סיקור מקיף

נאס"א וסוכנות החלל הרוסית נפגשו כדי לדון בהמשך שיגורי סויוז

עיקר הויכוח היה על כסף. נאס"א תוסיף 141 מיליון דולר כדי לבנות עוד חלליות מדגם סויוז ופרוגרס ולשגרם בשנים 2012-2014

תא סויוז. יאפשר השבתת המעבורות ושירות התחנה עד לשיגור האוריון
תא סויוז. יאפשר השבתת המעבורות ושירות התחנה עד לשיגור האוריון

נאס"א וסוכנות החלל הפדראלית של רוסיה הסכימו על מתן תוספת של 141 מיליון דולר להסכם תחנת החלל הבינלאומית, כדי לאפשר להעלות אסטרונאוטים ואספקה לתחנה, בהתאם לאישור שהתקבל לא מכבר בקונגרס.

נאסא תוכל לשגר 50 ק"ג של אספקה לכל נוסע בטיסות הסויוז לתחנת החלל, 16.8 ק"ג של חומרים בחזרה לכדור הארץ, וכן כ-30 ק"ג של פסולת החוזרים לכדור הארץ. ההסכם המחודש בתוקף בשנת 2012, אז יחתמו הצדדים על הסכם חדש. נאס"א מתכננת להשבית את צי המעבורות בשנת 2010, והדור הבא שיחליף אותם לא יהיה זמין לפני 2016.

ההסתמכות של נאס"א על סוכנות החלל הרוסית גרמה למתחים פוליטיים בוושינגטון, במיוחד במהלך הקרבות בין הכוחות הרוסים והגיאורגיים. המתח הפוליטי הוביל לדיבורים על עיכוב השבתת המעבורות עד השלמת מערכת האוריון, אך בכירי נאס"א אמרו כי הם חוששים שהמעבורות יהפכו לבלתי יציבות. מנהל הסוכנות, מייקל גריפין גינה את הלחץ של הבית הלבן לסיים את תוכנית המעבורות לפני בחינה לעומק האם יהיה מתקבל על הדעת לעכב את סיום המעבורות.

העיתון אורלנדו סנטינל, פרסם מאמר הטוען כי הסוכנות בדקה אפשרות להאריך את הפעלת המעבורות עד 2014, אך לא ברור מה עלה בגורל שיחות אלה עם הממשל.

תגובה אחת

  1. בסופו של דבר החלליות הרוסיות החד פעמיות מוכיחות את עצמן כעדיפות על המעבורות האמריקאיות הרב פעמיות היקרות.
    שבוע טוב
    סבדרמיש יהודה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן