סיקור מקיף

מורה נבוכים לאתר "הידען" החדש

ברוכים הבאים לאתר הידען המחודש. הפעם אנו מתחדשים בסיוע תנועת הקוד הפתוח ובעזרתו של רמי יושבייב שעיצב את האתר בגרסתו הנוכחית

התמצאות באתר החדש

האתר החדש מסוגל, לפחות מבחינת הכלים, לספק את התכונות המתקדמות של WEB 2.0. כך למשל מתאפשרת יצירת ידענים חדשים בדרך פשוטה וסיווג כתבה לכמה נושאים. כמו כן, לכל אורך הדרך, גם אם מדובר בנושאים בעלי הירארכיה של 3 ו-4 רמות, ניתן בכל דף של נושא לראות את כל החדשות האחרונות של כל תתי הנושאים לפי התאריכים. הדבר נעשה אוטומטית, וכך למשל יכול גם מי שמתעניין במדע בישראל לצפות בו זמנית בכתבות מכל תת המדורים, כמו למשל המשבר בהשכלה הגבוהה, וגם בידיעות בנושא "ביוטכנולוגיה בישראל".

עם זאת, לא הצלחנו לבצע העברה מסודרת של בסיס הנתונים מהאתר הישן, אך ההחלטה היא להשאירו פתוח ככל שיידרש, גם עקב הקישורים הרבים מבחוץ, והן כדי שישמש ארכיון ללמעלה מ-7,000 מאמרים וידיעות חדשותיות.

חיפוש כתבות באתר הישן

לפיכך, כדי להגיע לארכיון של נושא מסוים יש שתי אפשרויות מבין הרשימה שבצד ימין: ישנה אפשרות להגיע לדף הבית של האתר הישן (ארכיון האתר הישן) ומשם לנווט באמצעות סרגל הניווט הראשי. אפשרות נוספת היא להשתמש במנוע החיפוש של גוגל – אף הוא ברשימה שבצד ימין, המקונפג כך שהוא מחפש בין התוצאות באתר הידען. מטבע הדברים לפחות בשלב הראשון, חיפוש זה יוביל לתוצאות באתר הישן.

בכל שאלה או בעיה אתם מוזמנים לפנות אלי

לאחר ארבע שנים אנו משנים פלטפורמה ומודים לחברת AAI מפתחת מערכת BuildaGate בראשותם של שושי ויפתח כהן, על העזרה במשך השנים הללו.

[email protected]

054-2999322

בברכה,
אבי בליזובסקי

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

19 תגובות

 1. אני מברך את האתר על החידושים. מקווה שיקלו על הדיפדוף.
  אני מקווה גם שמנגנון ההפניה של כתבות לאימיילים {"שלח כתבה"} יתחיל לעבוד, מה שלא הצליח במערכת בקודמת.
  רפי אשכנזי

 2. תתחדש

  ברכות לפורמט החדש
  מאד נוח לקרוא את התגובות ברצף ללא צורך להקליק עליהן

  תהיה חזק ובריא

  ציון לוי

 3. יישר כוח.
  אתר נראה יפה. יש טיפה מה לשפר בעיצוב. אבל בגדול המעבר הוא טוב.

  מה לגבי RSS?

 4. לאבי היקר!
  בהצלחה עם האתר החדש/ישן
  בהערכה
  סבדרמיש יהודה
  האגודה הישראלית לאסטרונומיה

 5. לאופס
  התגובה שלך לא נכנסה כי זו היתה התגובה הראשונה שהגיעה ועוד לא התרגלתי למערכת ובטעות לחצתי על מחיקה. הסיבה לאישורים היא כי באתר הקודם היו המון תגובות שמכרו כל מיני דברים כמו פירמידות SMS ואתרי סקס. אז זה לא הפריע כי ראו רק את הכותרת ורק מי שנכנס פנימה נתקל בפרסומת עד שראיתי אותה והעפתי, הפעם רואים את זה בצורה בולטת.
  צלגבי האפרוריות של תא התגובות והתזוזה ימינה, הנושא בטיפול של המעצב, לא הכל בשליטתו. בשאר הדברים טיפלנו, ראה למשל את הכותרות של המסגרות בצד ימין. ובאשר לכותרות לעומת תמצית הכתבה אתה תנגש פה עם כותב אחר שדרש זאת בתוקף בטענה שכך אני מקל על הקוראים להחליט לאן להכנס. מה לעשות, אי אפשר להשביע אף פעם את כולם. אולי נפתח דיון בויקיפדיה ונעשה הצבעה ונראה מה הרוב מחליט….

 6. הההה.. נזכרתי בעוד משהוא הפאק השישי : הוא שלא ניתן להגיב לתגובות של אחרים כפי שהיה באתר החדש סליחה הישן טעות שלי.

 7. אני המגיב האלמוני שהשאיר תגובה, לפיה האתר חזר לתקופת האבן.
  כמובן שהתגובה הראשונית שלי לא מופיעה כי משהוא הואיל בטובו לא לאשר אותה ( זה פאק ראשון )
  לסנן הודעות למרות שאין צורך בכך.
  חובה, חובה , אתר ? , אני לא ממש מבין את פשר המשמעות שלהם אולי כדי להקשות על המגיבים ( זה פאק שני ) חוסר מודעות למגיב.
  הפק השלישי הוא בבלעת האותיות מצד ימין בכתיבת התגובה.
  הפק הרביעי הוא האפרוריות הכללית (חסר צבע ) ממש לא נאים בעיניים.
  הפאק החמישי בתור אחד בעל הפרעת ADD כצאת קשה לעקוב אחר נושאים ואני הייתי מעדיף כותרות בלבד בדף הראשי ולא מריחה של חלק מהמאמר. הגודל כמו שאתה יודע הוא לא קובע 🙂
  אני מאמין שיש עוד פאקים אבל זה מספיק בתור אתחלה.

 8. ללגבי האדמינטיסטרציה והתפריטים לעומת הפרסום

  ההבדל דווקא ברור כל האדמיניסטרציה נמצאת בצד ימין וכל הפרסום (או החילופין – באנרים תמורת חומרים) נמצא בצד שמאל, וכן איזור הפרסום בראש העמוד משמאל ללוגו. ובתחתיתו. להפך, באתר הקודם היה עירוב של פרסום ואדמיניסטרציה בשני הצדדים – ימין ושמאל וגם למעלה. עכשיו אין ערוב כזה. כל האדמיניסטרציה בצד ימין וכל השאר הם דברים אחרים.
  אאגב, תיבת גוגל בצד ימין נועדה בראש ובראשונה לחיפוש באתר הישן. נכון שאפשר להגיע משם לחיפושים בכל הרשת אבל אני מגדיר זאת כשירות ולא כפרסום.

 9. בקשר להסבה
  אין לי ידע מספיק במסדי נתונים ובכתיבת תסריטים כאלה. אשמח לקבל עזרה. ביקשתי עזרה ממקצוענים אבל משום מה קשה למצוא ביניהם מומחים ל-MYSQL, אם זה היה דטהבייס של אורקל או של מיקרוסופט היה אולי יותר קל.
  יש כל מיני פרמטרים באתר החדש שהמקבילה שלהם באתר הישן היתה חלק מהטקסט ולהפך, ולכן התסריט צריך להתחשב בזה.
  בתודה על כל התגובות, הן החיוביות והן המבקרות. ולהערה בדבר העובדה שהאתר נמצא פחות משבוע באוויר – ובכן הוא פחות מחצי יום. מאתמול בחצות וגוגל ניוז עדיין לא מכיר אותו, ולכן נאלצתי לעדכן בגללו גם את האתר הישן.

 10. תגובה לגיא, אנו בודקים את הנושא. מעבר ה"ארכיון" מהאתר הישן מתבצע באופן ידני בשלב זה בגלל המערכת המסובכך שהייתה שם (זה אמור להיותר תהליך ארוך, והוא נלקח בחשבון כשהתקבלו ההחלטות למעבר מערכת).

  בנוגע לעיצוב האתר, הכל ניתן לשינוי! שמנו דגש יותר גדול על שינויים במערכת ומיקום התכנים השונים. עכשיו כשסיימנו שלב זה ניתן לשחק אם הצבעים לפי הערות הגולשים.

  להזכירך האתר החדש עלה לפני מספר שעות, תנו לנו מספר ימים והאתר יותאם לכל הדרישות שלכם. וככל שתרבו יותר בתגובות, נדע יותר מה לשפר ולשנות.

 11. מזל טוב!
  אכן שיפור מרענן וקוד פתוח מבטיח שתהיה תמיכה אם נרצה להעביר את המסד בעתיד או לשדרג.
  ייתכן ויש דרך לבצע הגירה של הכתבות מהאתר הישן באיזה אופן.. אני מציע שתבדוק! יכול להיות שאפילו כתיבת תסריט שיעביר את זה יהיה פשוט ביותר!

  ה-RSS נראה כבר יותר טוב!

 12. אוקיי מה שעולה לי עכשיו ממבט ראשון וצורם לי הוא שלמרות העיצוב החדש, התפיסה היא עדיין זו מהגירסה הקודמת: למשל זו של כותרות עלומות אחד אחרי השני

  אם היית שם אחרי כל כותרת פירוט קצר של תוכן הכתבה, האתר היה הרבה יותר מהנה וזורם

  בדרך כלל אני נכנס לאתר הזה ומחפש כותרת מעניינת, וזה בזבוז זמן
  אם זה היה בנוי ככה שאני מקבל קצת יותר מידע על כל כתבה הייתי מחכים יותר, חוסך זמן, ויודע יותר טוב במה להתמקד

  אתה צריך להכניס את ההקדמה המושחרת של כל כתבה להופיע ביחד עם הכותרת ברשימת הכתבות

  למשל כמו פה:
  http://news.walla.co.il/?w=/3850

  הייתי גם עושה הפרדה של צבעים בין איזורי הכתבות לתפריטים, כרגע לא ברור איפה האדמינסטרציה והתפריטים של האתר איפה התוכן ואיפה הפרסומות

  משהו באתר לא מסתדר לי לא בעיצוב ולא בתפיסה…
  אבי קודם כל מזל טוב על האתר החדש, אין ספק הוא נראה הרבה יותר טוב וחדשני יחסית לאתר הישן, ונראה גם שסוף סוף טעינת הדפים הרבה יותר מהירה, באתר הישן לוקח שעה עד שהכתבה נטענת וזה ממש מרגיז!

  אבל…. יש לך כמה הערות מאד חשובות בקשר לעיצוב ואני ממליץ מאד לשנות זאת בהקדם האפשרי –

  1. בחירת הצבעים של הכותרות הצהובות בצד ימין (“ידענים“, ”כותבים“, ”שותפי תוכן“) פשוט גרועה לא רואים כלום עד שלא מדגישים את הטקסט בכחול עם העכבר! הכותרות צבועות בצבע צהוב אבל הן כתובות על גבי רקע אפור בהיר… אולי על מסכים ישנים זה נראה יותר טוב, אבל אני מסתכל דרך מסך שטוח מעולה של LG וצריך ממש ממש ממש להתאמץ כדי לראות מה כתוב שם, אז בבקשה נא לבחור צבעים עם קונטרסט קצת יותר חזק, איך מעצב האתר לא שם לב לפרטים כאלו מה הוא עיוור??

  2. כנ“ל לגבי הצבעים של תיבת התגובות, התיבה ברקע אפור די כהה (בהיר-כהה) ואילו הטקסט שכותבים בתיבה גם הוא בצבע דיי אפור, קצת יותר מודגש, זה ממש מעצבן בעיניים, קשה לקרוא! אין קונטרסט בין הרקע של התיבה ובין הצבע של הטקסט זה משגע את העיניים! מה רע בתיבה עם רקע לבן (או צהוב בהיר עדין) וטקסט שחור או כחול? אין יותר טוב מזה!

  3. שוב, תיבת מילוי התגובות, יש באג, אני גולש דרך אינטרנט אקספלורר, ומשום מה 3-4 האותיות הראשונות שאני רושם בתיבה נבלעות בצד ימין ולא רואים אותן, רק כשאני מקליד את האות הרביעית או החמישית היא פתאום מופיעה צמודה לדופן הימנית של התיבה, נא לסדר את הבאג הזה!

  אבל סה“כ בתור התחלה האתר נראה הרבה יותר טוב ונעים לעין יחסית לאתר הקודם.

  בהצלחה!

 13. כל הכבוד!! אחלה אתר! נראה הרבה יותר אסטתי ומתקדם!
  המשיכו בכל כתבותיכם! אתר חדשות מעולה! לקוראים המתאימים 🙂

 14. אבי,
  מזל טוב! בתור קורא אדוק שמחתי לראות שהאתר משתדרג, והוא 'חי ובועט'!
  האתר מקסים – נכון, יש עדיין כמה מחלות ילדות, אבל אני בטוח שבקרוב הכל יפתר.
  הצטערתי לראות שעוד בטרם חגג האתר שבוע להולדתו, מיהרו כל ה"חוכמולוגים" להפליא בנו את תורתם לגבי איך צריך לבנות אתר "כמו שצריך" והזדרזו להצביע באופן בוטה על כל פגם בדרישה נזעמת לתיקונו המיידי! (הרי הם ישראלים, "מגיע להם" אתר הרבה יותר טוב!!!).
  אל תתן לתגובות כאלה לרפות את ידיך (אני מניח שצפית מראש גם את אלה…). כולנו מעריכים מאד את המאמץ הממושך ליצור אתר שלא מכוון נמוך ועוסק בעקביות בנושאים מעניינים מחזית המדע והטכנולוגיה – ועוד בחינם. ישר כח!

 15. למה התגובה הקודמת שלי לא מופיעה פה? מה הולך כאן?

  אבי קודם כל מזל טוב על האתר החדש, אין ספק הוא נראה הרבה יותר טוב וחדשני יחסית לאתר הישן, ונראה גם שסוף סוף טעינת הדפים הרבה יותר מהירה, באתר הישן לוקח שעה עד שהכתבה נטענת וזה ממש מרגיז!

  אבל…. יש לך כמה הערות מאד חשובות בקשר לעיצוב ואני ממליץ מאד לשנות זאת בהקדם האפשרי –

  1. בחירת הצבעים של הכותרות הצהובות בצד ימין ("ידענים", "כותבים", "שותפי תוכן") פשוט גרועה לא רואים כלום עד שלא מדגישים את הטקסט בכחול עם העכבר! הכותרות צבועות בצבע צהוב אבל הן כתובות על גבי רקע אפור בהיר… אולי על מסכים ישנים זה נראה יותר טוב, אבל אני מסתכל דרך מסך שטוח מעולה של LG וצריך ממש ממש ממש להתאמץ כדי לראות מה כתוב שם, אז בבקשה נא לבחור צבעים עם קונטרסט קצת יותר חזק, איך מעצב האתר לא שם לב לפרטים כאלו מה הוא עיוור??

  2. כנ"ל לגבי הצבעים של תיבת התגובות, התיבה ברקע אפור די כהה (בהיר-כהה) ואילו הטקסט שכותבים בתיבה גם הוא בצבע דיי אפור, קצת יותר מודגש, זה ממש מעצבן בעיניים, קשה לקרוא! אין קונטרסט בין הרקע של התיבה ובין הצבע של הטקסט זה משגע את העיניים! מה רע בתיבה עם רקע לבן (או צהוב בהיר עדין) וטקסט שחור או כחול? אין יותר טוב מזה!

  3. שוב, תיבת מילוי התגובות, יש באג, אני גולש דרך אינטרנט אקספלורר, ומשום מה 3-4 האותיות הראשונות שאני רושם בתיבה נבלעות בצד ימין ולא רואים אותן, רק כשאני מקליד את האות הרביעית או החמישית היא פתאום מופיעה צמודה לדופן הימנית של התיבה, נא לסדר את הבאג הזה!

  אבל סה"כ בתור התחלה האתר נראה הרבה יותר טוב ונעים לעין יחסית לאתר הקודם.

  בהצלחה!

 16. אבי קודם כל מזל טוב על האתר החדש, אין ספק הוא נראה הרבה יותר טוב וחדשני יחסית לאתר הישן, ונראה גם שסוף סוף טעינת הדפים הרבה יותר מהירה, באתר הישן לוקח שעה עד שהכתבה נטענת וזה ממש מרגיז!

  אבל…. יש לך כמה הערות מאד חשובות בקשר לעיצוב ואני ממליץ מאד לשנות זאת בהקדם האפשרי –

  1. בחירת הצבעים של הכותרות הצהובות בצד ימין ("ידענים", "כותבים", "שותפי תוכן") פשוט גרועה לא רואים כלום עד שלא מדגישים את הטקסט בכחול עם העכבר! הכותרות צבועות בצבע צהוב אבל הן כתובות על גבי רקע אפור בהיר… אולי על מסכים ישנים זה נראה יותר טוב, אבל אני מסתכל דרך מסך שטוח מעולה של LG וצריך ממש ממש ממש להתאמץ כדי לראות מה כתוב שם, אז בבקשה נא לבחור צבעים עם קונטרסט קצת יותר חזק, איך מעצב האתר לא שם לב לפרטים כאלו מה הוא עיוור??

  2. כנ"ל לגבי הצבעים של תיבת התגובות, התיבה ברקע אפור די כהה (בהיר-כהה) ואילו הטקסט שכותבים בתיבה גם הוא בצבע דיי אפור, קצת יותר מודגש, זה ממש מעצבן בעיניים, קשה לקרוא! אין קונטרסט בין הרקע של התיבה ובין הצבע של הטקסט זה משגע את העיניים! מה רע בתיבה עם רקע לבן (או צהוב בהיר עדין) וטקסט שחור או כחול? אין יותר טוב מזה!

  3. שוב, תיבת מילוי התגובות, יש באג, אני גולש דרך אינטרנט אקספלורר, ומשום מה 3-4 האותיות הראשונות שאני רושם בתיבה נבלעות בצד ימין ולא רואים אותן, רק כשאני מקליד את האות הרביעית או החמישית היא פתאום מופיעה צמודה לדופן הימנית של התיבה, נא לסדר את הבאג הזה!

  אבל סה"כ בתור התחלה האתר נראה הרבה יותר טוב ונעים לעין יחסית לאתר הקודם.

  בהצלחה!

 17.  לאלמוני שהשאיר תגובה, לפיה האתר חזר לתקופת האבן.  

  מאיזו בחינה בדיוק הוא חזר אחורנית בזמן?

  אם הכוונה היא כי בסיס הנתונים לא הועבר, אין בעיה כי ניתן להגיע לכל כתבה באמצעות החיפוש בגוגל או כניסה לאתר הישן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן