סיקור מקיף

זהירות – השגת גבול

נחתת הירח חופרת באדמתה של גברת לוי מחדרה?

הנחתות הבאות שינחתו בצד "המואר" -של הירח כלומר בצד הפונה לעבר כדור הארץ, עלולות להיות משיגות גבול. כל ריבוע כזה כולל 1777.58 אייקרס או 7193 דונם (בערך בגודל של מנהטן), והוא עולה 15.99 דולר.(ועוד 1.16 דולר מס ירחי ו-10דולר דמי משלוח). בתמורה מקבלים מחברת "שגרירות הירח" את שטר הטאבו על החלקה שלו, וכן את החוקה של הירח (לנו אין עדיין, להם עוד אין מדינה וכבר יש חוקה?)
מאחורי החברה בעלת השם המוזר עומד דניס הופ. ב-1980 היה הופ מובטל. לאחר ריב טרום גירושין עם אשתו נכנס לדכאון. בדיוק אז עצר אותו שוטר על עבירת מהירות. הופ הרים את עיניו לשמים בתנועה של "איזה עוד צרות אני הולך לאכול היום", ואז, בין קרעי העננים, ניבט אליו, עגול וצהבהב, הירח.

למחרת בבוקר הוא לבש את החליפה מהחתונה, כולל העניבה, ושם פעמיו אל משרד רישום המקרקעין ("טאבו") של סן פרנסיסקו. הוא מילא טופס שבו ביקש להכיר בבעלותו הבלעדית על הירח, שמונת כוכבי הלכת והירחים שלהם. הוא מיהר ליידע את ממשלות ארה"ב רוסיה והאו"ם וכתב שהוא הבעלים של כוכבי הלכת וירחיהם ושומר לעצמו את הזכות למכור חלקים מהמקרקעין. שבע שנים עברו כפי שדרש החוק ואיש לא הביע התנגדות.

במשך שנים ניסה הופ למכור קרקעות על הירח ללא הצלחה עד שבאוקטובר '96 פתח את אתר "חנות הירח" באינטרנט. במאמר שפורסם ב-8 ביולי '97 בעיתון הארץ נכתב כבר אז על לחץ עצום של רוכשים. בנוסף הוא מוכר גם דברים קצת יותר קונבנציונלים כמו חולצות טי וכובעים.

לפי חלוקת החלקות של הופ, רק על הצד המואר של הירח יש משהו כמו 3 מיליון חלקות. לפי המחיר האמור, מדובר ברכוש ששווה יותר מ-51 מיליון דולר והוא החל במכירת חלקות גדולות מעט יותר – 2000 אייקרס על מאדים- במחיר של 19.99 דולר כל אחת.
בין רוכשי הקרקעות על הירח הם אנשים מצוינים. מדענים, רופאים, עורכי דין, דיפלומטים, שוטרים, אנשי מחשבים, מנכ"לים של חברות גדולות, כמרים, בכירים בנאס"א וגם הנשיאים לשעבר קרטר ורייגן. חלקות על הירח הן להיט קרב עובדי חברות הייטק בישראל.
כמובן כאשר תבוא ממשלה כלשהי להקים מושבה על הירח, האם היא תשלם פיצויים לגברת לוי מחדרה, בעלת הקרקע? הופ סבור שעד שזה יקרה כבר יהיו לפחות מיליון בעלים של חלקות על הירח וכמות כזו של אנשים יכולים להשפיע על כל ממשלה.

2 תגובות

  1. אבי,עכשיו באמת התבלבלנו,,,חשבנו שמישהו חומד לצון:)
    הרי אם היא זו היא ולא הוא או משהו בינהם הרי שעם התגובה הנכנסת אתה מקבל גם אימייל לא?אין זה שדה חובה למילוי כתנאי לכניסתו של מגיב?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן