כעת את הדור השני של המכשיר, המתוכנן להשיג רמות דיוק גבוהות עוד יותר. המכשיר יאפשר לכל אדם עם סוכרת לבדוק את רמת הסוכר שלו בעצמו, בצורה רציפה או לסירוגין, במהלך היום, מבלי לפגוע באורח החיים הרגיל שלו," סיכם מר מעין.

Frost & Sullivan היא חברת יעוץ בינלאומית העוקבת אחר תעשיית המכשור הרפואי, ומאתרת חברות המפגינות מצוינות, התמדה, מחויבות ואסטרטגיות עסקיות חדשניות המובילות להצלחה בשוק העולמי. פרס החידוש הטכנולוגי של Frost & Sullivan מוענק לחברות העוסקות במחקר חדשני המוביל לפיתוחים הצפויים לתרום לתעשייה באופן משמעותי. בבחירת החברה הזוכה נלקחים בחשבון איכות המחקר והפיתוח של החברה כמו גם החזון ורמת הסיכון שאפשרו את פריצת הדרך.

אודות אורסנס

אורסנס היא חברת מכשור רפואי המפתחת בדיקה לא פולשנית למדידת רמת הסוכר בדם. מוצרי החברה מבוססים על טכנולוגיה אופטית ייחודית. אורסנס גם מפתחת ומשווקת מוצרים לא פולשניים למדידת מרכיבי דם חשובים אחרים, כגון המוגלובין. לאורסנס 20 פטנטים מאושרים, ומעל 25 בקשות לפטנטים. Israel Health Care Ventures ו – STAR הן בין קרנות הון הסיכון המושקעות בחברה. מידע נוסף ניתן לקבל באתר החברה.

המכון הבינלאומי לסוכרת: "הפרס שקיבלה אורסנס הוא פריצת דרך שתאפשר לחולי סכרת לשלוט במחלתם ולהתאים את התזונה למצבם" ד"ר חיים לביא, המנהל הרפואי של המכון הבינלאומי לטיפול בסוכרת, המטפל בחולי סוכרת (סוג 2) בשיטת "אמקוד", אמר בעקבות קבלת הפרס: "המערכת של אורסנס היא פריצת דרך ובשורה גדולה לחולי סוכרת. המעקב אחרי רמת הסוכר בדם הוא אלמנט משמעותי מאוד בטיפול בסוכרת, משום שמדידות תכופות חיוניות לצורך טיפול יעיל במחלה."

"היום," מסביר ד"ר לביא "כאשר באמצעות שיטת אמקוד חולי סכרת יכולים למעשה לנצח את המחלה ולחזור לחיים רגילים ללא תרופות, באמצעות טיפול אינטנסיבי המשלב שינוי תזונתי, פעילות גופנית ממוקדת וטיפול בפורמולה ייחודית של צמחי מרפא, ישנה למערכת של אורסנס חשיבות מיוחדת. המערכת תאפשר לחולי סכרת שטופלו בשיטת אמקוד וחזרו לחיים רגילים ללא תרופות, לעקוב אחר רמות הסוכר בדם שלהם בהליך פשוט, וכך לראות האם הם צריכים לשנות את תזונתם שוב או שהם נמצאים עדיין בגבולות הבטוחים של רמת הסוכר בדם. צריך להוריד את הכובע בפני אנשי אורסנס, שהקלו את החיים בצורה משמעותית על ציבור חולי הסוכרת".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן