סיקור מקיף

מנכ"ל חדש לקרן וולף: אילן פילו

נשיא המדינה ושרת החינוך מינו את זאב אבלס, יו"ר בנק איגוד, לחבר הנאמנים של קרן וולף המחלקת את חמשת פרסי וולף בסך 100,000 דולר כל אחד למדענים ולאמנים מצטיינים מכל העולם

אילן פילו
אילן פילו

במקביל, בימים אלה החל אילן פילו, MBA, 39, לכהן כמנכ"ל קרן וולף, לאחר שמונה לתפקידו ע"י נשיא המדינה ושרת החינוך. אילן פילו הינו בוגר החוג למדעי המדינה באוניברסיטה העברית ובעלMBA  מהמרכז הבינתחומי בהרצליה.  בחמש השנים האחרונות (2003- 2008) שימש דובר ומנהל התקשורת השיווקית של עיריית הרצליה. שלוש וחצי שנים (1998- 2001) עבד כסופרווייזר בגיתם/BBDO. כמו כן, פעל מספר שנים בהתנדבות בתנועה למלחמה בעוני ושימש כיועץ האסטרטגי וכדובר התנועה. המנכ"ל הנכנס הודה על הבחירה ועל האמון בו ואמר "יש בכוונתי לפעול כדי להוסיף ולעודד את המצוינות בישראל ולסייע במניעת 'בריחת המוחות' מהאקדמיה הישראלית."

פילו מחליף בתפקיד את ירון גרודר, שכיהן בתפקיד מנכ"ל קרן וולף מאז היווסדה  (32 שנה). עם הגיעו לגיל 70 החליט ירון גרודר לפרוש מהקרן שאת יסודותיה הניח ואותה הוביל להישגים אדירים. לאורך השנים הוא זכה לשבחים רבים ולתעודות הוקרה על עבודתו הנפלאה ועל מסירותו הנדירה לקרן וולף.

יו"ר בנק איגוד, זאב אבלס, מונה באחרונה לחבר הנאמנים של קרן וולף המתמחה בקידום מדע ואמנות לטובת האנושות ומחלקת את חמשת פרסי וולף בסך 100,000 דולר כל אחד למדענים ולאמנים מצטיינים מכל העולם.

אבלס הודה לנשיא המדינה, מר שמעון פרס ולשרת החינוך, פרופ' יולי תמיר, על הבחירה ועל האמון בו ואמר כי, "אני שמח וגאה על שניתנת לי ההזמנות לסייע לקרן וולף, שמעודדת ב- 32 שנות קיומה את המחקר המדעי ואת המצוינות בישראל וברחבי העולם. פעילותה של קרן וולף מביאה כבוד רב למדינה ולאקדמיה הישראלית ושמה יצא למרחוק."

במשך שש שנים (1992 – 1998) היה זאב אבלס המפקח על הבנקים בבנק ישראל ובשנים 1987- 1989 כמנכ"ל בנק צפון אמריקה מטעם בנק ישראל. הוא פעיל גם בשורה של תפקידים ציבוריים שאותם הוא ממלא בהתנדבות ובהם: יו"ר הוועד המנהל של האוניברסיטה הפתוחה וחבר הוועד המנהל של בית איזי שפירא.

קרן וולף נוסדה ע"י ד"ר ריקארדו וולף (1887–1981), יהודי יליד גרמניה, שכיהן כשגריר קובה בישראל. הקרן מקדמת מדע ואמנות ומעניקה מלגות לסטודנטים ישראליים ולחוקרים מצטיינים, הלומדים באוניברסיטאות ובמכללות בארץ. מאז 1978 מעניקה הקרן את פרסי וולף בסך 100 אלף דולר בכל תחום לאנשי מדע ואמנים מכל העולם "על תרומה ייחודית למען האנושות ולמען יחסי ידידות בין העמים, בלי הבדלי אזרחות, גזע, צבע, דת, מין או השקפה פוליטית". במדע התחומים הם: חקלאות, כימיה, מתמטיקה, פיסיקה, רפואה, ובאמנות ברוטציה שנתית – אדריכלות, מוסיקה, ציור ופיסול. עד כה קיבלו את הפרס היוקרתי 253 מדענים ואמנים מ-23 מדינות, ובהם 18 זוכים מישראל.

בין הזוכים בפרס וולף לאורך השנים – הפיזיקאי סטיבן הוקינג, המנצח זובין מהטה, הכנר אייזק שטרן והצייר מארק שאגאל

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן