סיקור מקיף

לוויין צילום מצרי בעל רזולוציה של פחות ממטר שוגר אתמול מקזחסטן

מממשלת מצריים טוענת כי הלוויין נועד לשימושים תעשייתיים, חקלאיים, חיפוש מינרלים, וכן לתכנון עירוני וסביבתי, אך היכולות הללו מסוגלות גם לשמש ליישומים צבאיים

הלוויין המצרי מועלה לכן השיגור ימים אחדים לפני שיגורו ב-16/4 מבייקונור.
הלוויין המצרי מועלה לכן השיגור ימים אחדים לפני שיגורו ב-16/4 מבייקונור.

שבוע לאחר שיגור לוויין הצילום הישראלי אופק 10, שיגרה מצרים אמש לוויין בשיגור מסחרי מבייקונור שבקזחסטן. זהו הלווין המצרי השני בחלל. מרוסיה נמסר כי הלוויין מצוייד בטכנולוגיות מתקדמות המשמשות לצילום בתחום האור הנראה והתת-אדום. המצרים טוענים כי הנתונים שייאספו על ידי הלווין ישמשו לחקלאות ולשימושים סביבתיים וגיאוגרפיים.

דובר הקבינט המצרי, הוסאם אל קאוויש אמר כי הלווין החדש ישרת את תחומי החקלאות, חיפוש המינרלים, התכנון והסביבה במצרים. קאוויש הוסיף כי הלווין גם יסיע לתמוך בפיתוח פרויקטים בכל העולם הערבי.

הלוויין המצרי הקודם שוגר אף הוא מקזחסטן בשנת 2007 אך הקשר עימו אבד בשנת 2011. המצרים אמרו אז כי מדובר היה בפרויקט נסיוני בעל תוחלת שירות מרבית של חמש שנים.

טל ענבר, ראש המרכז לחקר החלל במכון פישר כתב אמש בדף הפייסבוק שלו עקבות השיגור: "למצרים יש כעת בחלל לוויין תצפית בעל רזולוציה טובה ממטר, וגם יכולות של ראייה בתחום התת-אדום. הפער בין הלוויין (מתוצרת רוסית) ללוויינים הישראליים עדיין משמעותי במובנים רבים, אך המונופול שלנו על לוויינות צילום מתקדמת במזה"ת נשבר הערב סופית."

תגובה אחת

  1. ישראל יכלה למכור למיצרים לווין,וכך הינו יודעים בדיוק איזה יכולות יש להם ואיך ניתן לחמוק מהתצפית שלהם. ישראל עדיין ביתרון כי אנו בונים ומשגרים לבד את הטכנולוגיה שלנו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן