סיקור מקיף

NVIDIA משתפת פעולה עם ,Google AI IBM וחברות נוספות כדי להאיץ את המחקר במחשוב קוונטי

“חוקרים יכולים להאיץ את עבודת המחשוב הקוונטי שלהם באמצעות ה-cuQuantum SDK שלנו על שירותים פופולריים או מכשיר חדש המבוסס על מערכת NVIDIA DGX.” אומר גנסן הואנג, מנכ”ל אנבידיה”

נדרש שיתוף פעולה כדי לטפח טכנולוגיה מתפתחת, אז NVIDIA משתפת פעולה עם Google Quantum AI, IBM ואחרות כדי לקחת את המחשוב הקוונטי לשלב הבא.

לדברי מנכ”ל אנבידיה ג’נסן הואנג, שהציג את ההכרזה במסגרת כנס GTC שעורכת החברה בימים אלה, מחשוב קוונטי נושא בחובו הבטחה לפתור בעיות שלא היו פתירות בעבר בתחומים כמו פיתוח תרופות, חקר אקלים, למידת מכונה ומימון. הפוטנציאל גדול, אבל גם האתגרים.

המחשבים הקוונטיים של היום עשויים להיות קטנים מדי ונוטים לשגיאות כדי לפתור בעיות שימושיות, ועדיין לא ברור אילו אלגוריתמים קוונטיים יספקו יתרונות על פני המחשבים הקלאסיים של ימינו.

כדי לסייע בקידום המחקר במחשוב קוונטי, NVIDIA הכריזה ב-GTC 2021 על ערכת פיתוח התוכנה cuQuantum להאצת סימולציות של מחשבים קוונטיים במערכות קלאסיות.

“סימולציות עוזרות לחוקרים לתכנן ולבדוק במהירות אלגוריתמים קוונטיים חדשים בקנה מידה וביצועים שאינם אפשריים בחומרה קוונטית נוכחית. הם גם קריטיים כדי לעזור לאמת ולהשוות את הדור הבא של החומרה הקוונטית.”

“אנחנו עוזרים להאיץ את העבודה הזו. החל מהיום, הספרייה הראשונה מ-cuQuantum נמצאת בגרסת בטא ציבורית, זמינה להורדה הנקראת cuStateVec, זהו מאיץ לשיטת הדמיית מיחשוב קוונטי. גישה זו עוקבת אחר מצב המערכת המלא בזיכרון ויכולה להתאים לעשרות קיוביטים.

ספרייה שנייה שתפורסם בדצמבר, cuTensorNet, היא מאיץ בשיטת רשת tensor. היא תסייע בהתמודדות עם עד אלפי קיוביטים בכמה אלגוריתמים מבטיחים לטווח הקרוב.

“מחשוב קוונטי מבטיח לפתור אתגרים קשים בתחום המחשוב שאינם בהישג ידן של מערכות מסורתיות”, אמרה קתרין וולגרף היידוויילר ב-Google Quantum AI. “מחסנית הדמיה בעלת ביצועים גבוהים זו תאיץ את עבודתם של חוקרים ברחבי העולם המפתחים אלגוריתמים ויישומים עבור מחשבים קוונטיים.”

“בנוסף הכרזנו על שילוב cuQuantum במערכות של יצרנים נוספים. בדצמבר, cuStateVec תהיה מוכנה לשימוש עם Qiskit Aer, מסגרת סימולטור בעלת ביצועים גבוהים למעגלים קוונטיים מבית IBM.”

לידיעה בבלוג של אנבידיה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן