סיקור מקיף

פתיחת המעבר הצפון מזרחי עדות חזקה להתחממות כדור הארץ

“כבר יותר מעשור שקצב המסת הקרח בקוטב הצפוני בקיץ עולה על קצב ההצטברות בחורף”, כך אומר פרופ’ חיים קותיאל, מומחה לאקלים מאוניברסיטת חיפה

באדום - המעבר הצפון-מזרחי. בכחול - המסלול העוקף את הקרחונים
באדום – המעבר הצפון-מזרחי. בכחול – המסלול העוקף את הקרחונים

“כבר יותר מעשור שקצב המסת הקרח בקוטב הצפוני בקיץ עולה על קצב ההצטברות בחורף”, כך אומר פרופ’ חיים קותיאל, מומחה לאקלים מאוניברסיטת חיפה. עוד הוא הוסיף כי אם כמות גזי החממה שנפלטיםלא תרד, יש סבירות שהתהליך ימשיך והקרח בקוטב הצפוני בסופו של דבר יימס.

בימים האחרונים חצו בפעם הראשונה שתי ספינות משא גרמניות את “המעבר הצפון-מזרחי”. מצד אחד, מדובר בבשורה משמחת מכיוון שמעבר זה מקצר בצורה משמעותית את המסע מאסיה למערב. אולם מהצד השני, הסיבה שהספינות הצליחו לעבור במעבר זה – שהיה עד כה אוקיינוס קפוא עמוס קרחונים – מעידה על המשך תהליך ההתחממות הגלובלי.

לדבריו של פרופ’ קותיאל, החל מה-21 במארס מתחילים שישה חודשים של שמש רצופה בקוטב הצפוני ולכן הקרח נמס בתקופה זו. בתום תקופה זו מתחילה תקופה הפוכה שבה השמש לא זורחת כלל ואז הקרח מצטבר. תופעה זו יוצרת את ה”מעברים” בקרח בקוטב הצפוני והיא גם זו שתעלים אותם בחורף. אולם, פליטת גזי החממה מערערת את שיווי המשקל של תהליך זה ולכן בעשור האחרון מתחיל כל אביב במצב פחות טוב מבחינת כמות הקרח, כשכאמור השנה – בפעם הראשונה הקרחונים נמסו עד כדי כך שאיפשרו מעבר ספינות משא. עוד הוסיף החוקר שבעקבות עליית המודעות לבעיית פליטת גזי החממה יש התמתנות של מגמת העלייה משנה לשנה, אולם עדיין נפלטים בכל שנה יותר גזי חממה מאשר בשנה הקודמת. “בהיבט הישראלי המצומצם, אין לנו הרבה מה לעשות בעניין כיון שהכמות של גזי חממה שניתן להוריד בטלה בשישים. זה חייב להיות מאמץ כלל עולמי, שיעלה הרבה מאוד כסף. ראשי המדינות חייבים להבין שלתקן את הנזק אחרי שהקרח יימס יעלה הרבה יותר”, הוא אומר. עם זאת, יש נתון מעט מעודד הנובע מההבדלים בין שני הקטבים של כדור הארץ: בעוד שבקוטב הדרומי הקרח מכסה יבשה, הרי שהקוטב הצפוני מורכב מקרח שצף כולו בים. לכן, המסה של הקוטב הצפוני תשפיע הרבה פחות על עליית מפלס הים.

43 תגובות

 1. כן זה די משעשע להציג את זה כך :” כמות הקרח סביב הקוטב – מהנמוכות בהיסטוריה” – זה מynet הבוקר. אבל אם מסתכלים על המידע יש רק 30 שנה של מדידות ואילו המגמה העכשוית הנוצרת היא…לא תאמינו אבל לעליית כמות הקרח בקוטב…האם זה אומר שהטמפ’ הגלובלית יורדת ? מפתיע! אולי יש פה אילוץ קרינתי שיותר משמעותי מהפד”ח, ואולי רגישות האקלימית של כדור הארץ לא גבוהה כפי שחשבנו ? הממ…. ועכשיו בלי ציניות, כנראה שרק לפי הנתונים האלו (ואין מספיק) אנחנו לא יכולים להסיק שום דבר לגבי שינוי אקלים פרט לעובדה שהם מתרחשים(דההה). מה מתי ואיזה קצב זה לא ברור.פשוט צריך יותר data.
  להלן הקישור:
  http://arctic.atmos.uiuc.edu/cryosphere/IMAGES/current.anom.jpg

 2. רון
  נושא התחממות כדור הארץ (ושינויי האקלים) הינו מדע הנמצא בראשית דרכו. ההשפעה של האדם על תהליך זה הינו נושא בו אנחנו מבינים עוד פחות.
  ישנן עדויות רבות הטוענות בדיוק את ההפך ממה שהאתרים שאתה העלת. האם אתה רון מבין מספיק על מנת לטעון כי הטיעון של האתרים שלך הינו מדעי בעוד הטיעונים של אתרים אחרים הינם שקריים ופסדו מדע?
  לדוגמה העלת את הטיעון כי:
  כבר 7 שנים הקרח עולה ויורד באותה צורה בדיוק ע"פי נתוני לווין.
  האם לא מוטב לקרוא מה יש לנאסא לומר בנושא?
  http://climate.nasa.gov/news/index.cfm?FuseAction=ShowNews&NewsID=174
  או בצורה תמציתית: נאסא עוקבת אחרי מעטה כיפת הקרח בקוטב הצפוני מאז 1979. השנה מעטה כיפת הקרח הינו השלישי בקוטנו כאשר רק בשנתיים שעברו הוא היה קטן יותר.
  קצת לא מסתדר עם הטיעון של האתר שלך לא רון?
  אבל שכחתי גם נאסא זה פסאדו מדע סך הכל הם גם זייפו את הנחיתה על הירח 🙂

  אבל כיוון שאנחנו בתקופת החגים וביליתי חופשת ראש השנה מוצלחת במקום גלותי אני אוותר לך ואניח שיש סיכוי של 60% שאנחנו לא באמת הורסים את כדור הארץ. אתה יודע מה רון בשבילך 80%.
  האם אתה מוכן למען התעשרותך המהירה לקחת את הסיכון ולהמשיך לזהם במלוא המרץ ולקחת סיכון של 20% שאתה באמת הורס את העולם?

 3. רון, ראשית כל הכבוד על האומץ..
  אבל לעיקרו של דבר.. מחקר מול מחקר הרבה מחקרים מוכחים ככה ואחרים אחרת.. זה נכון במזג אוויר ונכון בהאם מותר/אסור לאכול ביצים.. (רק על הנושא הזה שמעתי על כל כך הרבה מאמרים סותרים).

  לכן אין לי דרך לדעת שהמחקרים שרון מביא אמינים ומדויקים יחותר מאחרים הסותרים אותם , ואין קשר לכמות .. (מחקר יכול להיות נכון, גם אם הוא סותר את כל האחרים) וגם צריך לשים לב לתופעות של הטעיות מחקריות..בידי גורמים כלכליים (אבל שוב לשני הכיוונים ראו למשל בנושא הסיגריות)..
  לדעעתי לא ההתחממות הגלובלית היא הנקודה אלא הזיהום והמידת ההשפעה (לטוב ולרע) ומיכן האחריות שיש לאדם על הטבע .. אנו למדים רק שמעשינו משפעים על העולם (ראו נושא שקשה להתוכח איתו – החדרת הארנבות לאוסטרליה והשפעותיה) ולכן כל החלטה העלולה להשפיע צריכה להשפט בזהירות… ולדעתי זהו הלקח של כל הויכוח הזה.

  ורון למרות הסקרנות שלי .. לא היה לי כוח לקרא יותר מ1/4 מהחומר.. סיכום מדיוק בעברית של הדברים יעשה עבודה טובה פי 1000 לרעיון ..

 4. אבי שים לב שאני נותן תגובה אחת ממצה.

  אבל אנשים פונים אלי בשם ורוצים הבהרה, כולל אותך.

  זה לא הצפה, אלו הם תגובות מענה לשאלות ספציפיות הנישאלות אלי ע"י מגיבים אחרים.
  כבר סיכמנו שהנושא מובהר.
  ביי

 5. רון, מספיק עם הפראנויה, תן גם לאחרים הזדמנות להתבטא הצפה לא תחזק את העמדה שלך אלא רק תגרום לאנשים פשוט לדלג על התגובות שלך. אני חושב שתגובה אחת מסודרת (ובעברית) בכל ידיעה מספיקה כדי להגיד מה שרוצים.

 6. אני חושב שהבהרת את עצמך, תן לאנשים להגיב, אתה פותח כל כך הרבה תגובות, שזה מפריע לגולשים שלא מסוגלים להבין מימינם ומשמאלם.
  מלבד זאת, אתר הידען שם לעצמו למטרה להביא את המדע, והמדע, מה לעשות, לא נעשה בידי גופים מחתרתיים אלא בידי מדענים שזה מקצועם, ובכתבי עת מבוקרים בביקורת עמיתים. אין לי את הכלים לשפוט דברים שלא עברו את הביקורת הזו, ותאמין לי שאני מקבל כל הזמן לבדיקה תיאוריות כאלה. אני מוחמא מכך שחושבים שאני מסוגל לטפל בתיאוריות חלופיות של תאי גזע, מחלות, מבנה היקום ועוד. אבל אין לי את הכלים לכך.

  אם תהיה מוכן להסתפק בתגובה אחת קצרה בכל ידיעה ובעברית (לא חוכמה לעשות קאט אנד פייסט מאתר לא מזוהה), אין לי בעיה שתגיב, רק שתיקח בחשבון שהתמיכה שלי תהיה תמיד בתיאוריות בדוקות ומוכחות ולא בקונספירציות. מי שרוצה להאמין בקונספירציות יש לו מלא אתרים שמוותרים על הביקורת הזו.

 7. רון,

  איך בדיוק האליטה מרוויחה מרעיון התחממות כדו"א? המערב הוא מי שפולט הכי הרבה גזי חממה ולא המדינות המתפתחות. התביעות להפחתה בגזי החממה הם חמורות יותר מהמערב מאשר מהמדינות המתפתחות (ישראל כלולה בהגדרה של מדינות מתפתחות לפי פרוטוקול קיוטו).
  אני לא מבין את התועלת של כל הקנוניה.

 8. ותאמר לי כאן חד וחלק ובצורה ישירה

  שאתה לא מעוניין שהחומר שאני מציג יהיה כאן.

  לא אגיב כאן יותר.

  מילה שלי.

 9. אני זה שהראה את כל הדוגמאות.
  איזה מאות אלפי גודמאות אתה הראית?
  אתה הראית דוגמא אחת 1- על הספינות בצפון (שהוכחתי לך כי זה תעלול שיווקי)

  תודה כבוד שר ההסברה

 10. או קיי, אם האתר לא מעוניין לראות את המציאות, איזה עניין יש לך להכריח את הקוראים שלו.
  שר ההסברה העיראקי אמר במלחמת המפרץ השניה שכוחות הצבא של עיראק לא יתנו לאמריקנים לעבור את הגבול עם כוויית, כשברקע שלו הטנקים האמריקנים מתקדמים לבגדד – כאלף קילומטר צפונה.
  אם אתה לא מוכן לראות מאות אלפי דוגמאות שמראת על ההתחממות ומעדיף 20 דוגמאות מקומיות של התקררות (שאני בספק אם הן נכונות אבל גם אם כן, הן טיפה בים), אז שיהיה לך לבריאות.

 11. כי כל הרעיון מאחורי הבלוף הוא מיסוי ויצירת כסף גדול לאליטה/בנקאים בראש הפירמידה, עצירת מעמד הביינים ועצירת העולם השלישי מהתקדמות.

  ישנה אג’נדה ליצירת ממשלה דיקטטורית עולמית על ידם – ודרך אג’נדה “תמימה” זו (בנוסף כמו עם מגיפת השפעת והקריסה הכלכלית)

  הם מכריחים מדינות להשתתף בה.

  אין למדענים כל Say בעניין באם הם רוצים מקום עבודה.

 12. רון,

  אם כל הסיפור של התחממות כדו"א הוא בלוף שנועד להשיג מימון למחקרים מדעיים, בעוד שהנתונים מוכיחים את ההפך, מדוע שאותם מדענים לא יציגו את הנתונים האמיתיים כדי לחקור את התקררות כדו"א? האם זה לא ייתן להם תקציבים?

 13. רון, גם אם זה בלוף וכו’ וכו’ וכו’,
  כן עדיף לשמור על כדוא”ה נקי וירוק…
  אם בממוצע כל אחד מאיתנו זורק קילו אשפה ביום, עדיף למחזר את כולה מאשר סתם לאסוף אותה באיזה אתר.

  נסה לשחק ב-“sim city” או צפה ב-“Wall-e”.

  במקום להשתמש בדלק מאובנים, לא עדיף לנצל את כוח השמש?

 14. הי רון,
  אני חושב שהמטרות שלנו דומות – קטונתי מלחקור בעצמי. גם אני מעוניין לראות את הנתונים המקוריים, ולא רק את הפרשנויות

 15. לירון היקר

  אינני מתיימר להיות מומחה למזג אויר
  אני מומחה בלמצוא את מקורות המידע האותנטיים.

  בשביל הפרטים היותר קטנים תאלץ להתחיל תחקיר עצמאי משלך (וטוב שכך).

  אולי אפילו תישלח אימייל לרוברט פליקס מאייס אייג’ נאו
  הוא יענה לך ספציפית
  [email protected]

  תקפיד להיות ידידותי בכתיבתך – יש כל כך הרבה סוכני הכפשה ודיסאינפורמציה, שהוא כבר מיתעלם מהם.

 16. עמי, בנוגע לכינרת “ולמפלי ארצנו”

  הסיבות לכך הן לא “ההתחממות הגלובאלית” הדימיונית.

  ישנן סיבות מאוד קונקרטיות –

  1.
  נקודות המחלוקת העיקריות בשיחות השלום היו שטח של כ־400 קמ”ר בערבה, שהירדנים טענו כי ישראל סיפחה במהלך השנים, וחלוקה במשאבי המים של נהר הירדן, שרוב מימיו נעצרו בסכר דגניה והוטו למפעל המוביל הארצי. ישראל הסכימה להחזיר את רוב השטח ולהקצות מים ממקורותיה לירדן, ובכך למעשה נפתרה הבעיה הטריטוריאלית.
  במסגרת חלוקה צודקת של המים בירדן, בירמוך ובמי התהום של הערבה, התחייבה ישראל להעמיד לרשות ירדן 50 מיליון מ”ק מים מדי שנה מהכנרת ולחלוק את מימי הירמוך כך שירדן תקבל 3/4 ממנו. כמו כן, לפתח מקורות נוספים למים כמו בניית שני מאגרים על הירדן וסיוע הדדי במשאב זה בשנים בעיתיות (ירדן תבעה לקבל ממי הכנרת 100 מיליון מ”ק בשנה).

  2.
  ישראל וירדן, כמדינת תחתיות נפגעות משימוש גורע של סוריה ולבנון במי הנהרות

  3.
  מעיינות הוואזני הם המקור הקבוע היחיד של נחל החצבאני (השניר) שהוא אחד משלושת מקורות הירדן. על פי אחד ממומחי המים בישראל, עם סיום הפרוייקט הלבנוני תפסיד מדינת ישראל כ-3.5 מיליון מ’ק מים בשנה ממאזן המים של הכינרת

  4.
  בישראל מחסור קשה במים, והוא הולך ומחמיר. יש לכך כמה סיבות: המדינה נמצאת באזור צחיח למחצה, ויש לנו רק מעט מקורות מים! מלבד זאת, גם האוכלוסייה בארצנו גדלה בקצב מהיר, וגם רמת החיים עולה. מסיבות אלה המחסור במים מורגש מדי שנה יותר ויותר. על אלה הוסיפו כמה שנות בצורת, והנה לפנינו בעיית מחסור קשה! בחורף האחרון כמות המשקעים שירדו במקומות שונים בארץ היו בממוצע הרב שנתי ומשבר המים של השנים האחרונות עדיין לא חלף וידרשו עוד הרבה שנים גשומות עד שהבעיה תהיה מאחורינו.

  5.
  בתחילת דרכו נועדו 80% מהמים במוביל לחקלאות, והיתר לצריכה ביתית. בהדרגה השתנה היחס, עד שבתחילת שנות ה- 90 סופקו כ- 50% ממי המוביל לשתייה, וכ- 3.5 מיליון איש בארץ שותים מי מוביל. על פי התחזיות, בשנת 2010 ישמשו כ- 80% ממי המוביל לשתייה

  6.
  לפעמים יש גם בצורת – זה קורה.
  בשנה גשומה דוגמת חורף 1992 יכול המפלס לעלות במלוא ארבעת המטרים ואף למעלה מזאת, ואז יש צורך לפתוח את סכר דגניה על מנת להזרים מים לירדן. בחורף שחון, לעומת זאת, דוגמת 1991, עלה מפלס הכנרת ב- 32 ס”מ בלבד במהלך העונה

 17. רון, קראתי את תגובתך, ועברתי על הקישורים.

  משום מה, כשאני מסתכל על הגרפים של הטמפרטורה הגלובלית הממוצעת, ולא משנה באיזה גובה, שנת 2009 נראית יותר חמה מהשנים הקודמות.
  הקישור לגרפים: http://discover.itsc.uah.edu/amsutemps/execute.csh?amsutemps+001

  ונניח שאני טועה, האם אפשר ללמוד משהו על מגמות אקלימיות על סמך כמה שנים בודדות?

  לגבי הגידול בקרחונים, האם זה נובע מירידת הטמפרטורה או מגידול בכמות המשקעים?

 18. ובואו לא נשכח את כמויות הזבל העצומות שאנחנו מייצרים
  חברות הייצור גאות בעובדה שהמוצרים שלהם מתכלים מהר
  וזאת אחרי שהם לקחו חומר גלם פשוט וטוב והוסיפו לו מלא כימיקלים
  הסטטיסטיקה אומרת ש99% מהמוצרים שהאמריקאים קונים נזרקים לפח תוך 6 חודש

  צריך גוף שיחשב את סה"כ המשאבים שנשארו בעולם ולפי זה לפקח עד ייצור
  גוף כזה גם ימצא שיש מספיק אוכל להאכיל את כל הרעבים בעולם

 19. אתה דמגוג גדול.

  כל שהראיתי הוא –
  1. שאין יד האדם ולא כלום בהתחממות גלובאלית.
  2. אנו עדים להתקררות מהירה כבר 8 שנים וזה המחזור הטיבעי והצפוי.
  3. האנשים הדוחפים אג’נדת ההתחממות הגלובאלית הינם בעלי הממון והפוליטיקאים.

  זה הכל.

  לגבי שיפור איכות איכות החיים האנושית – אותם “אלטרואיסטים” בעצמם אינם משחררים את הטכנולוגיה הקיימת לפחות 50 שנה לרווחת ציבור העולם.

  ראה תגובתי מס’ 8 (ותיקון 25)
  בכתבה באתר זה

  https://www.hayadan.org.il/new-way-to-reproduce-a-black-hole-2308099/

  עידן השקרים תם.

 20. ל ר ו ן
  המשך בקוו הטיעונים שלך וקרא ל:
  כריתת יערות למען ייצור ריהוט ופנוי שטחים לגידול סויה !
  ייצור מכוניות גדולות זוללות דלק למען שועי (שוטי) הארץ !
  הרג דולפינים , לוויתנים, פילים וכך-הלאה למען סיפוק תאוות ה”ספורט” של
  “הצייד הלבן” ולמען המשך “מסורת” !
  “הפרחת השממה” ע’י מדשאות גולף שיושקו במי ירדן !
  המשך ניצול המשאבים הטבעיים באפריקה ללא תמורה לתושביה !
  הקמת סכרי ענק על כל הנהרות לאגירת מים ולייצור חשמל למפעלים בהם ייצרו “עובדי-יזע” מצרכים שיספקו את דרישות תושבי אמריקה והמערב המשמין !
  המשך הדייג הפראי שיעשיר עבריינים !
  המשך צייד חיות פרווה עבור יפיופים ויפיופיות !
  המשך הרג קרנפים כדי לספק הזיות של סינים ושל שייחים סעודים !
  המשך זיהום חופים ,ים ומים באשפה , בפלסטיק , בשפכים ובביוב גלמי !
  המשך השימוש בקוטלי-חרקים ש… קוטלים הכל !
  המשך פליטת חמרים שהורסים את שיכבת האוזון !
  הפיכת שטחי ענק לשדות גידול לגידול אחד , (שלא יהיה משעמם) .
  המשך חציבה פראית והרס כל חלקה יפה,
  המשך הצריכה הזויה של מצרכים שפורסמו בתקשורת ושאין בהם צורך ,
  וחוץ מזה “לשכנים כבר יש” !
  שכחתי משהו ?
  כן כמובן, המשך פליטה מתגברת של גאזים שמצטברים באטמוספירה
  ויוצרים את אפקט החממה ?
  או בקיצור המשך ההתנהגות של “אני ואפסי עוד” , “אחרי המבול”,
  שכן כבר נאמר ש “מותר האדם” … האמנם ?

 21. לרון, לא צריך לסוע רחוק. הינך מוזמן לסוע עימי לכינרת או לאחד "ממפלי הארץ " ושם יתכן ותיפקח עיניים.

 22. לרון, במקום לשקוע בקריאת מאמרים תרים העיינים ותתבונן בנעשה מסביבך, העובדות הן שמכריעות הכף וכל העובדות מלמדות על תהליך התחממות הרסני. ולא בכדי אבקשך להתבונן סביבך, הואיל ועובדות לא נלמדות רק מתוך קריאה.

 23. שבתי מהקמומיל.
  אחרי ההוכחה שההתחממות עקב בני-האדם היא אג’נדה פוליטית פסודו מדעית,
  עולה כמובן השאלה:
  למה בכלל מדענים מסכימים לתמוך בתאוריית ההתחממות הגלובאלית ע”י מעשה בני האדם – כשהמדע והנתונים מוכיחים זאת כשקר?
  הסיבות הם די ארציות..

  סיבה א’ –

  Prof of meteorology, Richard Lindzen.
  speaks at 2009 International Conference on Climate Change.
  Says, most colleagues will say yes to AGW,
  whether or not they believe or have expertise in climate.

  http://www.youtube.com/watch?v=ptoBGW3hU-g

 24. גם אני יודע על כך שאנחנו בכיוון של תקופת קרח קטנה. כל תקופת קרח החלה בהתחממות ושינוי של המסועים הגדולים של הפלנטה. אבל לכל הסיפור של זיהום הפחמן יש אפקט חיובי בכך שהוא מושך תשומת לב לאחריות שלנו לפלנטה. אנחנו מזהמים אותה וכורתים את יערות העד [וגם שותלים ..גינות] וזה חשוב, זה לא באחריות הפלנטה והטבע, וזה מאוד מזיק לנו.

  אנחנו ליפני שינוי גדול, וזה אין ספק! לכן גם הפלנטה לא שקטה, הכלכלה סוערת, ודעות האנשים כנ”ל.
  זמנים מאוד מעניינים לפננו, זה אין ספק.
  ועוד דבר, כשחלו שינויים גדולים על הפלנטה, זה אף פעם לא חזר להיות אותו דבר.
  לא כשבדינוזאורים הלכו, ולא בגמר תקופת הקרח כשפני הים עלו ב 100מ’, הכל השתנה ועוד הרבה יותר מאשר אנו חושבים. הקצת שנישאר ניראה לנו כאגדות, סיפורים דתיים מתולוגיות או “בובה מיסס”

  דורון.

 25. רון תרגיע תנשום עמוק אל תיהיה מבוהל כל כך ותסתכל למציאות בעיניים פקוחות יש מה לעשות וצריך לעשות

  בהצלחה

 26. ספציפית לסיפור הספינות – זהו תעלול פירסומי
  שוברת קרח כן ליוותה את הספינות, אבל לא מספרים לנו מה היא עשתה…
  וגם –
  Lawson W. Brigham, a retired captain of one of America’s aging polar icebreakers and lead author of an important report on Arctic shipping trends and issues, the Arctic Marine Shipping Assessment. Dr. Brigham said the Beluga shipments are probably the vanguard of what will be decades of exploratory efforts to normalize such trade. But he doubts that big container shipping companies, which require predictability, will be eying such routes any time soon, given both the climatic and bureaucratic obstacles

  וזה אחרי חיפוש של 10 דקות באינטרנט.

  http://dotearth.blogs.nytimes.com/2009/09/04/commercial-arctic-passage-nearing-goal/

 27. אני אביא עוד מקור מדעי – שיהיו 2
  עוד ספציפית לכתבה –
  Arctic sea-ice 500,000 square kilometers (190,000 sq miles) more than at this time last year

  המידע –
  http://www.arcus.org/search/seaiceoutlook/2009_outlook/update_september.php

  והכתבה
  climateaudit.org/?p=6975

  כשם שאמרתי בתגובה הגדולה –
  כל החישובים הם נתונים ממודל מחשב שהוזנו בנתונים חלקיים ושקריים – בכדי לתמוך בבלוף הניקרא התחממות גלובאלית.

  הנתונים בשטח מדברים בעד עצמם.

 28. מדוע אתר הידען המחשיב עצמו מדעי – תומך בשקר כה גס??

  ספציפית לכתבה –

  כבר 7 שנים הקרח עולה ויורד באותה צורה בדיוק ע”פי נתוני לווין.

  הירידה הינה תופעה טבעית לחודש ספטמבר – מעניין למה “הם” לא מדווחים מה קורה בחודש מרס –
  תשפטו בעצמכם הנה המידע
  http://www.ijis.iarc.uaf.edu/en/home/seaice_extent.htm

  הנה הכתבה
  iceagenow.com/Arctic_Sea_Ice_Extent_Updated_Daily.htm

  ובגדול –
  תאוריית התחממות כדור הארץ
  מתבססת ברובה על הערכה ע”פי מודל מחשב
  בשעה שהנתונים הפיזיים מוכיחים ההיפך

  כל האג’נדה של התחממות גלובאלית ע”י בני אדם –
  הינה אג’נדה פוליטית הנתמכת ע”י פסודו מדע ושקרים.

  צריך להתחיל בלגלות מי מרוויח ממנה.
  ואז אתה מגלה כמה כסף, כוח, השפעה,
  דיכוי קשורים לתיאוריית ההתחממות הגלובאלית
  שאל גור, חבר ב-CFR הידוע לשמצה,
  קיבל עליה פרס נובל למרות השקרים הרבים שיש בה,
  ולמרות שאלפי מדענים חתמו על עצומה כנגדה.
  ואז אתה מגלה ש-“מועדון רומא”
  “http://en.wikipedia.org/wiki/Club_of_Rome
  מועדון לחברים עשירים, פוליטקאים ובנקאים, בלבד
  שקשור קשר הדוק לקבוצת בילדרברג אמרו את זה:
  “In searching for a new enemy to unite us,
  we came up with the idea that pollution,
  the threat of global warming, water shortages,
  famine and the like would fit the bill …
  All these dangers are caused by human
  intervention and it is only through
  changed attitudes and behaviour
  that they can be overcome.
  The real enemy, then, is humanity itself

  מעל 30 אלף אנשי מדע חתמו על עצומה כי התאוריה שבני האדם משחררים גזי חממה – וכדור הארץ מתחמם – היא בלוף
  petitionproject.org

  איש הקונגרס ד”ר רון פול המפורסם השתמש במידע הנ”ל לנאומו בקונגרס

  globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=14000

  400 מדענים מכל העולם הקשורים לנושא הקלימטולוגיה בתוך דו”ח של הסנאט האמריקאי – “מאן מייד גלובל ווארמינג” הינו שקר

  epw.senate.gov/public/index.cfm?FuseAction=Minority.SenateReport

  The U.S. Chamber of Commerce
  has shocked the global warming debate
  by its formal call to hold a public
  global warming trial to decide on
  the “evidence” that mankind
  is driving a climate catastroph

  climatedepot.com/a/2597/Exposed
  Climate-Fear-Promoters-Greatest-Fear
  –A-Public-Trial-of-the-Evidence-of-
  Global-Warming-Fears-Inconvenient-
  Developments-Continue-to-Mount

  לא רק שאין התחממות גלובאלית יש התקררות גלובאלית – ומהירה מאוד
  iceagenow.com

  ניתן לעובדות לדבר בשם עצמם:

  90% מהקרחונים בעולם גדלים
  אולם במדיה המרכזית תמיד מראים לנו
  תמונות של 10% שקטנים.

  הנה הרשימה של הקרחונים הגדלים – תבדקו לבד:
  climaterealists.com/index.php?id=3690
  —-
  יפה שמזכירים את מערב אנטארקטיקה שהיא
  החלק הקטן בהרבה ממזרח
  אנטארקטיקה – שבו הקרח כן גדל
  במערב הוא נמס לא בגלל הטמפרטורה כי אם
  בגלל הרי געש תת ימיים פעילים.
  כמות השלג הכפילה את עצמה מאז 1890
  iceagenow.com
  Antarctic_Snowfall_Has_Doubled_Since_1850.htm
  —-
  גובה פני הים עולה ויורד זה מעגל טבעי שלו
  לא יותר מ1 מ”מ כל שנה
  איפה הם מודדים? ליד הונג קונג שיש
  שינוי פני הקרקע -זה לא מדע
  iceagenow.com/Rising_Sea_Level
  _Claim_a_Total_Fraud.htm

  אומרים לנו שהטמפרטורה הממוצעת ב120 השנים
  האחרונות עלתה ב0.8 מעלות
  אולם רק בשנה האחרונה – כל ההישג הזה נעלם
  – בשנה אחת
  dailytech.com/Temperature
  +Monitors+Report+Worldwide+Global+
  Cooling/article10866.htm

  פרופ’ ריצארד לינדזן מדען בעל שם עולמי:
  15 שנה שאין כבר נטיה להתחממות אלא להיפך
  ב8 השנים האחרונות הטמפרטורה יורדת
  וגם של הים.

  examiner.com/x-7715-Portland
  -Civil-Rights-Examiner~y2009m8d18-
  Carbon-Dioxide-irrelevant-in-climate-
  debate-says-MIT-Scientist

  השקר מדבר אל הלב.
  האם דובי הקוטב בסכנה?
  – כך מראים לנו בנשיונאל ג’יאוגרפיק, לא?
  Canadian biologist Dr. Mitchell Taylor,
  one of the foremost authorities
  on polar bears, says: “We’re seeing an
  increase in bears that’s really unprecedented,
  and in places where we’re seeing
  a decrease in the population
  it’s from hunting, not from climate change.

  thenewamerican.com/index.php
  /tech-mainmenu-30/environment/675

  כדור הארץ נכנס אתה למעגל הטבעי שלו –
  תחילתו של עידו קרח

  -בערך כל 11500 שנה – עידני הקרח הגדולים התחילו והסתיימו
  -בערך כל 179 שנה – קר יותר בכדור הארץ עקב מיקום כוכבי הלכת מול השמש והשדה המגנטי
  -בערך כל 360 שנה – יש מיני עידן קרח
  -בערך כל 1440 שנה – כדור הארץ נמצא במצב קפיא יותר
  כל נתוני המחזוריות הללו לא הושמו בתוך המודלים במחשב שתנועת הגלובל ווארמינג מסתמכת בעיקר עליה.
  והכי חשוב – אנו נמצאים כעת בזמן שכל 4 המחזורים מצטלבים לזמן שלנו, כלומר כעת ארבעתם מתגשמים ביחד.
  הרצאה של רוברט (בוב) פליקס לעניין –
  youtube.com/watch?v=-jEE1_0i_rY

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן