סיקור מקיף

תיבת נוח – שידור באמצעות לווין

לויין צילום חדש שישוגר בחודש הבא, ינסה לפתור את תעלומת "האנומליה של הר אררט"

מאת: אלכס דורון


צילום של הלויין "איקונוס "2 מאוגוסט
,2000 מראה את "האנומליה של אררט" (בעיגול האמצעי)

גם לאחר שחוקרים הוכיחו בשנה האחרונה כי תיבת נוח, אם היתה, שטה בים השחור בעקבות הצפתו ועלית גובהו בעשרות מטרים לפני כ7,000 שנה, עדיין יש המחפשים אותה בהרי האררט.
ולא רק זאת אלא שהם מבזבזים על האגדה הזו כספי ציבור רבים.

על-פי ספר "בראשית" נאספו בעלי-החיים לתיבת נח זוגות-זוגות, ויעד התיבה היה הר אררט. שם יצאו ממנה, בתום 40 יום ולילה, שרידי כל היצורים שחיו על-פני האדמה לפני המבול.
הר אררט ושרידי התיבה המיתולוגית, הוא יעדם של חוקרים רבים במשך מאות בשנים. ביניהם גם האסטרונאוט ג'יימס ארווין, שדרך על קרקע הירח עם צוות "אפולו ."15 עד כה אירגן שש משלחות להר אררט, שמומנו בידי הארגון הדתי שבראשו הוא עומד.

אלא שכל החיפושים שנעשו עד כה על הר אררט (מעל 5000 מטר) לא העלו דבר. עתה מתמקדים החיפושים בהדמייה מהחלל, באמצעות לויינים, או בצילומים ממעבורת-חלל. פיענוחם העלהשאלות בדבר האפשרות ששרידי התיבה האבודה נמצאים, אולי, בקירבת פסגת ההר.

לפני ובמהלך מלחמת העולם השנייה צולם אזור הר אררט מהאוויר והופיעו דיווחים שעצם דמוי-תיבה מבצבץ מבעד לשלג-העד שעל הפסגה. רעידת אדמה, ב-,1840 חשפה אזורים בהר, שקודם היו מכוסים בשלג. הדיווח הנ"ל עורר תקוות שמשהו מיוחד, ניתן לגילוי, מצוי שם.

החיפושים, באמצעות מצלמות מוטסות התמקדו במה שמכונה "האנומליה של אררט". לויין הצילום "איקונוס "2 המסוגל לצלם פרטים שכגודלם כ-1 מטר וביצועיו, על-פי כתבי-עת טכנולוגיים, דומים ללוויין הישראלי "ארוס", כוון לצלם אזור בהר, שב-1949 צולם ממטוס חיל האוויר האמריקני.

"האנומליה" הוא עצם שאורכו כ-200 מטר וחלקו בלבד מבצבץ מהשלג. התמונות החדשות הושוו עם הישנות, נבדקו בידי שבעה מומחים – שלא הגיעו למסקנה משותפת. היו שטענו שהעצם המצולם זז בין מועד הצילום הראשון לשני – מה שמעיד שאיננו חלק מההר. אחרים ראו בצילומים שרידים המתאימים לקוי-מיתאר של שלד ספינה. היו גם הערכות אחרות.

בחודש הבא ישוגר לויין צילום חדש, "קוויק-בירד ,"2 שביכולתו לצלם פרטים שגודלם כחצי מטר. אחת ממטרותיו: להתמקד באנומליית אררט. החוקרים מקווים התמונות, שיהיו בהפרדה-זוויתית גבוהה יותר – יסייעו לפיצוח החידה.

4 תגובות

 1. אבי לא הגיע הזמן להכניס את המילה ז*ונה למילים האסורות?
  פשוט בושה לאתר שתגובות כמו אלו מופיעות.

 2. אריאל זיקרי אתה חתיכת מטורף! לא כולם מאמינים כמוך, דבר כמו שצריך, אתה מבייש את האנשים שלך.

  חולה נפש!

 3. בוא'נה יא בן זונה מה זאת אומרת " אגדה " ?!?!?
  הסיפור הוא סיפור אמיתי והוא איננו אגדה אלא סיפור אמיתי ובהרי אררט מצאו את השרידים מהתיבה אז אל תבוא ותזיין ת'מוח ותקרא לנבואה הזאת אגדה הבנת יא בן זונה ?!!!

  אמן תמות בעזרת ה' …

  אמן כן יהי רצון !

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן