סיקור מקיף

מקבץ ידיעות: סטודנטים בטכניון זכו בתחרות עולמית של גוגל;ועדת המשנה לתעשיית החלל בכנסת ביקרה בתע"א

וכן: יו"ר חדש לחבר הנאמנים של אוניברסיטת ת"א; מרכז דימות בפקולטה לרפואה בטכניון

מימין לשמאל: בוריס פרידמן, אושרי רוזנהק ואלכס ז'יטניצקי, זוכי תחרות מטעם גוגל על פרסום פרויקט פר"ח בגוגל אדוורדס צילום: דוברות הטכניון
מימין לשמאל: בוריס פרידמן, אושרי רוזנהק ואלכס ז'יטניצקי, זוכי תחרות מטעם גוגל על פרסום פרויקט פר"ח בגוגל אדוורדס צילום: דוברות הטכניון

צוות של שלושה סטודנטים מהטכניון, אשר זכה לפני כשבועיים במקום הראשון באזור המזרח התיכון ואפריקה בתחרות של גוגל (Google Online Marketing Challenge ), זכה עתה במקום הראשון בעולם בקטגוריה נוספת בתחרות של גוגל – Social Impact Award, על הקמפיין הטוב ביותר עבור ארגון ללא כוונת רווח. בנוסף למחשבים ניידים והזמנה להציג את האסטרטגיה הזוכה במשרדי גוגל בלונדון, בהם הצוות זכה בתחרות האזורית, יקבל עתה ארגון פר"ח פרס בסך 15 אלף דולרים.

שלושת הסטודנטים – אלכס ז'יטניצקי, סטודנט להנדסת תעשיה וניהול, אושרי רוזנהק, סטודנט להנדסת אווירונאוטיקה וחלל ובוריס פרידמן, סטודנט לפיזיקה, והמנחה פרופ' משנה שרית מולדובן מהפקולטה להנדסת תעשיה וניהול – קידמו במשך שלושה שבועות את פרויקט החונכות פר"ח ע"י פרסום דיגיטלי באמצעות Google AdWords. במהלך הפעילות השיגו חשיפה רחבה לעמותה, ותרמו לצירוף של יותר מ-150 מתנדבים חדשים לארגון.
במסגרת התחרות כל צוות, שכלל עד ששה סטודנטים, קיבל תקציב של 250 דולר לפרסום של עסק או ארגון ללא כוונת רווח ב-Google AdWords, למשך שלושה שבועות.

פרופ' משנה שרית מולדובן מספרת: "מתוקף עיסוקי בתחום השיווק אני מכירה את התחרות, אך עד לשנה זו אף סטודנט לא פנה אליי בנושא. השנה, אלכס, שעובד כעוזר המחקר שלי, ביקש שאנחה אותו ואת הצוות וכמובן ששמחתי לעשות זאת. בתור התחלה הפניתי אותם למאמר אקדמי שממנו יוכלו ללמוד ולהסיק מסקנות לגבי דרך העבודה בקמפיין שלהם" (המאמר: Kronrod, Grinstein,and Wathieu, Journal of Marketing, 76(1), 2012).
אלכס ז'יטניצקי מספר: "כשחשבנו על עסק שאנחנו יכולים לעבוד איתו חיפשנו היבט של תרומה לקהילה, ופר"ח הוא הארגון הראשון שעלה בדעתנו, כאשר המטרה שלנו הייתה לגייס סטודנטים שייקחו חלק בתוכנית. בניסוח המודעות הסתמכנו על מסקנות כותבי המאמר שקיבלנו מפרופ' מולדובן- שעיקרן הוא שכאשר מילת החיפוש מראות על עניין קודם בנושא, מודעות בעלות ניסוח אסרטיבי הינן אפקטיביות יותר, וכאשר מילות החיפוש כלליות יותר, עדיף להשתמש בניסוח נייטרלי. לכן, במילות חיפוש ספציפיות כמו "מלגות" או "התנדבות" השתמשנו בניסוחים אסרטיביים, ובמילים כלליות יותר, כמו שמות של אוניברסיטאות- בנסוחים נייטרליים".

ועדת המשנה לנושאי חלל של הכנסת ביקרה בתעשיה האווירית

, מימין  לשמאל: ח"כ  רוברט טיבייב, ח"כ  זאב אלקין – יו"ר הוועדה, עפר דורון מנהל מפעל חלל, ח"כ אברהם מיכאלי וח"כ דניאל בן סימון, על רקע לוויין עמוס 4 של התעשייה האווירית.
, מימין לשמאל: ח"כ רוברט טיבייב, ח"כ זאב אלקין – יו"ר הוועדה, עפר דורון מנהל מפעל חלל, ח"כ אברהם מיכאלי וח"כ דניאל בן סימון, על רקע לוויין עמוס 4 של התעשייה האווירית.

ועדת המשנה לנושא חלל, בראשות ח"כ זאב אלקין, סיירה היום במפעל חלל של התעשייה האווירית, שעיקר פעילותו הוא בתחום ייצור ושיגור לוויינים. בסיור השתתפו חברי הכנסת זאב אלקין, אברהם מיכאלי, רוברט טיבייב ודניאל בן סימון, כמו גם צוות הועדה.

עיקר הסיור עסק בהכנות הסופיות לשיגור לוויין התקשורת עמוס 4. הלוויין, שעליו עובדים כעת סביב השעון כדי לסיים את הכנתו הסופית, ייצא בקרוב לחו"ל לסדרת ניסויים אחרונים ולהרכבת מערכות אחרונות, וישוגר לחלל לקראת אמצע 2013.
עפר דורון, מנהל מפעל חלל, תיאר את התפתחות סדרת לווייני התקשורת "עמוס" וציין כי עם השנים עלה משקלם של הלווייניים כמו גם מורכבות רכיבי התקשורת.
מנכ"ל התעשייה האווירית, יוסי וייס הודה לחברי הכנסת ולשרי הממשלה על תמיכתם האקטיבית בתוכנית החלל בישראל והוסיף: "עמוס 4 הוא לוויין התקשורת הגדול והמשוכלל ביותר שנבנה בישראל ויאפשר לחברת חלל תקשורת לשרת לקוחות באסיה, אירופה ואפריקה. לחברי הכנסת הוצגה גם הקפיצה הטכנולוגית במימוש לוויין עמוס 6, הלוויין אשר חברת חלל תקשורת החליטה לאחרונה לרכוש מן התעשייה האווירית ושיגורו מתוכנן לשנת 2015".

ח"כ זאב אלקין, יו"ר הועדה סיכם ואמר כי הוא "מעודד מכך שבסיור הזה ניתן להביט קדימה אל "עמוס 6"". הוא הודה לממשלת ישראל על תמיכתה בתוכנית החלל בישראל ועם זאת הוסיף כי ועדת המשנה לנושא החלל תוודא שהממשלה עומדת בהתחייבויותיה.

ועדת החיפוש בחרה בפרופ' יעקב פרנקל כיו"ר הבא של חבר הנאמנים של אוניברסיטת תל אביב

ועדת החיפוש שהקים חבר הנאמנים של אוניברסיטת תל אביב החליטה פה אחד להמליץ על פרופ' יעקב פרנקל כיו"ר הבא של חבר הנאמנים. בראש ועדת החיפוש, עמד הארווי קרוגר, היו"ר המכהן של חבר הנאמנים של האוניברסיטה.

פרופ' פרנקל, נגיד בנק ישראל לשעבר וחתן פרס ישראל לכלכלה, מכהן כיו"ר בנק JPMorgan Chase International וכיו"ר חבר הנאמנים של "קבוצת השלושים" (G-30). בעבר שימש פרופ' פרנקל בין היתר כראש הקתדרה ע"ש וייספלד באוניברסיטת תל אביב וכראש הקתדרה ע"ש רוקפלר באוניברסיטת שיקגו.

לאחר אישור המינוי על ידי חבר הנאמנים של אוניברסיטת תל אביב, אמור פרופ' פרנקל להיכנס לתפקידו ב-1 בינואר 2013. עד אז ימשיך הארווי קרוגר לכהן כיו"ר חבר הנאמנים של המוסד.

נשיא אוניברסיטת תל אביב, פרופ' יוסף קלפטר, בירך על הבחירה המוצלחת של ועדת החיפוש ואמר, כי הוא משוכנע שפרופ' פרנקל, שלזכותו נזקפים הישגים יוצאי דופן בזירה הלאומית והבינלאומית, יתרום רבות להמשך פיתוחה של אוניברסיטת תל אביב.

 

טקס הסרת הלוט במרכז לדימות בפקולטה לרפואה בטכניון, ספטמבר 2012: מימין לשמאל: פרד אלטמן, נציג העזבון, ד"ר אביטל שטיין, פרופסור אליעזר שלו. צילום: דוברות הטכניון.
טקס הסרת הלוט במרכז לדימות בפקולטה לרפואה בטכניון, ספטמבר 2012: מימין לשמאל: פרד אלטמן, נציג העזבון, ד"ר אביטל שטיין, פרופסור אליעזר שלו. צילום: דוברות הטכניון.

מרכז דימות חדש להתנהגות נחנך אמש בפקולטה לרפואה בטכניון הודות לתרומה מעזבונם של קרלה וד"ר הוגו אלסבך-הרצדאהל. באירוע השתתפו המשנה לנשיא ומנכ"ל הטכניון, ד"ר אביטל שטיין, מר פרד אלטמן – מנהל עזבון קרלה וד"ר הוגו אלסבך-הרצדאהל, פרופ' רפי ביאר– מנהל המרכז הרפואי רמב"ם, פרופ' אליעזר שלו – דיקן הפקולטה לרפואה, פרופ' אדו פרלמן – הדיקן לשעבר של הפקולטה לרפואה, האדריכל צדוק שרמן, ד"ר עפר שנקר ומנהלת המרכז לדימות והתנהגות ד"ר עדית זיס-טובי.

ד"ר אביטל שטיין, אמרה: על-פי דירוג שנחאי היוקרתי, הטכניון מדורג במקום ה-78 בעולם. מיקום הגבוה יותר מאוניברסיטאות רבות וטובות בעולם כולו. בזכות תרומתם של אנשים טובים כמו קרלה וד"ר הוגו זיכרם לברכה, מצליח הטכניון לעמוד בחזית האקדמיה הישראלית ולהתמודד בהצלחה מרובה גם מול מוסדות אקדמיים עתירי משאבים ועשירים ממנו.
דיקן הפקולטה, פרופסור אליעזר שלו, אמר כי הקמת המרכז מאפשרת לראשונה לגשר על הפער מרמת התא לחיה השלמה במגוון תחומי מחקר במדעי החיים: סרטן, סכרת, התפתחות כלי דם, טרשת עורקים, מחקר לבבי, תאי גזע, הנדסת רקמות, מדעי המוח, מחלות נוירולוגיות.

מנהלת המרכז לדימות והתנהגות היא ד"ר עדית זיס-טובי והנו חלק מיחידת התשתיות למחקר של הפקולטה לרפואה עליה ממונה ד"ר עפר שנקר.

 

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן