סיקור מקיף

השר הבריטי להשכלה גבוהה יבקר היום בישראל ובשטחי הרשות הפלסטינית

השר ביל ראמל יבקש לחזק את הקשרים האקדמיים הן עם ישראל והן עם המוסדות האקדמיים הפלסטינים * הביע את התנגדות ממשלת בריטניה לחרם האקדמי שהטיל ארגון המרצים

שגרירות בריטניה בישראל הפיצה ביום שישי הודעה לעיתונות מטעם המשרד לחינוך ולכישורים בבריטניה: שר ההשכלה הגבוהה הבריטי ביל ראמל יבקר בימים הקרובים בישראל ובשטחים הפלסטיניים כדי  לחזק את הקשרים האנגלו-ישראליים והאנגלו-פלשתיניים בתחום החינוך.

ראמל החליט להענות להזמנה ותיקה לביקור זה. הוא מבקר את הישראלים ואת הפלסטינאים ברוח הידידות ושיתוף הפעולה. כחבר הן של ישראל והן של הפלסטינים מבקש ראמל לחזק את המסר ולהדגיש את היחסים בינינו בבנית יסודות מוצקים. הוא מבקש לחזק את קשרי החינוך ואף להגבירם. הביקור גם מדגיש את רצונה של בריטניה לראות פתרון של שלום למשבר הישראלי פלסטיני. הממשלה מאמינה כי החינוך צריך להיראות כמשמעי לתרומה לתהליך השלום ולא כאמצעי להפריד בין בני אדם.

ראמל גם ידון עם הישראלים בנושא החרם של איגוד המרצים הבריטי. "הממשלה מאמינה כי החינוך יתרום לתהליך השלום. ממשלת בריטניה תומכת בחופש האקדמי ולפיכך היא מתנגדת לכל חרם אקדמי על ישראל או על אקדמאים ישראלים. בעוד הממשלה מעריכה את עצמאותו של האיגוד, היא מאוד מאוחזבת מכך שהאיגוד החליט להעביר החלטה המעודדת את חבריו להחרים אקדמאים ומוסדות מחקר ישראלים. הממשלה הבריטית מאמינה כי הדבר לא יקדם את תהליך השלום במזרח התיכון. למעשה, הוא יגרום ההפך. הן בתוך ישראל והן בתוך השטחים הפלסטינאים יש אנשים מתקדמים וראקציונרים. הבעיה עם חרמות אקדמיים והבעיה במיוחד עם זו של איגוד המרצים היא שהיא מקשה על עבודתם של המתקדמים והיא עשויה לחזק את עמדתם של אלו הנוקטים בקו נוקשה." דברי השר הבריטי.

 

 

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן