סיקור מקיף

קרן הון סיכון חדשה – בוריל ישראל בדרך לתעשיית הביומד בירושלים

ובאותו עניין, בכנס ביומד 2012 הכריזה ביו-ירושלים על סל מענקי תמיכה לחברות ביומד בירושלים במסגרת תוכנית מרום לפיתוח הכלכלי של העיר

כיכר ספרא ובניין עיריית ירושלים. מתוך ויקיפדיה
כיכר ספרא ובניין עיריית ירושלים. מתוך ויקיפדיה

ביום חמישי הקרוב, 24/5/2012 יתקיים בבניין עיריית ירושלים, כנס וראשון מסוגו במעמד ראש העיר ניר ברקת וג'פרי מילר, נציגו של המיליארד סטיב בוריל, אותו יקיים "פורום קשרי העסקים בירושלים".

במסגרת הכנס תושק קרן השקעות הביומד "בוריל ישראל" שמטרתה לבחון ולאתר חברות ביומד ישראליות, ובמיוחד חברות ירושלמיות, הנמצאות בתחילת דרכן ולהשקיע בהן. מר' ג'פרי מילר היושב בהנהלת הקרן יציג את מדיניות ההשקעה משמעותיות אותם הקרן מתכוונת להשקיע במיזמי הביומד.

"זוהי היוזמה הראשונה של 'פורום קשרי העסקים בירושלים' בנושא הביומד, כיריית פתיחה לבאות" כך מוסר מארגן הפורום ג'ו ואן זווארן. "ירושלים מובילה את מחקר הביומד בישראל, על מוסדות המחקר האקדמיים הענפים שבה, ומרכזת מחצית מפעילות המחקר בתחום הביומד. מסיבה זו החליט ניר ברקת ביחד עם עיריית ירושלים לתת לתחום הביומד עדיפות עליונה."

פרופסור לאו יוסקוביץ', מהאוניברסיטה העברית בירושלים, מאמין כי "ל"פורום קשרי העסקים בירושלים" בנושא הביומד, יש את הפוטנציאל לקדם מחקר אקדמי, מחקרי מעבדה ואת תעשיית הביומד בירושלים ע"י יצירת סינרגייה שתעזור לניר ברקת לקדם תחום זה אל ראש סדרי העדיפויות"

הועדה של "פורום קשרי העסקים בירושלים" בנושא הביומד מורכב מאסתר מוסקטל מנדלסון מ"קרן -טק", דניאל גרין ממשרד עו"ד יגאל ארנון ושות' ומג'וש הכסטר מביוליין אר.אקס וגב' אביגיל פריג'.

ביניים מענק עד 3.9 מיליון שקלים לחברות ביומד שיקימו או ירחיבו את פעילותן בירושלים

בנפרד מסרה היום ביו-ירושלים, בכנס ביומד ישראל 2012, יוזמה של הרשות לפיתוח ירושלים שמטרתה לקדם את תעשיית מדעי החיים בבירה, על סל הטבות מרחיקות לכת לחברות ביומד שיקימו, ירחיבו או יעתיקו את פעילותן לירושלים. המענקים ניתנים במסגרת "תוכנית מרום", תוכנית רב שנתית לחיזוק כלכלת ירושלים שאושרה על ידי ממשלת ישראל בשנת 2011, ואשר מקצה 71.4 מליון ש"ח למחקר ופיתוח ולתעשייה בתחום הביוטכנולוגיה בבירה בין השנים 2011-2016 לצורך חיזוק ירושלים כמרכז ביוטכנולוגי.

מתוך כוונה לתמוך בתעשיית הביומד בבירה ולעודד יצירת מקומות עבודה חדשים, משרד ראש הממשלה, עיריית ירושלים והרשות לפיתוח ירושלים מציעים מענק תקדימי של עד 3.9 מיליון שקלים לחברות מבוססות בתחום מדעי החיים שיבחרו להקים או להרחיב את מפעליהן בירושלים. כמו כן ניתן מענק ייחודי של עד 576,000 שקלים לחברה, המיועד לחברות הזנק בתחום הביומד. בנוסף לתמיכה בחברות ביומד, תוכנית מרום גם תומכת בתשתיות של מחקר ופיתוח, הכוללים מענקים לנותני שירותים לתעשייה כמו גם הקמת מתחמי מעבדות מסובסדות להשכרה לחברות קטנות ובינוניות. בנוסף להטבות אלו, ירושלים היא העיר היחידה במרכז הארץ שנהנית ממעמד של אזור עדיפות לאומית א', המקנה לחברות טכנולוגיות את המענקים והקלות המס הטובים ביותר בארץ. חברות הפועלות בירושלים יכולות ליהנות גם מסדרת הטבות עירוניות נוספות המוענקות על ידי הרשות לפיתוח ירושלים.

מוטי חזן, מנכ"ל הרשות לפיתוח ירושלים אמר, "ירושלים היא העיר היחידה בארץ שלגביה קיימת מדיניות ממשלתית מכוונת לעידוד סקטור הביומד. קיים כאן שיתוף פעולה בדרגים הגבוהים ביותר בין משרד ראש הממשלה, משרד האוצר, הרשות לפיתוח ירושלים ועיריית ירושלים כדי למנף את היתרונות היחסיים שכבר קיימים בעיר, לצורך בניית תעשיית ביומד מובילה בירושלים, והפיכת העיר לבירת הביומד של ישראל."

חן לוין, מנהלת ביו-ירושלים, אמרה, "במסגרת תוכנית מרום הגדלנו משמעותית את ההטבות הייחודיות לחברות ביומד, ואנו מעודדים חברות מבוססות וצעירות כמו גם יזמים בתחום מדעי החיים לפנות אלינו כדי להינות מהתמיכה ומההטבות הללו. בירושלים אשכול ביומד משגשג, ויתרונות בולטים בתחום הביומד. העיר מהווה מוקד כוח של ידע וחדשנות במדעי החיים והרפואה שמקורו במוסדותיה המחקריים המובילים ובתעשיית ביומד מרשימה, המושתתים על הון אנושי מקצועי ותשתיות מחקר ופיתוח ייחודיות. תוכנית מרום מאפשרת לנו להגדיל את התמיכה שלנו באשכול הביומד בבירה בכדי להפוך את ירושלים ללב תעשיית הביומד הישראלית".

ביו-ירושלים מכריזה על סל מענקי תמיכה לחברות ביומד בירושלים במסגרת תוכנית מרום לפיתוח הכלכלי של העיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן